Lietuvos skvošo čempionato auksą nusigvelbė lenkas, finale palaužęs nigerietį

2018 m. lapkričio 22 d. 00:39
Lrytas.lt
Praėjusį savaitgalį Vilniaus SEB arenoje įvyko 8-asis Lietuvos skvošo čempionatas, kuriame varžėsi daugiausiai dalyvių per pastaruosius penkis metus, o varžybos tapo įspūdingiausios per 8 metus – tiek pajėgių kovotojų nebuvo jau seniai.
Daugiau nuotraukų (7)
Stipriausiojoje TOP 8 grupėje varžėsi ne tik Lietuvos skvošo rinktinės nariai, bet ir atstovai iš Nigerijos, Ispanijos ir Lenkijos. Nugalėtoju atkakliose ir daug aistrų sukėlusiose kovose tapo Lenkijos pilietis Konradas Tyma, nugalėjęs Nigerijos sportininką Jaiyeolą Bamigboye Seuną.
Lenkijos meistras tapo ne tik stipriausiu 2018-ųjų Lietuvos skvošo žaidėju, bet ir pirmą kartą tapo nugalėtoju. Trečią vietą laimėjo Lietuvos skvošo rinktinės narys bei daugkartinis Lietuvos skvošo čempionas Mantas Kočiūnas. Jis kovoje dėl bronzos įveikę ispaną Kike Garcia Rosalesą.
 Šalies skvošo čempionate dalyvavo ne tik mūsų šalies, tačiau ir užsienio sportininkai Daugiau nuotraukų (7)
 Šalies skvošo čempionate dalyvavo ne tik mūsų šalies, tačiau ir užsienio sportininkai
Moterų grupėje pirmąja vieta džiaugėsi Rūta Grigaitienė, įveikusi Eriką Rimšaitę. Čempionė pirmą kartą tapo stipriausia Lietuvos skvošo žaidėja. Trečia liko Dovilė Dagytė, įveikusi Inesą Daugintaitę Rich.
Vyrų grupės nugalėtoju tapo Modestas Anusauskas įveikęs Liną Zdanavičių. Trečioji vieta atiteko Laurynui Minkui, įveikus Giedrių Bernotą.
„Skvošas sparčiai populiarėja visoje šalyje. Turnyrai pritraukia vis daugiau dalyvių, o puikios aikštelės įrengtos ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, bet ir Šiauliuose bei Druskininkuose,“ – tikino Lietuvos skvošo asociacijos valdybos narys Nerijus Šiaulys.
 Šalies skvošo čempionate dalyvavo ne tik mūsų šalies, tačiau ir užsienio sportininkai Daugiau nuotraukų (7)
 Šalies skvošo čempionate dalyvavo ne tik mūsų šalies, tačiau ir užsienio sportininkai
Lietuvos skvošo žaidėjai varžosi ne tik privačiuose skvošo turnyruose, bet ir Lietuvos skvošo asociacijos organizuojamuose turnyruose. Artimiausias turnyras įvyks Klaipėdoje gruodžio 8 dieną.
Žaidėjai varžysis dėl Lietuvos skvošo asociacijos Taurės nugalėtojo titulo. Lietuvos skvošo asociacijos Taurės etapai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.
„Skvošą išmokti žaisti galima vos per kelias treniruotes, tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių juo užsikrečia. Skvošas ne tik labai azartiškas sportinis žaidimas, bet ir ženkliai gerina širdies darbą, stiprina viso kūno raumenis. Skvošas ne veltui pripažintas sveikiausiu sportu, todėl tikimės, kad vis daugiau tėvų jau nuo mažens ves savo vaikus, į skvošo treniruotes ir taip užtikrins jų gerą fizinę, bei psichologinę būklę,“ – teigia N.Šiaulys.
Žurnalas „Forbes“ skvošą yra pripažinęs pačiu sveikiausiu sportu. Skaičiuojama, kad per vieną valandą skvošo žaidėjas sudegina 600-1000 kalorijų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.