EUROLYGA 2023

Anykščių pavyzdys: sunkiaatlečiai iš rūsio persikėlė į šiuolaikišką salę

Sunkiaatlečiai varžėsi Anykščiuose, kur atnaujintoje sunkiosios atletikos sporto salėje buvo kovojama dėl Anykščių sporto centro įsteigtos taurės. Su baltu pavydu į Anykščių naująsias treniruočių sąlygas žvalgėsi ne tik daugelis Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš Latvijos.

Žilvinas Ovsiukas, Anykščių senoji ir naujoji sunkiosios atletikos salės.<br> Organizatorių nuotr.
Žilvinas Ovsiukas, Anykščių senoji ir naujoji sunkiosios atletikos salės.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 14, 2018, 12:29 PM, atnaujinta Dec 14, 2018, 12:34 PM

Iš viso kovojo apie 80 sunkiaatlečių iš 11 įvairių Lietuvos ir Latvijos miestų (jaunių iki 17 metų komandos).

Komandų taškai

Pirmąją komandinę vietą iškovojo Anykščių sunkiaatlečiai, surinkę 1570 taškų. Antri liko gargždiškiai – 1446 tšk., treti – klaipėdiečiai (1383 tšk.), ketvirti – vilniečiai (1314 tšk.), penkti – Degaičių atstovai (1130 tšk.).

Pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę, surinkęs 295 taškus, tarp 2001-2002 metais gimusių sunkiaatlečių, absoliučiu nugalėtoju tapo gargždiškis Karolis Stonkus (treneris Edvardas Šauklys). Antras liko klaipėdietis L.Švežas (treneris Mantas Žvirblys), atsilikęs vos 0,7 tšk. Trečiąją vietą užėmė Anykščių atstovas Benjaminas Orlovas (289,1 tšk.).

Visi jie tapo ir savo svorio grupių nugalėtojais – L.Švežas (iki 73 kg), B.Orlovas (iki 96 kg) ir K.Stonkus (per 96 kg).

Tarp gimusių 2003 metais ir jaunesnių sunkiaatlečių, pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę, absoliučiu nugalėtoju tapo latvis Vladas Prokogvesas, surinkęs 276,5 tšk. Antrąją vietą užėmė anykštėnas Edvinas Baklanovas (243,2 tšk., trenerė Gintarė Bražaitė), o trečias buvo kitas latvis Lauris Loginis (243 tšk.).

Salės skiriasi lyg diena ir naktis

Šios varžybos vyko naujoje Anykščių sunkiosios atletikos sporto salėje.

„Anykščiuose sunkiaatlečiai ilgą laiką treniravosi rūsyje, tačiau atėjus dirbti naujam sporto centro direktoriui Žilvinui Ovsiukui, kuris ilgą laiką dirbo Lietuvos plaukimo federacijos vyriausiuoju treneriu, situacija ėmė gerėti. Pagaliau anykštėnai iš rūsio persikėlė į gerą sporto salę. Tai didelis pliusas ir sportininkams, ir treneriams, ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijai.

Anykščiuose yra gilios sunkiosios atletikos tradicijos. Juk Lietuvos rinktinei Anykščiai išugdė daug gerų sunkiaatlečių, tarp kurių dabar pasaulio ir Europos čempionatuose sėkmingai dalyvaujantys sportininkai – šių metų pasaulio suaugusiųjų čempionato 11 vietos laimėtojas Arnas Šidiškis, Europos jaunių čempionato 9 vietos laimėtojas Benjaminas Orlovas, prieš kelerius metus Europos jaunimo (iki 23 metų) vicečempione tapusi Gintarė Bražaitė, augantis talentas Tomas Miškeliūnas ir kiti. Anykščių rajonas labai rimtai žiūri į sunkiąją atletiką ir sėkmingai kartu bendradarbiaujame“, – džiaugėsi Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Puikiu bendradarbiavimu su Lietuvos sunkiosios atletikos federacija džiaugėsi ir Anykščių sporto centro direktorius Ž.Ovsiukas.

„Mums yra didžiausia garbė, kai sportininkai iš Anykščių kartu su Lietuvos rinktine tęsia savo sportinę karjerą ir gali atstovauti savo šaliai aukščiausio lygio varžybose. Be federacijos ir vyr. trenerio Broniaus Vyšniausko, sportininkams pasiekti aukščiausią lygį būtų sunku. Federacija mums padeda metodiškai ir sportiniu inventoriumi. Tai yra labai svarbu. Atidarėme naują sunkiosios atletikos sporto salę ir buvo malonu stebėti, kaip varžėsi Lietuvos ir Latvijos sunkiaatlečiai. Dabar Anykščių sunkiaatlečių sąlygos kur kas geresnės, nei anksčiau“, – akcentavo Ž.Ovsiukas.

Jam antrino ir Anykščių sunkiosios atletikos treneris Algirdas Ananka.

„Dabartinės ir ankstesnės sąlygos skiriasi lyg diena ir naktis. Anksčiau treniravomės maždaug 50 kvad. m rūsyje, dabar – maždaug 200 kvad. m sporto salėje. Dabar turime net penkis potilčius, sporto inventoriumi aprūpino Lietuvos sunkiosios atletikos federacija.

Treneriu dirbu net 44 metus ir iki šiol tai yra pačios geriausios mano darbo sąlygos. Džiaugiasi širdis. Dabar mano viltis – turėti bent vieną olimpietį iš Anykščių. Džiugu ir tai, kad treniravimo tradicijas tęsia būrys mano auklėtinių – Mindaugas Janulis treneriu dirba Vilniuje, Romualdas Vaičiūnas – Alytuje, Gintarė Bražaitė – Anykščiuose“, – kalbėjo A.Ananka.

