Iš jaunimo olimpinių žaidynių lietuviai grįžta su trimis medaliais

Likus vienai dienai iki jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse (Argentina) pabaigos paaiškėjo, jog į gimtinę Lietuvos sportininkai grįš su trimis medaliais. Tuo pasirūpino plaukikės Agnė Šeleikaitė (auksas 50 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (sidabras 200 m krūtine ir bronza 100 m krūtine), ant pakylos lipusios pirmąją žaidynių savaitę.

Lietuviai jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse.<br>K.Štreimikio nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Oct 17, 2018, 6:53 AM

Medaliu kvepėjo ir priešpaskutinę žaidynių dieną, antradienį (10.16), tačiau penkiakovininkas Aivaras Kazlas drauge su itale Alice Rinaudo mišrių tarptautinių estafečių varžybose užėmė 8, o asmeninius rezultatus gerinusi Elzbieta Adomaitytė su venesueliečiu Angelu Hernandezu liko 16 vietoje. Tokia pačia pozicija galutinėje įskaitoje tenkinosi ir 110 metrų su barjerais bėgęs Dovidas Petkevičius.

Įpusėjus savajam bėgimui D.Petkevičius pirmavo, tačiau paskutinėje distancijos dalyje koja kliudė barjerą, prarado greitį ir finišavo trečias – 14,72 sek. Tai – beveik sekunde prastesnis laikas nei geriausias asmeninis Dovido rezultatas. Susumavus abiejų bėgimų laikus (pirmasis – 14,56 sek.) lietuviui atiteko 16 vieta.

„Į žaidynes atvykau po reabilitacijos. Galima sakyti, kad tik čia pradėjau treniruotis visa jėga. Taip sporte kartais būna. Pirmajame bėgime startavau aštriai, tačiau vėliau bėgau lyg prislopęs, teko vytis nuvažiuojantį traukinį. Antrajame jaučiausi kur kas geriau, pusę distancijos pirmavau, tačiau koja kliudžiau barjerą ir tai pakoregavo rezultatus,“ – iškart po finišo kalbėjo D.Petkevičius.

Varžybų nugalėtoju tapo Kataro bėgikas Owaabas Barrow (13,33 sek. ir 13,17 sek.), antrą vietą užėmė prancūzas Kenny Fletcheris (13,76 sek. ir 13,25 sek.), trečią – Honkongo atstovas Lok Hei Addis Wongas (13,74 sek. ir 13,39 sek.)

Šiuolaikinės penkiakovės mišrių tarptautinių estafečių varžybose Aivaras Kazlas poroje su jaunimo pasaulio čempione itale Alice Rinaudo plaukimo rungtyje pelnė 305 taškus (2:02.75 min.; 10-oji vieta), fechtavimosi papildomame etape pelnė 1 tašką ir tai leido po 2 rungčių užimti ketvirtąją vietą bendrojoje įskaitoje. Tačiau bėgant ir šaudant aukščiau pakilti nepavyko, o šioje rungtyje užimta 19-oji vieta (557 taškai) lietuvio ir italės duetą nubloškė į bendros įskaitos 8-ąją poziciją (1103 taškai).

„Ruošėmės geriausiam, bet geriausiai neišėjo. Visiems pasitaiko klaidų, iš jų reikia pasimokyti. Lenktyniavau, bandžiau būti greitas, todėl pritrūko koncentracijos, susikaupimo. Labai daug žmonių stebėjo varžybas, tai irgi davė jaudulio,“- pasakojo A.Kazlas.

Elzbieta Adomaitytė su venesueliečiu Angeliu Hernandezu plaukdami buvo 21-i (2:13.10 min.; 284 tšk.), fechtduodamiesi papildomų taškų nepelnė, bėgdami ir šaudydami buvo 15-ti (569 tšk.) iš viso surinko 1063 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą.

„Trimis sekundėmis pagerinau asmeninį 100 metrų plaukimo rezultatą, tikrai gerai bėgau ir šaudžiau. Didžiuojuosi savimi, tikrai atidaviau visą save, padariau viską, ką galėjau. Jei burtai būtų buvę palankesni, būčiau galėjusi kovoti dėl tikrai aukštų vietų,“- kalbėjo 16-metė E. Adomaitytė.

Jaunimo olimpiniais čempionais šį kartą tapo egiptietis Ahmedas Elgendy ir kinė Yewen Gu (1168), vicečempionais – egiptietė Salma Abdelmaksoud ir argentinietis Fanco Serrano (1156), o bronzą pelnė ispanė Laura Heredia ir lenkas Kamilis Kasperczakas (1148).

Trečiadienį (10.17) jaunimo olimpinėse žaidynėse bus išdalinti paskutiniai medalių komplektai, žaidynių uždarymas vyks ketvirtadienį.