„Šviesos“ rankininkai po nokdauno namuose tikisi stebuklo Bosnijoje ir Hercegovinoje

Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje vykusios rankinio Europos Iššūkio taurės aštuntfinalio rungtynės tarp Vilniaus „Šviesos“ ir „Borac“ komandos iš Bosnijos ir Hercegovinos baigėsi svečių pergale 29:16. Būrio savų aistruolių palaikomi „Šviesos“ rankininkai sužaidė vienas nerezultatyviausių rungtynių pastaruoju metu.

„Šviesos“ rankininkai pralaimėjo varžovams iš Bosnijos ir Hercegovinos.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Feb 10, 2019, 11:12 AM, atnaujinta Feb 10, 2019, 11:19 AM

Po svaitės (vasario 16-ąją d.) svečiuose vyksi atsakomasis mačas.

Rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai, tačiau sėkmė pirmiausia nusišypsojo šeimininkams – VHC „Šviesa“ rankininkams. 7-ąją rungtynių minutę pirmąjį įvartį savo komandai pelnė Šarūnas Ugianskis ir bent trumpam savo komandą išvedė į priekį. Deja, neprabėgus nė minutei atsakomąjį įvartį į „Šviesos“ vartus įmetė svečiai ir išlygino rezultatą 1:1.

Visą likusią pirmąją kėlinio dalį vilniečiams teko vytis „Borac“ rankininkus. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 8:12.

Antrasis kėlinys prasidėjo bosnių metimu į „Šviesos“ vartus. Tačiau šio kėlinio pradžia gerokai sėkmingiau klostėsi vilniečiams.

Lietuvių pakilimas prasidėjo 34-ąją minutę, kuomet pirmąjį metimą antrajame kėlinyje į „Borac“ vartus „įsūdė“ Šarūnas Venckus. Netrukus dar vieną taiklų metimą atliko Karolis Antanavičius, po to sekė dar kelios sėkmingos vilniečių atakos. Sužaidus 39 minutes švieslentėje degė rezultatas 12:14.

Deja, sėkminga vilniečių atkarpa netrukus baigėsi. Rungtynių teisėjas už neleistiną žaidimą 40-ąją mačo minutę dviem minutėms iš aikštės išvarė VHC „Šviesos“ žaidėją Šarūną Ugianskį. Tai tapo lūžiu, po kurio vilniečiai nebeatsitiesė. Antrąjį kėlinį VHC „Šviesa“ pralaimėjo rezultatu 8:17.

Rezultatyviausiu žaidėjų vilniečių komandoje buvo Valdas Drabavičius – jo sąskaitoje 6 taiklūs metimai.

Nors prieš rungtynes VHC „Šviesos“ treneris Antanas Taraskevičius kalbėjo apie tai, kad daugiausiai problemų vilniečiams gali pridaryti pusiau dešinio krašto puolėjas Deanas Sesičius ir krašto puolėjas Milosas Njezičius, tačiau su šiais rankininkais „Šviesos“ komanda susitvarkė. Didžiausiu vakaro siaubu, paskandinusiu „Šviesos“ rankininkus, tapo „Borac“ vartininkas Ljubišičius.

„Buvome gerai išanalizavę bosnių žaidimą, tad gynyboje, atrodo, susitvarkėme. Tačiau šlubavo puolimas. Į „Borac“ vartus neįmetėme neįtikėtinai daug metimų net ir būdami laisvi. Vakaro žvaigžde tapo bosnių vartininkas. Taip, jis patyręs, tačiau nieko stebuklingo jis nedarė. Mes patys jam leidome tapti vakaro žvaigžde“, – po rungtynių kalbėjo VHC „Šviesos“ treneris Raimondas Maldžius.

Gerų žodžių VHC „Šviesos“ komandai pasibaigus mačui negailėjo Bosnijos ir Hercegovinos klubo „Borac“ treneris bei žaidėjai. Pasak jų, nors po rungtynių švieslentėje degė „Šviesos“ klubui itin nepalankus rezultatas, jis neatspindi tikrojo komandos žaidimo.

„Taip, mes laimėjome, tačiau „Šviesos“ rankininkai žaidė kur kas geriau, nei matosi švieslentėje. Juos įveikti mums tikrai nebuvo lengva. Sulaukėme rimto pasipriešinimo“, – tvirtino „Borac“ komanda.

Po savaitės „Šviesos“ rankininkai žais revanšo mačą išvykoje.

„Nors patyrėme pralaimėjimą, motyvacijos tikrai nepraradome. Kovosime toliau. Norime įrodyti, kad rezultatas nėra tas, kuris atspindi mūsų tikrąjį žaidimą. Mes tikrai galime geriau. Ruošimės kovai ir tikiuosi parvešime pergalę“, – sakė „Šviesos“ žaidėjas Julius Šeibokas.

Jei VHC „Šviesai“ pavyktų stebuklas, jie įveiktų aštuntfinalio barjerą ir nukeliautų į Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį, tai būtų aukščiausias pasiekimas ne tik sostinės klubo, bet ir visų Lietuvos rankinio komandų istorijoje.