Tiesa erzina: dopingu susitepę rusai apskundė Prancūzijos biatlono žvaigždę

Rusija apskundė Tarptautinei biatlonininkų sąjungai (IBU) Prancūzijos sportininką Martiną Fourcade’ą už jo pasisakymą prieš rusą Aleksandrą Loginovą, kuris anksčiau buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo.

Rusija apskundė Tarptautinei biatlonininkų sąjungai (IBU) Prancūzijos sportininką Martiną Fourcade’ą (dešinėje) už jo pasisakymą prieš rusą Aleksandrą Loginovą (kairėje), kuris anksčiau buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo.<br>Scanpix nuotr.
M.Fourcade’o titulų kolekcija – stulbinanti. Prancūzas yra penkiskart olimpinis čempionas, 11 sykių laimėjo planetos pirmenybes, 7 kartus iškovojo pasaulio taurę bendroje įskaitoje.<br>Scanpix nuotr.
26-erių A.Loginovas sausio pradžioje Oberhofe (Vokietija) pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio taurės etapą.<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 25, 2019, 6:41 PM

„Jis privalo atsiprašyti kitų sportininkų ir gerai pasiaiškinti. O jis elgiasi taip, tarsi nieko nebūtų įvykę. Mano pagarbos jis nenusipelno“, – pareiškė 30-metis M.Fourcade’as Norvegijos televizijai NRK, kai 26-erių A.Loginovas sausio pradžioje Oberhofe (Vokietija) pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio taurės etapą.

Iškart po to IBU etikos komitetas gavo Rusijos biatlonininkų sąjungos (RSB) prezidento Vladimiro Dračiovo skundą.

Rusija norėjo, kad M.Fourcade’as būtų nubaustas – dėl savo interviu NRK.

„Jeigu sportininkas jau atliko bausmę, nėra priežasčių bausti jį antrą kartą“, – teigė V.Dračiovas.

„Kiti biatlonininkai mano, kad A.Loginovas turėtų surengti spaudos konferenciją, atsiprašyti ir išdėstyti savo požiūrį į situaciją. Svarstote tokį variantą?“, – NRK paklausė V.Dračiovo.

„Nemanau, kad Aleksandrui yra prasmės atskirai bendrauti su žiniasklaida. Bet aš pasiruošęs pabendrauti jo vardu“, – atsakė V.Dračiovas.

Interviu metu rusas laikė rankoje numanomą skundą, bet jo parodyti žurnalistui nenorėjo.

RSB prezidentas mano, kad šiam įvykiui skiriama neproporcingai daug dėmesio.

NRK paprašytas detaliau išdėstyti A.Loginovo dopingo bylos esmę, V.Dračiovas nutraukė interviu.

IBU susilaikė nuo komentarų, bet NRK televizija išsiaiškino, kad rusų skundas buvo atmestas.

Norvegijos televizijos biatlono ekspertas Ule Lunde teigė, kad Rusijos pretenzijos – beviltiškos: „Mes gyvename laisvame pasaulyje. Kiekvienas turi savo nuomonę“.

Ką jis mano apie tai, kad IBU etikos komitetas skundą atmetė?

„Teisingai padarė, kad atmetė. Išsakyti savo nuomonę M.Fourcade’as turėjo teisę“, – sakė U.Lunde.

Anot jo, Vakaruose ir Rytuose skirtingai suvokiama žodžio laisvė.

„Tai ypač matyti iš V.Dračiovo laiško. Juk tai yra bandymas užgniaužti žodžio laisvę, priverčiant užsičiaupti ir M.Fourcade’ą, ir kitus taip pat galvojančius“, – tvirtino U.Lunde.

Dėl EPO vartojimo A.Loginovas 2014-aisiais buvo diskvalifikuotas dvejiems metams.

Grįžęs į biatloną rusas 2017-ųjų pasaulio čempionate pelnė bronzą mišrioje estafetėje ir tai yra vienintelis jo medalis aukščiausio rango varžybose.

Tuo tarpu M.Fourcade’o titulų kolekcija – stulbinanti. Prancūzas yra penkiskart olimpinis čempionas, 11 sykių laimėjo planetos pirmenybes, 7 kartus iškovojo pasaulio taurę bendroje įskaitoje.