Angolos rankininkai per pusę minutės sukūrė pirmąją pasaulio čempionato sensaciją

Dauguma penktadienį pasaulio rankinio čempionate žaistų rungtynių buvo panašios. Jose Europos šalių rankininkai nugalėjo varžovus iš kitų žemynų. Tačiau buvo ir išimčių: argentiniečiai atėmė tašką iš vengrų, serbai ir rusai neišsiaiškino, kurie iš jų yra stipresni, o didžiausią pirmojo turo staigmeną sukūrė Angolos rinktinė, po dramatiškos kovos parbloškusi užpraėjusiose pasaulio pirmenybėse ant garbės pakylos stovėjusią Kataro komandą.

Angolos komanda parbloškė Kataro rankininkus.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 12, 2019, 10:08 AM

Septyneriose iš dešimties rungtynių, kurios penktadienį buvo žaidžiamos Danijos ir Vokietijos arenose, europiečiai kovojo prieš kitų žemynų rankininkus. Šešiuose iš šių mačų Europos komandos iškovojo lengvesnes ar sunkesnes pergales, o Senojo žemyno garbės neapgynė tik Vengrijos rinktinė, sužaidusi lygiosiomis su Argentinos ekipa 25:25.

Aštrius nagus parodė dar viena Pietų Amerikos komanda. Brazilijos rinktinė atkakliai pasipriešino pasaulio čempionės vardą ginančiai Prancūzijos ekipai. 50-ąją min. rezultatas dar buvo lygus 21:21, bet tada prancūzų vartininkas Vincent‘as Gerard‘as ant savo vartų pakabino didelę spyną ir jo komanda iškovojo pergalę 24:22.

Pirmąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė Austrijos rinktinė, kuriai atstovauja šios šalies pasą turintis Romas Kirveliavičius. Austrai įtikinamai įveikė Saudo Arabijos komandą 29:22. R.Kirveliavičius žaidė trumpai, daugiausiai komandai ginantis, ir įvarčių neįmetė.
Didžiausiu skirtumu penktadienį nugalėjo ispanai ir norvegai. Europos čempionė Ispanija sutriuškino Bachreiną 33:23, Norvegija – Tunisą 34:24.

Dvejose rungtynėse penktadienį susitiko Europos komandos. Kroatija paskutinėmis minutėmis įrodė pranašumą prieš Islandiją, kurią nugalėjo 31:27, o Serbijos ir Rusijos komandos viena kitai įmetė po 30 įvarčių ir pasidalijo po tašką.

Serbai ilgai pirmavo ir buvo arčiau pergalės, tačiau priešpaskutinę minutę rusas Timuras Dibirovas įmetė du įvarčius ir išlygino rezultatą. Iš viso T.Dibirovas pelnė 12 įvarčių. Jis buvo rezultatyviausias pirmojo turo žaidėjas.

Netikėtai baigėsi vienintelis mačas, kuriame grūmėsi kitų žemynų komandos. Praėjusiame pasaulio čempionate visas rungtynes pralaimėjusi ir paskutinę vietą užėmusi Angola skėlė antausį 2015 metų pasaulio vicečempionui Katarui. Angoliečiai paskutinę akimirką išplėšė pergalę 24:23.

Angolos rankininkai beveik visą laiką pirmavo, o Kataro rinktinė rezultatą persvėrė tik 57-ąją min. Paskui daugiau nei 3 min. nė viena komanda nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, tačiau likus žaisti apie pusę minutės angolietis Rome Hebo išlygino rezultatą, o prieš pat sireną Claudio Chicola greitoje atakoje įmetė pergalingą įvartį.

Dienos skaičius

5

Pasaulio čempionate pirmą kartą žaidžia net penkios Azijos žemyno komandos. Kataro, Bachreino, Korėjos ir Saudo Arabijos rinktinės kelialapius iškovojo praėjusių metų Azijos čempionate, o Japonija gavo Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) vardinį kvietimą. Skiriant vardinį kvietimą, ko gero daugiausiai lėmė tai, kad Japonija šių metų pabaigoje rengs pasaulio moterų čempionatą.

Korėjai oficialiai atstovauja Korėjos Respublikos ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos jungtinė komanda. Ją sudaro 16 žaidėjų iš Pietų ir 4 žaidėjai iš Šiaurės. Beje, IHF padarė išimtį ir leido korėjiečiams registruoti ne 16 (kaip numatoma nuostatuose), bet 20 rankininkų.

1 turas

A grupė

Serbija – Rusija 30:30 (16:16). N.Iličius 6/ Dibirovas 12. 10468 žr.

Brazilija – Prancūzija 22:24 (13:16). Toledo 8/ Guigou 6, Memas 6. 10529 žr.

Vokietija – Korėja 30:19.

B grupė

Japonija – Makedonija 29:38 (13:18). Watanabe 5/ K.Lazarovas 8, Manaskovas 7, Stojilovas 6. 7500 žr.

Islandija – Kroatija 27:31 (14:16). Palmarssonas 7/ Stepančičius 8, Cindričius 6. 12000 žr.

Bachreinas – Ispanija 23:33 (11:16). Habibas 7, Al Sayyadas 7/ Sole 7. 9800 žr.

C grupė

Saudo Arabija – Austrija 22:29 (9:15). Mah.Al Salemas 7/ Bilykas 7. 6500 žr.

Tunisas – Norvegija 24:34 (13:18). Jaballahas 5/ Jondalas 9, Sagosenas 6, Myrholas 6. 6500 žr.

Danija – Čilė 39:16.

D grupė

Angola – Kataras 24:23 (12:8). Hebo 7, Teca 5/ Berrachedas 6. 1870 žr.

Argentina – Vengrija 25:25 (10:13). P.Simonet 6/ Baloghas 11, Lekai 6. 4272 žr.

Egiptas – Švedija 24:27 (11:13). El Ahmaras 5, Shebibas 5/ Gottfridssonas 5, L.Nilssonas 5. 6448 žr.