To dar nebuvo: Rūta Meilutytė pasaulio čempionato pusfinalyje liko keturiolikta

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine moterų 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje penktadienį lietuvė Rūta Meilutytė užėmė tik 14-ąją vietą ir į finalą nepateko. 21-erių metų plaukikė iš Kauno savo mėgstamiausios rungties antrajame pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 06,16 ir buvo paskutinė.

Rūta Meilutytė kovoja dėl antrojo medalio čempionate Kinijoje.<br> Scanpix nuotr.

Dec 14, 2018, 2:52 PM, atnaujinta Dec 15, 2018, 6:21 AM

Pusfinalį laimėjo jamaikietė Alia Atkinson (1:04,07), antroji buvo australė Jesica Hansen (1:04,11), o trečiojoje pozicijoje liko amerikietė Katie Meili (1:04,54).

R.Meilutytei iki finalo trūko 1,07 sek. Pusfinalyje kovojo 16 plaukikių.

Atrankoje penktadienį R.Meilutytė finišavo per 1 min. 06,29 sek., užėmė 15-ąją vietą ir sunkiai prasibrovė į pusfinalį.

Lietuvos plaukikė atrankoje tik 0,13 sek. aplenkė 17-ąją vietą užėmusią ir už pusfinalio borto likusią vengrę Anną Sztankovics.

50 metrų plaukimo krūtine rungtyje finale R.Meilutytė trečiadienį finišavo per 29,38 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Varžybose triumfavo favoritė A.Atkinson (29,05 sek.), o trečiąją vietą užėmė italė M.Carraro (29,59 sek.). Už antrąją vietą lietuvei atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija.

100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje R.Meilutytė liko 12-a (59,81 sek.).

R.Meilutytė Kinijoje dar startuos 100 metrų laisvuoju stiliumi rungties varžybose.

2014 metų pasaulio čempionate R.Meilutytė iškovojo auksą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje, o 100 metrų distancijoje pelnė sidabro apdovanojimą. 2016 metų pirmenybėse mūsiškė nedalyvavo.

Lietuvos delegacijos taupyklėje 2018 metų planetos pirmenybėse Kinijoje jau yra trys pasaulio čempionato medaliai. Be R.Meilutytės sidabro apdovanojimo Danas Rašys tapo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio čempionu (3:34,01), o per pusę trumpesnėje distancijoje iškovojo sidabrą (1:41,78).