Klaipėdoje – sunkiaatlečių centras

Puikiu bendradarbiavimu su Klaipėdoje esančio Lietuvos sunkiosios atletikos centro ir kitų miestų trenerių džiaugėsi B.Vyšniauskas.

„Gražiai bendradarbiaujame ne tik su Anykščių, bet ir su Marijampolės, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Rokiškio, Šilutės sunkiosios atletikos treneriais. Puikiai vienas kitą suprantame. Mūsų visų tikslas – ieškoti talentingų sportininkų ir juos paruošti Lietuvos rinktinei“, – aiškino Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris B.Vyšniauskas.

Jis užsiminė ir apie tai, kad norėtųsi, jog greičiau ledai judėtų ir dėl naujos Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salės statybų.

„Rajonų savivaldybės statosi naujas sporto sales, o Klaipėdoje reikalai nejuda taip gretai, kaip norėtųsi, nors Savivaldybė jau kelerius metus žada sunkiaatlečiams pastatyti naują sporto salę. Labai noriu tikėti, kad politikai įgyvendins savo pažadus. Klaipėdoje turime ir olimpinį prizininką, ir įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionat\ųo nugalėtojų bei prizininkų. Negi Klaipėda nenusipelnė šiuolaikiškos sunkiosios atletikos sporto salės?“ – retoriškai klausė B.Vyšniauskas.

Jau ne kartą rašėme, kad Klaipėda yra tapusi Lietuvos sunkiosios atletikos sporto šakos sostine. Geriausi šalies sunkiaatlečiai jau daugelį metų gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje pas trenerį B. Vyšniauską. Tad Lietuvos sunkiojoje atletikoje puikiai veikia piramidė – geriausi sunkiaatlečiai stengiasi pasiekti tokį lygį, kad profesionalumą galėtų kelti ir aukštumų siekti būtent uostamiestyje.

Čia yra įkurtas mini sunkiosios atletikos centras, kuriame sportininkai treniruojasi, yra aprūpinami maitinimu, papildais, suteikiamos visos sąlygos studijuoti universitetuose ir net vietoje yra mokoma anglų kalbos. Per 30 sunkiaatlečių baigė Klaipėdos universiteto bakalauro studijas, yra baigusių ir magistro studijas.

Taigi sportininkai tobulėja ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Į B.Vyšniausko sukurtą puikią sistemą su pavydu žvelgia ir kopijuoti bando kitų šalių sunkiosios atletikos atstovai. Visgi, reikia pripažinti, kad Klaipėdai reikia naujos sunkiosios atletikos sporto salės, kadangi dabartinė sporto bazė Centrinio stadiono teritorijoje yra pasenusi.

Tą ne kartą žiniasklaidai pabrėžė ir šios sporto šakos lyderiai.

„Mes, sunkiaatlečiai, išties daug dirbame, didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame sporto salėje. Čia po kelis dviaukštėse lovose gyvename įrengtuose kambariukuose. Sąlygos tikrai nėra šiuolaikiškos, tačiau iš širdies plušame, kasdien liejame prakaitą, siekiame kuo geresniais rezultatais garsinti Lietuvos vardą. Visi mes dirbame ne dėl pinigų, o dėl savo šalies prestižo.

Pats sunkiosios atletikos mini centro modelis, kur perspektyviausi sunkiaatlečiai vienoje vietoje treniruojasi, maitinasi ir miega, yra geras, tačiau reikia šiuolaikinius standartus atitinkančių patalpų. Labai tikimės, kad Klaipėdoje per artimiausius metus bus pastatyta nauja treniruočių salė, kaip ir žadama Paryžiaus Komunos gatvėje prie Futbolo mokyklos“, – sakė daugkartinis Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis ir olimpinis prizininkas bei absoliutus Europos čempionas Aurimas Didžbalis.

Sunkiaatlečių rezultatai Klaipėdoje itin iškalbingi – juk per kelerius metus vien tarp suaugusiųjų yra trys Europos čempionatų medalininkai – Ramūnas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis ir A.Didžbalis, o kur dar jaunimo ir jaunių Europos čempionatų medalininkai. Juk prieš porą metų mūsų jaunimo iki 23 metų Lietuvos rinktinė Europos čempionate iškovojo net antrą komandinę vietą. Tai neregėtas įvykis.

„Turime gražaus ir perspektyvaus jaunimo. Manau, kad esame nusipelnę treniruotis geresnėmis sąlygomis, kitaip jaunimas gali išsilakstyti. Juk dabar daug jaunų žmonių emigruoja ir svetur kuria savo ateitį. Manau, jei bus sudarytos puikios sąlygos, sunkiaatlečių būrys ne tik išliks vieningas ir darnus, tačiau ir pagausės sportuojančiųjų. O per masiškumą išryškės ir daugiau lyderių. Viskas yra labai glaudžiai susiję“, – teigė B.Vyšniauskas.

Anksčiau Anykščių atstovai treniravosi 50 kv. m rūsyje, o dabar treniruotės ir varžybos vyksta 200 kv. m sporto salėje, kurioje yra penki potilčiai. Klaipėdos sunkiaatlečiai taip pat tikisi, kad ir uostamiestyje, Paryžiaus Komunos gatvėje, šalia futbolo mokyklos, bus pastatyta šiuolaikiška sunkiosios atletikos sporto salė.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.