Nėra lygių: Ričardas Berankis tapo teniso turnyro Prancūzijoje nugalėtoju

Prancūzijoje vykusio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Open de Rennes“ vienetų varžybų finale 28-erių metų lietuvis Ričardas Berankis, kuris pasaulio reitinge yra 110-as (ATP-110), sekmadienį žaidė su 23-ejų metų prancūzu Antoine'u Hoangu (ATP-147) ir įveikė varžovą po dviejų setų kovos 6:4, 6:2.

Ričardas Berankis kovoja turnyro Prancūzijoje finale.<br> Twitter nuotr.
 Ričardas Berankis kovoja turnyro Prancūzijoje finale.<br> SIPA/Scanpix nuotr.

Jan 27, 2019, 4:43 PM, atnaujinta Jan 27, 2019, 10:55 PM

Mačas truko 1 valandą ir 19 minučių.

Pusfinalyje šeštadienį mūsiškis 6:4, 6:4 nugalėjo 29-erių metų vokietį Yannicką Madeną (ATP-124).

Tai buvo 11-asis R.Berankio laimėtas „Challenger“ serijos turnyras. Už pergalę jam atiteko 90 ATP reitingo taškų ir 9200 eurų.

Kitą savaitę R.Berankis dalyvaus kitame ATP „Challenger“ serijos turnyre Prancūzijoje – „Open Quimper Bretagne Occidentale“.

Prieš metus R.Berankis taip pat žaidė šio turnyro finale ir tuomet patyrė nesėkmę. Tąsyj mūsiškis finale nusileido Vašekui Pospisilui iš Kanados.

Rezultatas:

Ričardas Berankis (Lietuva, ATP-110) – Antoine Hoang (Prancūzija, ATP-147) – 6:4, 6:2.

Kaip ir prieš tai vykusiuose mačuose, taip ir šįkart lietuvio pranašumas buvo akivaizdus.

Pirmajame sete R.Berankis trumpam buvo praradęs koncentraciją, kuomet varžovui leido išlyginti rezultatą (3:3), tačiau jau kitame geime lietuvis vėl pakėlė savo žaidimą į aukštesnį lygį ir persvaros iš savo rankų nebepaleido.

Pasibaigus setui, A.Hoangas paprašė medicininės pertraukėlės.

Antrajame sete apylygė kova vyko tik pirmuosius keturis geimus – vėliau R.Berankis laimėjo dvi oponento padavimų serijas iš eilės ir sėkmingai paduodamas iškovojo pirmąjį metų trofėjų.

Pirmoji Lietuvos raketė viso turnyro metu žaidė nepriekaištingai – varžovams neatidavė nė vieno seto.

Pirmajame etape R.Berankis 6:2, 6:4 nugalėjo prancūzą Manuelį Guinardą (ATP-459), tuomet 6:3, 6:2 italą Salvatorę Caruso (ATP-156), ketvirtfinalyje – 6:4, 6:4 pavojingą švedą Eliasą Ymerą (ATP-111), o šeštadienį pusfinalyje – 6:4, 6:4 minėtą vokietį Y.Madeną (ATP-124).

Lietuviui 2019 metų sezono pradžia iš ties daug žadanti – pirmajame metų turnyre mūsų tautietis palaužė buvusią septintąją pasaulio raketę belgą Davidą Goffiną, o nesėkmingą bandymą prasibrauti į pagrindines „Australian Open“ varžybas greitai pamiršo demonstruodamas puikią sportinę formą Prancūzijoje.

Turnyro prizų fondą sudaro beveik 70 tūkst. eurų.