Utenos komanda iškovojo pirmąjį tašką rankinio lygoje

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) šeštadienį „Utenos“ komanda namuose sužaidė lygiosiomis 35:35 (15:20) su Kauno „Ąžuolo-KTU“ ekipa ir iškovojo pirmąjį tašką šį sezoną.

Uteniškiai iškovojo pirmąjį tašką.<br> rankiniolyga.lt nuotr.

Dec 8, 2018, 6:06 PM

Nuo pat pirmųjų kėlinio akimirkų uteniškiams teko vytis svečius iš Kauno. Pirmomis kėlinio minutėmis kauniečiai susikrovė persvarą, kuri kėlinio pabaigoje siekė penkis įvarčius (20:15). Antrasis kėlinys uteniškiams taip pat nežadėjo nieko gero. Bandymai vytis svečius kėlinio pradžioje buvo nesėkmingi ir vienu metu komandas skyrė jau septyni įvarčiai (26:19). Vis dėlto aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti kauniečių atotrūkį.

Likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos, uteniškiai atsiliko trimis įvarčiais (31:34). Jie rado savyje jėgų priartėti prie „Ąžuolo-KTU“. Kauniečiai paskutinėmis sekundėmis padarė sau meškos paslaugą. Kristupas Kručas prieš savo akis išvydo raudoną kortelę, o baudinys į kauniečių vartus išplėšė Utenos komandai pirmąjį tašką – rungtynės baigėsi lygiosiomis 35:35.

Utenos komandai Arūnas Urbonas pelnė 11 įvarčių, Eimantas Sinkevičius – 8, Martynas Paukštė ir Edvinas Tumalavičius – po 4, Ernestas Nikitinas ir Marius Deveikis – po 3, Justinas Nikitinas ir Giedrius Kvyklys – po 1.

Kauno ekipoje Karolis Jankauskas pasižymėjo 11 kartų, Vilius Juozaitis – 8, Deividas Jovaišas – 4, Edvinas Balčiūnas ir Mantas Sturonas – po 3, Aurimas Balčiūnas ir Artūras Butkus – po 2, Lukas Sutkus ir Kęstutis Juodelė – po 1.

„Sužaidėme labai gerai, mūsų pasirodymą vertinčiau dešimtuku. Gynyba antroje rungtynių pusėje buvo stipri, taip pat ir puolimas. Pirmąjį kėlinį sužaidėme prasčiau, nesugebėjome sumesti lengvų įvarčių, nesusikalbėjome gynyboje. Antra rungtynių dalis buvo ideali“, – savo komandos pasirodymu džiaugėsi „Utenos“ žaidėjas Ernestas Nikitinas.

„Kaip sekėsi? Matot, lygiai sužaidėm. Iškovojom tašką vieną. Neįvertinome savo varžovų, kurie žaidė tikrai gerai. Kitose rungtynėse norėtume pergalės“, – nedaugžodžiavo „Ąžuolo-KTU“ treneris Laimis Dambrauskas.

Kitose rungtynėse Alytaus „Varsa-Stronglasas“ savo aikštėje 34:27 (17:15) nugalėjo Šiaulių SM „Dubysą“.

Rungtynes geriau pradėjo alytiškiai, tačiau kėlinio laikui slenkant į antrą pusę, „Dubysa“ išlygino rezultatą (11:11). Koja kojon komandos žengė iki kėlinio paskutinių minučių. Kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė „Varsa-Stronglasas“. Pertraukos metu švieslentė rodė rezultatą 17:15.

Antrojo kėlinio pradžioje šiauliečiai toliau lipo ant kulnų Alytaus komandai. Dzūkai nusprendė, kad Šiaulių kvėpavimo į nugarą jausti nebenori ir, sužaidę atkarpą 7:0, galėjo šiek tiek ramiau tęsti žaidimą. Šiauliečiai pradėjo iš naujo tirpdyti „Varsos-Stronglaso“ persvarą ir, iki kėlinio pabaigos likus vos kelioms minutėms, komandas skyrė keturi įvarčiai (26:30). Rungtynių pabaigą Alytaus rankininkai taip pat sužaidė geriau, tad galutinis rezultatas – 34:27 alytiškių naudai.

Alytaus komandai Nedas Buronko pelnė 12 įvarčių, Remigijus Čepulis ir Deivas Eidukonis – po 6, Gintautas Asakevičius – 4, Mindaugas Sladkevičius – 3, Ridas Čeginskas – 1.

Šiaulių ekipoje Arūnas Tribė pasižymėjo 7 kartus, Donatas Stripeika – 6, Tomas Baliutavičius – 5, Aivaras Budrys ir Eligijus Baranauskas – po 3, Egidijus Dambrauskas – 2, Justas Mielenis – 1.

„Pirmiausia reikia pasveikinti Alytaus komandą su pergale. Šiandienos rungtynėse buvo padaryta per daug senų klaidų, jos labai vaikiškos. Komandai reikia padėkoti, kad jie susirenka, atvažiuoja. Yra keletas žaidėjų traumelių, keturi žaidėjai, kurie galėtų pelnyti įvarčius, šiuo metu negali žaisti visa jėga“, – reziumavo šiauliečių treneris Arūnas Balčiūnas.

„Rezultatu esame patenkinti, iškovojome du taškus. Norėčiau išskirti Nedą Buronko, bet visa komanda atrodė blankiai, matyt tam įtaką padarė keli traumuoti žaidėjai. Buvome nepasiruošę psichologiškai ir taktiškai. Bet judame į priekį ir, tikėkimės, ateityje subręsime ir demonstruosime gerą rankinį“, – teigė Alytaus komandos treneris Egidijus Petkevičius.

Artimiausios ir paskutinės kovos šiais metais rankinio lygoje vyks kitą šeštadienį. Sostinėje „Šviesa“ susirungs su Panevėžio „Grifu“, Kaune „Granitas-Karys“ priims „Uteną“, „Ąžuolas-KTU“ namų arenoje išbandys Šiaulių SM „Dubysą“, o Alytuje „Varsa-Stonglasas“ priims „Vilnių“.