Tarsi Rūta Meilutytė – jaunimo olimpinėse žaidynėse Agnė Šeleikaitė iškovojo auksą

Lietuvos plaukikė Agnė Šeleikaitė tapo Buenos Airėse (Argentina) vykstančių trečiųjų vasaros jaunimo olimpinių žaidynių čempione.

A.Šeleikaitė tapo pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių čempione.<br> K.Štreimikio nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Oct 9, 2018, 6:02 AM, atnaujinta Oct 9, 2018, 7:24 AM

Merginų 50 m plaukimo krūtine varžybų finale pirmadienį lietuvė finišavo per 31,37 sek. ir aplenkė visas septynias varžoves. Po starto A.Šeleikaitė kiek atsiliko nuo pagrindinių varžovių, bet galingas finišas leido jai išplėšti pergalę.

„Prieš plaukimą jaučiau jaudulį, kas man nėra būdinga. Tikėjausi geresnio rezultato, bet medalis yra, tai gal viskas gerai. Smagu, labai smagu, pirmą kartą man grojo Lietuvos himnas. Svarbiausia dabar neužmigti ant laurų, jau rytoj manęs laukia 100 metrų plaukimas,“- po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo A.Šeleikaitė.

Sidabro medalis atiteko australei Chelsea Hodges (+0,05 sek.), bronzos – slovėnei Tinai Celik (+0,38 sek.).

Tiek atrankos (43 dalyvės) varžybose (31,55 sek.), tiek pusfinalyje (31,41 sek.) 18-metė A. Šeleikaitė (31,55 sek.) užfiksavo geriausius rezultatus.

Tai yra pirmasis Lietuvos delegacijos medalis šiose žaidynėse.

Auksas jaunimo olimpinėse žaidynėse – puikus ženklai ne tik A.Šeleikaitei, bet ir Lietuvai. 2014 metais Nandzinge pasaulio jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse 50 metrų krūtine plaukimo varžybų auksą iškovojo ir Rūta Meilutytė. Lietuvos auksinė žuvelė laimėjo ir 100 m plaukimo krūtine rungtį.