Tarp Lietuvos buriavimo čempionų – olimpietis J. Bernotas ir jachtos „Raganosio“ įgula

Savaitgalį Kauno mariose vykusio Lietuvos čempionato metu paaiškėjo „RS-280“ bei „470“ jachtų klasių bei „RS:X“ burlenčių Lietuvos čempionai.

Jachta „Raganosis“ laimėjo daugelį šių metų kovų<br> lsb nuotr.
 Juozas Bernotas<br> lsb nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 8, 2018, 6:41 PM, atnaujinta Oct 8, 2018, 6:46 PM

„Sąlygos lenktyniauti šįkart buvo idealios. Buriuotojai galėjo jėgas išmėginti ir prie vidutinio, ir prie stipresnio vėjo. Kova buvo profesionali ir, nepaisant fakto, jog lyderiai gana greitai aiškūs buvo visose klasėse, kova dėl antrų-trečių vietų buvo įtempta“, – teigė čempionato protestų komiteto pirmininkas Rolandas Žentelis.

Olimpinėje „RS:X“ burlenčių klasėje laimėjęs visas lenktynes ir surinkęs dvigubai mažiau taškų nei artimiausias konkurentas, pirmąją vietą užėmė Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas (8 b. tšk.), kuris šiuo metu ruošiasi kovai dėl patekimo į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes. Antrąją vietą šioje burlenčių klasėje užėmė Rokas Didrikas (16 b. tšk.), trečiąją – Vytautas Celiešius (25 b. tšk.).

Iš negausaus „470“ jachtų klasės laivyno Lietuvos čempione tapo Alberto Valečkos ir Ryčio Dikšaičio įgula (9 b. tšk.). Antrąją vietą iškovojo Antano Gerasimavičiaus ir Roko Petraškos įgula (21 b. tšk.). Trečiąją – Gabrielės Petraitytės ir Daumantės Petraitytės įgula (23 b. tšk.).

Vienos profesionaliausių sportinių jachtų klasės „RS-280“ čempione užtikrintai tapo Sauliaus Pajarsko vadovaujama jachtos „Raganosis“ įgula.

Tam, kad užsitikrintų čempionų titulą, jiems užteko pirmų septynerių laimėtų lenktynių, todėl likusiose dvejose jie nebestartavo. Iš viso jachtos „Raganosis“ įgula surinko 16 baudos taškų.

Antrą vietą su 22 baudos taškais užėmė kapitono Šarūno Abraičio vadovaujama jachtos „Hornas“ įgula. Trečiąją iškovojo jachta „LTU333 by Unohub“ (25 b. tšk.) su kapitonu Gediminu Sirvidu.

Paskutinės šio sezono varžybos „RS-280“ jachtų klasei nusimato kitą šeštadienį, kur įgulos susirungs „Asus“ Lietuvos buriavimo lygos medalių lenktynėse.

Šių varžybų rezultatas, kaip ir Lietuvos čempionato, „Kuršių marių regatos“ bei „Match Race“ varžybų rezultatai susumuoti leis išaiškinti įgulą, kuri šį sezoną iškovos „RS-280“ „Grand Prix“ apdovanojimą.