Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą, bet liko šalia pasaulio čempionato prizininkų pakylos

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine vyrų 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale penktadienį dalyvavo 25-erių metų Lietuvos atstovas Simonas Bilis. Jis distanciją įveikė per 20,99 sek., pagerino Lietuvos rekordą (0,04 sek.) ir užėmė ketvirtąją vietą.

Simonas Bilis.<br> Reuters/AFP/Scanpix nuotr.

Dec 14, 2018, 2:09 PM, atnaujinta Dec 15, 2018, 6:11 AM

Nugalėjo rusas Vladimiras Morozovas (20,33 sek.), aplenkęs amerikietį Caelebą Dresselį (20,54) ir Bradley Tandy iš Pietų Afrikos Respublikos (20,94).

Vienas rungties favoritų britas Benjaminas Proudas, kuris atrankoje pasiekė antrą rezultatą, o finale finišavo trečias, buvo diskvalifikuotas.

Atrankoje S.Bilis nuotolį įveikė per 21,03 sek., taip pat 0,07 pagerino Lietuvos rekordą ir tarp 127 dalyvių buvo penktas. Į finalą iškopė aštuoni sportininkai.

2016 metų vasaros olimpinėse žaidynėse S.Bilis užėmė 8-ą vietą.

2016 metų pasaulio trumpo baseino (25 metrų) čempionate Lietuvos plaukikas laimėjo 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį, o 50 metrų rungtyje pelnė bronzos medalį.

Kinijoje S.Bilis dar dalyvaus 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Lietuvos delegacijos taupyklėje čempionate Kinijoje jau yra trys pasaulio čempionato medaliai. Danas Rašys tapo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio čempionu (3:34,01), o per pusę trumpesnėje distancijoje iškovojo sidabrą (1:41,78). 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale R.Meilutytė iškovojo sidabro medalį (29,38 sek.).

Varžybose pagerinti du pasaulio rekordai

Penktadienį buvo pagerinti dar du pasaulio rekordai.

Vyrų estafetėje 4x50 metrų laisvuoju stiliumi triumfavusi JAV rinktinė (C.Dresselas, Ryanas Heldas, Jackas Congeris ir Michaelas Chadwickas) finišavo per 1 min. 21,80 sek. ir 0,80 sek. pagerino nuo 2014 metų Rusijos plaukikams priklausiusį planetos rekordą.

Rusijos komanda finale (+0,42 sek.) užėmė antrąją vietą, o bronzos medaliai atiteko italams (+1,10 sek.).

Moterų 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale nugalėjo australė Ariarne Titmus. Jos laikas – 3 min. 53,92 sek. yra 0,05 sek. geresnis už buvusį pasaulio rekordą, kuris nuo spalio mėnesio priklausė kinei Wang Jianjiahe. Pastaroji šįkart tenkinosi sidabro apdovanojimu (3.54,56).

Moterų 50 metrų plaukimo peteliške finale triumfavo čempionatų rekordą pagerinusi olandė Ranomi Kromowidjojo (24,47 sek.). Čempionatų rekordą pagerino ir rusas Klimentas Kolesnikovas. Jis buvo nepralenkiamas 100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje (50,63 sek.). Šis rezultatas taip pat yra naujas pasaulio jaunimo rekordas.

Aukso medalį moterų 100 metrų kompleksiniame plaukime iškovojo tituluota vengrė Katinka Hosszu (57,26 sek.).