Pasaulio sporto savaitė: teniso legendų mūšis ir kurioziška dopingo byla

Teniso superžvaigždės Roger Federeris ir Serena Williams surėmė raketes mišrių dvejetų mače, Abu Dabyje prasidėjo Azijos futbolo čempionatas, japonas Ryoyu Kobayashi toliausiai skriejo Keturių tramplinų šuolių su slidėmis varžybose, Anglijos futbolo lygos lyderis „Liverpool“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą, jaunieji Kanados ledo ritulininkai liko be medalių jų šalyje vykusiame pasaulio čempionate, o JAV antidopingo agentūra nubaudė 90-metį sportininką.

Bostono ir Čikagos komandų mačas vyko po atviru dangumi.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Manchester City“ ekipa<br>AP nuotr.
R.Federeris <br>AP nuotr.
Novako Džokovičiaus ir japono Kei Nishikori dvikova.<br>„Reuters“
„Barcelona“ dar labiau atitrūko nuo persekiotojų<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 7, 2019, 3:14 PM

Tai buvo įdomiausi pirmosios metų savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 1 d. Pirmą kartą per oficialias varžybas susitiko ilgamečiai pasaulio teniso lyderiai šveicaras Rogeris Federeris ir amerikietė Serena Williams. Perte mišrių komandų Hopmano taurės grupių etapo mače tarp Šveicarijos ir JAV mišrių dvejetų rungtynėse R.Federeris ir Belinda Benčič nugalėjo S.Williams ir Francesą Toafoe 4:2, 4:3. Šveicarija laimėjo mačą 2:1.

Sausio 1 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) rungtynėse po atviru dangumi („Winter Classic“) „Boston Bruins“ nugalėjo „Chicago Blackhawks“ 4:2. „Notre Dame Stadium“ (Indiana) vykusias rungtynes stebėjo 76126 žiūrovai. Tai antras pagal dydį skaičius NHL istorijoje.

Sausio 3 d. Ispanijos futbolo lygoje nukeltose rungtynėse Madrido „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Villareal“ 2:2.

Sausio 3 d. Anglijos futbolo lygos rungtynėse čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie nugalėjo „Liverpool“ 2:1. „Liverpool“ nutraukė 9 pergalių seriją ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Po 21 turo pirmauja „Liverpool“ (54), „Manchester City“ (50), Londono „Tottenham Hotspur“ (48), Londono „Chelsea“ (44) ir Londono „Arsenal“ (41).

Sausio 4 d. JAV antidopingo agentūra (USADA) paskelbė, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo nubaudė 90-metį Carlą Grove‘ą, kurio mėginyje rasta epitrenbolono. 2018 m. liepos 10 d. C.Gorve‘as per JAV dviračių treko veteranų čempionatą pasiekė savo amžiaus grupės pasaulio rekordą, bet jo rezultatas buvo anuliuotas.

Sausio 5 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose prasidėjo 17-asis Azijos futbolo čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvauja 24 komandos, o nugalėtojos vardą gina Australijos rinktinė. Atidarymo rungtynėse Abu Dabyje šeimininkai Jungtiniai Arabų Emyratai sužaidė lygiosiomis su Bachreinu 1:1. Turnyro finalas vyks vasario 1 d.

Sausio 5 d. Perte teniso mišrių komandų Hopmano taurės finale Šveicarija nugalėjo Vokietiją 2:1. Titulą apgynusiai Šveicarijai atstovavo Belinda Benčič ir Roger Federeris. Planuojama, kad šis turnyras kitais metais nebebus rengiamas.

Sausio 5 d. Dohoje teniso Kataro atvirojo čempionato („ATP-250“) finale ispanas Roberto Bautista Agutas nugalėjo čeką Tomašą Berdychą 6:4, 3:6, 6:3. Pusfinalyje R.Bautista Agutas nugalėjo pirmąją pasaulio raketę serbą Novaką Džokovičių.

Sausio 5 d. Vankuveryje pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato finale Suomija nugalėjo JAV 3:2. Finalo rungtynes stebėjo 17 tūkst. žiūrovų.

Bronzos medalius laimėjo Rusija. Šeimininkė Kanada ketvirtfinalyje pralaimėjo Suomijai 1:2 (po pratęsimo). Suomija šios amžiaus grupės čempione tapo penktąjį kartą per 43 turnyrus.

Sausio 6 d. Brisbeno teniso turnyro („ATP-250“) finale japonas Kei Nishikori nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 6:4, 3:6, 6:2. K.Nishikori iškovojo pirmąjį titulą nuo 2016 m. vasario mėnesio ir nutraukė 9 pralaimėtų finalų seriją.

Prieš pat turnyrą jame žaisti dėl šlaunies traumos atsisakė antroji pasaulio raketė Rafaelis Nadalis.

Sausio 6 d. Italijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje vykusių „Tour de Ski“ daugiadienių slidinėjimo lenktynių nugalėtojais pirmą kartą tapo norvegai Ingvild Flugstad Ostberg ir Johannesas Hosflotas Klabo.

Antrąją vietą užėmė rusai Natalija Nepriajeva ir Sergejus Ustiugovas, trečiąją – suomė Krista Parmakoski ir norvegas Simenas Hegstadas Krugeris. Norvegijos slidininkės moterų „Tour de Ski“ čempionėmis tapo šeštus metus iš eilės.

Sausio 6 d. Šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro nugalėtoju tapo japonas Ryoyu Kobayashi. Antrąją vietą užėmė vokietis Markusas Eisenbichleris, trečiąją – vokietis Stephanas Leyhe.

R.Kobayashi tapo antruoju šį turnyrą laimėjusiu japonu (pirmasis 1998 m. buvo Kazuyoshi Funaki) ir trečiuoju šuolininku, laimėjusiu visus keturis turnyro etapus (2002 m. tą padarė vokietis Svenas Hannawaldas, 2018 m. – lenkas Kamilis Stochas, kuris šiais metais užėmė tik šeštąją vietą). R.Kobayashi pirmauja ir pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje. Jis laimėjo 8 iš 11 etapų.

Sausio 6 d. Ispanijos futbolo lygos lyderė „Barcelona“ padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus „Sevilla“ ir Madrido „Atletico“, kurie tarpusavio rungtynes baigė lygiosiomis 1:1.

Dar labiau atsiliko Madrido „Real“, kuris namie pralaimėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:2. Po 18 turų pirmauja „Barcelona“ (40 taškų), „Atletico“ (35), „Sevilla“ (33), Vitorijos „Alaves“ (31) ir „Real“ (30).

Gyvai: parlamentarų komentarai prieš rytinį Seimo posėdį