M. Knystautas tapo imtynių turnyro Suomijoje nugalėtoju, G. Kulevičius – pateikė staigmeną

40-ąjį kartą vykusiame tarptautiniame Hermano Kare imtynių turnyre Kouvaloje (Suomija) aukso medalius laimėjo Gytis Kulevičius ir Mantas Knystautas. Bronzos medaliais pasidabino klaipėdietis Paulius Galkinas (77 kg) ir kaunietis Titas Kerševičius (72 kg).

Mantas Knystautas iškovojo pergalę.<br>V.Malinausko nuotr.
 Paulius Galkinas kovoja su varžovu.<br>V.Malinausko nuotr.
 Titas Kerševičius grumiasi su priešininku.<br>V.Malinausko nuotr.
 Gytis Kulevičius turnyre Suomijoje pateikė staigmeną.<br>V.Malinausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2019-01-13 13:27, atnaujinta 2019-01-13 13:32

Kuršėniškis G.Kulevičius kovojo lengviausiame iki 60 kg svoryje, o atletas iš uostamiesčio M.Knystautas pajėgiausias buvo tarp sunkiasvorių.

„Laimėjau turnyrą ketvirtąjį kartą paeiliui, tapau daugkartiniu nugalėtoju, reiks pagalvoti, ar vyksiu kitąmet į šį turnyrą“, – juokaudamas svarstė klaipėdietis. – Juk nėra tokio titulo „superdaugkartinis“, visi šių varžybų tikslai pasiekti.“

Tuo metu tikra staigmena tapo triuškinanti G.Kulevičiaus pergalė finale prieš praeitų metų Europos vicečempioną ir 2017 metų Europos jaunimo čempionato prizininką iš Estijos Helary Maegisalu (10:0).

Pasak rinktinės trenerio, rezultatas dėsningas.

„Gytis spaudė pirmajame kėlinuke, teisėjai jo pastangas įvertino. Antrajame Gytis atliko kelis skirtingus veiksmus pradedant pervedimu, baigiant pasodinimu“, – kovą apibendrino Mindaugas Ežerskis.

Vertindamas T.Kerševičiaus pasirodymą, treneris pastebėjo kelias taisytinas skyles kauniečio gynyboje parteryje. Kalbėdamas apie P.Galkino pralaimėtą dvikovą, M.Ežerskis apgailestavo dėl apmaudžiai padovanotų taškų.

„Jau eilę metų H.Kare turnyras yra tapęs mūsų imtynininkų įžangos į Naujuosius metus eksperimentiniu poligonu. Sezonas ilgas, todėl pirmosiose varžybose nereikia laukti stebuklų. Rinktinės eksperimentuoja, patikrina naujus kandidatus, žvalgosi, renka informaciją ir strateguoja. Varžybos Kouvaloje yra svarbios dėliojant prioritetus būsimoms kovoms. Todėl išties labai apmaudu, kad vos ne pusė mūsų komandos buvo „pabučiuoti“ gripo ir liko Vilniuje“, – kalbėjo M.Ežerskis.

Rinktinės treneris santūriai vertina turnyre užimtas aukštas vietas ir viliasi, kad geriausią sportinę formą atletai rodys pagrindinėse metų varžybose.

„Nenoriu, kad pasikartotu pernykštis scenarijus, kuomet šlavėme medalius prestižiniuose turnyruose, o pasaulio ir Europos čempionatuose likome už borto. Todėl tegul suomiškomis pergalėmis džiaugiasi artimieji ir imtynių mylėtojai, o aš palauksiu pagrindinių varžybų“, – pakankamai sausai į laimėtus medalius reagavo M.Ežerskis.