Pagrindiniame „Super Bowl“ sezono mače – šeštasis „Patriots“ trofėjus

Sekmadienį JAV gyvenimas sustojo: buvo žaidžiamas amerikietiškojo futbolo „Super Bowl“ finalo mačas. Atlantos „Mercedes Benz stadium“ stadione dėl trofėjaus susikovė „New England Patriots“ ir „Los Angeles Rams“ komandos, o neįtikėtiną pergalę per lemiamą varžybų atkarpą iškovojo „Patriots“ 13:3 (0:0, 3:0, 0:3, 10:0).

„Patriots“ sugebėjo įveikti „Rams“ atstovus ir laimėjo jau šeštąjį NFL trofėjų<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

2019-02-04 07:00, atnaujinta 2019-02-04 13:15

Po pirmosios varžybų dalies pirmavo „Patriots“ 3:0, tačiau „Rams“ žaidėjas Gregas Zuerleinas sugebėjo iš 53 jardų pelnyti tris taškus ir rezultatas tapo 3:3.

Tai buvo antrasis toks tolimas smūgis per visą „Super Bowl“ finalų istoriją ir pirmasis per pastaruosius 15 metų. Tačiau jau baigiantis mačui į zoną kamuolį atsinešė Sony Michelas, o skirtumą padidino smūgiu Stephenas Gotkowsky.

Dar antrame kėlinyje labai rimtą traumą gavo „Rams“ žaidėjas Patrickas Chungas, susidūręs su varžovu ir greičiausiai susilaužęs ranką.

„Patriots“ dabar savo sąskaitoje turi net 6 „Super Bowl“ trofėjus – NFL turnyrus jie laimėjo 2001, 2003, 2004, 2014, 2017 ir dabar jau 2019 metais.

„Rams“ klubas NFL laimėjo 1945, 1951 ir 1999 metais.

Naujojo Englando atstovai pergalėmis susilygino su „Pittsburgh Steeller“. Du „Patriots“ žaidėjai – Billas Belichickas ir Thomas Brady po visus šešis čempionų žiedus. Pastarasis 41-erių veteranas tiek žiedų savo sąskaitoje turi po 9 bandymų juos laimėti.

Jis „patriotams“ atstovauja nuo 2000 metų ir net keturis kartus buvo pripažintas geriausiu mačo žaidėju.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas „Patriots“ narys Julianas Edelmanas.

Prieš metus „Patriots“ 33:41 krito nuo „Philadelphia Eagles“.

Skaičiuojama, kad „Super Bowl“ transliacijos metu 30 sekundžių trukmės reklaminio klipo ištransliavimas užsakovams atsiėjo net 5,2 milijonus JAV dolerių. Bilietai į NFL finalo rungtynes kainavo vidutiniškai apie 4 tūkst. JAV dolerių.