Įpusėjus Lietuvos vyrų rankinio čempionatui, pirmauja Kauno komandos

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės, po kurių baigėsi pirmasis ratas. Rungtynių seriją pradėjo Vilniaus „Šviesa“, namuose priėmusi ir nesunkiai įveikusi Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifą“ 35:20 (15:7).

Kauno „Ąžuolo-KTU“ rankininkai pirmąjį ratą baigė perfale.<br> Facebook nuotr.

Dec 15, 2018, 10:28 PM, atnaujinta Dec 15, 2018, 10:29 PM

Alytuje „Varsos-Stronglaso“ komanda išbandė kitos sostinės komandos „Vilniaus“ pajėgumą. Dzūkai pralaimėjo 29:32 (10:15).

Trečiosios rungtynės vyko Garliavoje, kur Kauno „Ąžuolas-KTU“ įrodė savo pranašumą prieš Šiaulių „SM Dubysą“ 37:27 (22:13).

Sezono pirmąjį ratą baigė pirmoje turnyro lentelės vietoje įsitvirtinęs Kauno „Granitas-Karys“, be didesnio vargo įveikęs „Utenos“ rankininkus 39:26 (20:11).

„Šviesa“ neturėjo daug vargo su svečiais iš Panevėžio

Nuo pat pirmųjų kėlinio minučių vilniečiai parodė savo pranašumą ir atitolo nuo svečių 4 įvarčiais. Šį atotrūkį „Šviesa“ laikė iki kėlinio antros pusės, kuomet sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą, po kurias komandas jau skyrė 8 įvarčiai. Kėlinys baigėsi rezultatu – 15:7.

Antrajame kėlinyje „Grifo“ padėtis nepagerėjo. Netrukus komandas jau skyrė 10 įvarčių (23:13). Tuo „Šviesos“ šou nesibaigė ir jie palengva didino savo žaidimo tempą ir persvarą iki 12 įvarčių (32:20). Bėgant paskutiniosioms rungtynių sekundėmis sostinės komanda apdovanojo savo sirgalius 3 įvarčių seriją, užbaigdami rungtynes rezultatu 35:20.

Vilniečiams 8 įvarčius pelnė Artūras Švilpa, 6 – Rosvaldas Ramunis.

Panevėžio komandoje po 5 kartus pasižymėjo Egidijus Narakas, Amandas Šarkanas ir Paulius Linkevičius.

„Šios dienos rungtynes teigiamai vertinu. Visą savaitę ruošėmės ir daugmaž viską išpildėme. Svarbiausia – rimtai pasižiūrėjome į varžovą, neatsipalaidavome. Aišku, buvo visokių „kliurkų“, bet, manau, viskas gerai“, – teigė „Šviesos“ žaidėjas A.Švilpa.

„Galutinis rezultatas, aišku, netenkina mūsų. Bet rungtynės nebuvo tokios jau tragiškos, kaip rodo rezultatas. Tas atsilikimas padidėjo paskutinėmis minutėmis. 20 įmestų įvarčių yra mažai. Strigo puolimas, gynyboje epizodiškai susitvarkėme. „Šviesa“ šiuo metu pranašesnė ir, mano asmenine nuomone, favoritė šioje lygoje.

Aišku, pagrindinis akcentas prieš rungtynes buvo greito „Šviesos“ žaidimo stabdymas bet, deja, mums nepavyko to padaryti. Varžovų komandoje suolelis gal trigubai ilgesnis ir visi žaidėjai gali žaisti aukštu lygiu“, – savo komandos žaidimą reziumavo Panevėžio „Grifo“ treneris Mindaugas Vėta.

Alytuje laimėjo sostinės atstovai

Dzūkijos sostinėje susitiko rankinio lygos turnyro lentelės kaimynai, tad aistruoliai Alytuje nuo pat pradžių galėjo tikėtis geros kovos.

Pirmasis kėlinys prasidėjo lygiaverte kova ir iki kėlinio vidurio rungtynių lyderio nesimatė (6:6). Tada dzūkai pradėjo klupti ir per dešimt minučių neįstengė įmesti nė vieno įvarčio, kas jų svečiams leido susikrauti 4 įvarčių persvarą ir ją išlaikyti iki kėlinio pabaigos. Jį taip pat sėkmingiau baigė vilniečiai (10:15).

Po pertraukos alytiškiai bandė vytis svečius iš sostinės, kurie išlaikė savo 5 įvarčių persvarą, tačiau „Varsos-Stronglaso“ žaidimas vėl pradėjo strigti ir netrukus komandas jau skyrė 8 įvarčiai (16:24). Tada dzūkai pradėjo tirpdyti „Vilniaus“ atotrūkį, tačiau priartėti arčiau, nei 4-5 įvarčiais neįstengė iki kėlinio paskutinių minučių. Nors jas Alytaus komanda sužaidė tvarkingai, tačiau to neužteko pergalę šventė „Vilnius“.

Nugalėtojams po 10 įvarčių pelnė Martynas Žala ir Vaidas Drevinskas. Alytaus klube išsiskyrė Nedas Buronko (9 įvarčiai) ir Žygimantas Micevičius (5).

