Europos karatė čempionate lietuviai iškovojo pirmuosius medalius

Vengrijos sostinėje Budapešte penktadienį prasidėjo Europos pilno kontakto karatė suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos bei jaunučių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 21 metų) čempionatas.

Europos karatė čempionatą lietuviai pradėjo iškovodami visų spalvų medalius.<br>A.Barzdžiaus nuotr.

Nov 23, 2018, 3:29 PM, atnaujinta Nov 23, 2018, 3:30 PM

Pirmieji medalių laimėtojus išsiaiškino katos rungties dalyviai.

Geriausiai sekėsi Ramintai Makackaitei, kuri tapo jaunimo amžiaus grupės čempione. Marijampolės „Tornado“ klubo (treneris – Valius Rudys) auklėtinė pakeliui į finalą įrodė savo pranašumą prieš vengrę Anitą Bado, ispanę Maider Perez ir lenkę Anną Bielską, o lemiamoje dvikovoje nugalėjo kitą Lietuvos sportininkę Ievą Graikšaitę iš Klaipėdos „Okinavos“ (trenerė – Diana Mačiūtė).

Vicečempionė pirmuosiuose etapuose pranoko ispanę Lidią Soriano, vengrę Panni Balazs ir bulgarę Denicą Gerogijevą.

Bronza lietuviams atiteko eksperimentinėje komandinės katos rungtyje. Čia D.Mačiūtė su savo auklėtiniais I.Graikšaite ir Edvinas Kolmogorovu ketvirtfinalyje nugalėjo vengrus, bet pusfinalyje nusileido būsimiems čempionams lenkams.

Tarp kitų lietuvių katos rungtyje geriausiai sekėsi Neilai Danilevičiūtei, kuri 16-mečių merginų varžybose įveikė dvi varžoves, bet turėjo pripažinti konkurentės pranašumą ketvirtfinalyje.

Penktadienį Budapešte taip pat paaiškės visi jaunių ir jaunimo čempionatų kumitė rungties prizininkai, o šeštadienį į kovą stos suaugusieji.