Lietuvos sporto savaitė. Krepšinio rinktinės pasirodymas ir ledus pralaužęs „Žalgiris“

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lietuvos rinktinė laimėjo prieš kroatus.<br> V.Ščiavinsko nuotr.

Dec 3, 2018, 12:12 PM, atnaujinta Dec 3, 2018, 12:14 PM

Lapkričio 26 d. Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pratęsė sutartį su kazachstaniečiu treneriu Vladimiru Čeburinu. Jis treniruoja „Sūduvą“ nuo 2016 m. rugsėjo ir su ja du kartus iš eilės tapo Lietuvos čempionu.

Lapkričio 27 d. Lietuvos ledo ritulio lygos vadovai sustabdė šalies čempionatą dviem savaitėms, kol „bus įvykdyti reikalavimai dėl sportininkų sveikatos ir saugumo užtikrinimo“. Turnyre pirmauja per 9 rungtynes 24 taškus iškovojusi Elektrėnų „Energija“.

Lapkričio 28 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos lapkričio mėnesio krepšininku pripažintas Vilniaus „Ryto“ puolėjas Arnas Butkevičius.

Lapkričio 29 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Brešoje pralaimėjo Italijai 65:70. Jau anksčiau kelialapį į pasaulio čempionatą užsitikrinę lietuviai atrankos turnyre patyrė pirmąjį pralaimėjimą ir nutraukė 8 pergalių seriją.

Lapkričio 29 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Milano „Olimpia“ 83:78. „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę savo aikštėje ir, laimėjęs 4 iš 10 rungtynių, užima devintąją vietą.

Lapkričio 29 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) reitinge nukrito iš 129-osios į 133-iąją vietą.

Gruodžio 2 d. Pirmajame biatlono pasaulio taurės etape Pokliukoje (Slovėnija) mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 20-ąją vietą tarp 23 startavusių komandų. Porų lenktynėse Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas užėmė 24-ąją vietą tarp 25 komandų.

Gruodžio 2 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos turnyro grupės varžybose Unterzigentalyje (Šveicarija) užėmė antrąją vietą ir nepateko į kitą atrankos etapą. Lietuvės pralaimėjo Šveicarijai 20:21 bei Farerų Saloms 21:25 ir nugalėjo Suomiją 34:25. Vienintelį kelialapį iškovojo visas trejas rungtynes laimėjusi Šveicarija.

Gruodžio 2 d. Dubline ištraukti 2020 m. Europos futbolo čempionato atrankos turnyro burtai. Lietuvos rinktinė pateko į B grupę, kurioje dėl dviejų kelialapių į baigiamąjį turnyrą kovos su Europos čempione Portugalija, Ukraina, Serbija ir Liuksemburgu. Atrankos varžybos prasidės 2019 m. kovo 21 d.

Gruodžio 2 d. Berlyne pasibaigusiame dviračių treko pasaulio taurės trečiajame etape Lietuos sportininkai prizinių vietų neiškovojo, tačiau Olivija Baleišytė daugiakovės bendrojoje įskaitoje liko antrojoje vietoje, o Simona Krupeckaitė keirino bendrojoje įskaitoje pakilo į trečiąją vietą.

Gruodžio 2 d. Paskelbti geriausių 2018 metų Lietuvos krepšininkų rinkimų rezultatai. Geriausiais krepšininkais išrinkti Domantas Sabonis ir Kamilė Nacickaitė, antrąją vietą užėmė Jonas Valančiūnas ir Gintarė Petronytė, trečiąją – Paulius Jankūnas ir Laura Juškaitė. Geriausiais jaunais krepšininkais išrinkti Gytis Masiulis ir Gabija Meškonytė.

Gruodžio 2 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Kroatiją 79:62. Lietuvos rinktinė per 10 rungtynių iškovojo 9 pergales ir J grupėje užima pirmąją vietą.