„Rungtynės prasidėjo sunkiai, po to viskas buvo lengviau. Dėl kelių žaidėjų noro įmesti ir nuovargio buvo taip, kad antrojo kėlinio pabaigoje padarėme intrigą žiūrovams. Antrajame kėlinyje labai gerai sužaidė dešinio krašto dešiniarankis, kiekvienas jo metimas buvo vis kitoks ir įdomus, tad tiek jis, tiek kiti jaunuoliai sužaidė gerai. Aišku, patirties trūkumas padarė savo, bet perspektyvą ten matau didelę“, – rungtynėmis džiaugėsi ir priešininkų jaunuosius žaidėjus pagyrė „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

Kauno „Ąžuolą-KTU“ į priekį vedė K. Jankauskas

Mače Kaune šiauliečiai kėlinį pradėjo šaltu dušu Kauno komandai – kėlinio pradžioje „SM Dubysa“ susikrovė ir išlaikė 3 įvarčių persvarą. Tiesa, neilgai. Kauniečiai atsibudo, supyko ir sužaidė atkarpą 6:0, taip persverdami žaidimą į savo pusę (9:7). To aikštės šeimininkams neužteko ir jie sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą 5:0, taip susikraudami saugesnę 7 įvarčių persvarą – 16:9. Šiauliečiams nepavyko sumažinti Kauno „Ąžuolo-KTU“ atotrūkio – kėlinys baigėsi rezultatu 22:13.

Antrasis kėlinys svečiams sėkmingesnis nebuvo – kauniečiai jų neprisileido arčiau nei 8-9 įvarčiai. Kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo iki 10 įvarčių – 35:25. Nors šiauliečiai dar bandė taisyti savo padėtį, Kauno komanda savo persvaros mažinti neketino – rungtynės baigėsi rezultatu 37:27.

Kauno komandai net 14 įvarčių pelnė Karolis Jankauskas, 6 – Vilius Juozaitis.

Šiaulių ekipoje po 6 kartus pasižymėjo Tomas Baliutavičius, Arūnas Tribė ir Eligijus Baranauskas.

„Granitas-Karys“ įsitvirtino pirmojoje vietoje

Paskutinė pirmojo rato kova prasidėjo aršiai. Tik kėliniui įpusėjus „Granitas“ pradėjo sverti rezultatą į savo pusę (8:6), tačiau kurį laiką turėjo tenkintis vos 2-3 įvarčių persvara. Maždaug tuo metu aikštę dėl traumos teko palikti vienam iš pagrindinių „Utenos“ žaidėjų – Martynui Paukštei. Kauniečiams tai padėjo sužaisti atkarpą 6:0 ir užbaigti kėlinį rezultatu 20:11.

„Utena“ klimpo ir antrajame kėlinyje. „Granitas“ stengėsi bet kokia kaina neprisileisti uteniškių arčiau nei 10-ia įvarčių. Granitietis Paulius Zėringis susirinko beveik visą įmanomą nuobaudų puokštę ir kėliniui neįpusėjus prieš savo akis išvydo raudoną kortelę. Nepaisant šios aukos Kauno komanda įstengė išlaikyti savo persvarą iki kėlinio antros pusės. Rungtynių pabaigoje kauniečiai pradėjo didinti tempą ir užbaigė rungtynes rezultatu 39:26.

„Granitui-Kariui“ 13 įvarčių pelnė Paulius Šarkauskas, 6 – Karolis Dambrauskas. Utenos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Ernestas Nikitinas (9 įvarčiai).

„Sunku žaisti, nuotaika šventinė, sunku reikalauti kokybiško rankinio. Aišku, laimėjome, tačiau treneris, kaip visada, nepatenkintas. Gerų metų visiems rankininkams ir sirgaliams, susitiksime antrajame rate“, – rungtynių eigą trumpai apžvelgė „Granito-Kario“ treneris Valdemaras Novickis.

„Pirmojo kėlinio pirmoji pusė visai gražu, tačiau ta netikėta trauma išmušė iš ritmo. Negalėjome visais atvejais įmesti šimtaprocentinių metimų, gynyboje trūko koncentracijos. Lauksime antro rato, tikimės pakliūti į atkrintamąsias“, – po rungtynių kalbėjo „Utenos“ treneris Gediminas Paukštė.

Po šeštadienio kovų pirmoje rankinio lygos lentelės vietoje įsitvirtino „Granitas-Karys“. Antrąją vietą užima „Ąžuolas-KTU“, trečiąją užsitikrino „Šviesa“. Šios dvi komandos išstūmė rankinio lygos čempioną Klaipėdos „Dragūną“, kuriam tenka ketvirtoji lentelės vieta.

Į penktąją vietą pakilo „Vilnius“. Likusias lentelės vietas eilės tvarka pasidalino „Varsa-Stronglasas“, „SM Dubysa“, „KKSC-RSSG Grifas“ ir „Utena“.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks jau kitais metais – sausio 12-ąją dieną.