Rūta Meilutytė Kinijoje pagąsdino gerbėjus – vos pateko į savo rungties pusfinalį

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine moterų 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje penktadienį lietuvė Rūta Meilutytė užėmė 15-ąją vietą ir pateko į pusfinalį. Mūsiškė plauks antrajame pusfinalyje.

Rūta Meilutytė peteko į 100 m plaukimo krūrtine rungties pusfinalį.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 14, 2018, 6:32 AM, atnaujinta Dec 14, 2018, 10:49 AM

21-erių metų plaukikė iš Kauno finišavo per 1 min. 06,29 sek.

Į pusfinalį pateko 16 plaukikių.

Greičiausia atrankoje buvo amerikietė Katie Meili (1:03,76), aplenkusi jamaikietę Alią Atkinson (1:04,34) ir italę Martiną Carraro (1:05,06). Lietuvos plaukikė tik 0,13 sek. aplenkė 17-ąją vietą užėmusią ir už pusfinalio borto likusią vengrę Anną Sztankovics.

Pusfinalio plaukimas vyks penktadienį 14.42 val.

Atrankoje varžėsi 49 plaukikės, o šios rungties pasaulio rekordas priklauso R.Meilutytei ir A.Atkinson (1:02,36 sek.).

50 metrų plaukimo krūtine rungtyje finale R.Meilutytė trečiadienį finišavo per 29,38 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

Varžybose triumfavo favoritė A.Atkinson (29,05 sek.), o trečiąją vietą užėmė M.Carraro (29,59 sek.).

Už antrąją vietą lietuvei atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija.

100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje R.Meilutytė liko 12-a (59,81 sek.).

R.Meilutytė Kinijoje dar startuos 100 metrų laisvuoju stiliumi rungties varžybose.

2014 metų pasaulio čempionate R.Meilutytė iškovojo auksą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje, o 100 metrų distancijoje pelnė sidabro apdovanojimą. 2016 metų pirmenybėse mūsiškė nedalyvavo.

50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale penktadienį dalyvaus 25-erių metų Simonas Bilis. Atrankoje jis nuotolį įveikė per 21,03 sek., 0,07 pagerino Lietuvos rekordą ir tarp 127 dalyvių buvo penktas. Į finalą iškopė aštuoni sportininkai. Finalas prasidės 14.03 val.

D. Margevičius liko per žingsnį nuo pusfinalio

Deividas Margevičius penktadienį dalyvavo vyrų 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje ir tarp 100 konkurentų liko per žingsnį nuo pusfinalio.

Lietuvis nuotolį įveikė per 23,10 sek. ir užėmė 18-ąją vietą. Į pusfinalį pateko 16 plaukikų. Mūsiškis yra vienas atsarginių, jei kurie nors du pusfinalio dalyviai atsisakytų kovoti tolesnėse varžybose.

Greičiausias atrankoje buvo brazilas Nicholas Santosas (22,41 sek.), antrąją vietą užėmė Dylanas Carteris iš Trinidado ir Tobago (22,53), o trečiąjį rezultatą pasiekė vokietis Marius Kuschas (22,59).

D.Margevičių nuo pusfinalio skyrė 0,02 sek.

Lietuvos vyrų estafetės rinktinė į finalą nepateko

Lietuvos vyrų estafetės rinktinė – Danas Rapšys, D.Margevičius, Andrius Šidlauskas ir Tadas Duškinas – penktadienį dalyvavo 4 po 200 metrų laisvuoju sitiliumi rungties atrankoje, distanciją nuplaukė per 7 min. 03,39 sek., užėmė dešimtąją vietą tarp trylikos ekipų ir į finalą nepateko.

Pirmajame etape D.Rapšys savo atkarpą įveikė per 1 min. 40,95 sek. Tai – naujasis pasaulio čempionatų rekordas. Pirmąjį etapą estafetėje sportininkai pradeda pagal įprastą starto signalą, todėl jų pasiekti rekordai fiksuojami ir individualioje įskaitoje.

Finale plauks 8 komandos. Pirmieji atrankoje buvo rusai (6:51,17), aplenkę amerikiečius (6:52,81) ir italus (6:55,97).

Lietuvos kvartetą nuo ašuntosios vietos ir kelialapio į finalą skyrė 1,20 sek.