Pasaulio sporto savaitė. Itališka biatlono rokiruotė ir šlubuojantis „Real“

Futbolo Čempionų lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos, pasaulio kalnų slidinėjimo pirmenybėse aukso medalius laimėjo net aštuonių šalių sportininkai, o austras Marcelis Hirscheris pavijo čempionatų rekordininką Toni Sailerį, biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pasikeitė lyderė, Madrido „Real“ futbolininkai dar labiau atsiliko nuo Ispanijos lygos lyderės „Barcelona“, o salės futbolininkės išsidalijo pirmuosius Europos čempionato medalius.

Madrido komanda pralaimėjo „Girona“ komandai.<br>AP nuotr.
Johannesas Thingnesas Boe dominuoja vyrų biatlone.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 L.Jameso komanda nugalėjo graiko Giannio komandą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-02-18 11:49

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 12 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse „Manchester United“ namie pralaimėjo Paryžiaus PSG 0:2, „Roma“ namie nugalėjo „Porto“ 2:1. „Manchester United“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą nuo tada, kai komandos treneriu tapo norvegas Ole Gunnaras Solskjaras, ir nutraukė 11 nepralaimėtų rungtynių seriją.

Vasario 13 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Londono „Tottenham Hotspur“ namie nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 3:0, Madrido „Real“ svečiuose nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 2:1.

Vasario 16 d. Dohoje teniso Kataro atvirojo čempionato („WTA Premier“) finale belgė Elise Mertens nugalėjo rumunę Simoną Halep 3:6, 6:4, 6:3. 23 metų E.Mertens iškovojo šeštąjį titulą, bet tik antrąjį – „WTA Premier“ ar aukštesnio rango turnyruose.

Vasario 17 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po aštuntojo etapo (paskutinio prieš pasaulio čempionatą) pirmauja norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir italė Lisa Vitozzi, aplenkusi nuo gruodžio pirmavusią kitą italę Dorothea Wierer. J.T.Bo šį sezoną laimėjo 12 iš 18 asmeninių lenktynių.

Vasario 17 d. Orėje (Švedija) baigėsi pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą pasidalijo Norvegija ir Šveicarija (po 2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos), aukso medalius iškovojo net aštuonių šalių sportininkai. Po du kartus čempionėmis tapo šveicarė Wendy Holdener ir pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin.

Paskutinę čempionato dieną vyrų slalomo varžybose visus tris medalius laimėjo austrai, o čempionu tapo pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderis Marcelis Hirscheris. 29 metų M.Hirscheris per karjerą pasaulio čempionatuose laimėjo 7 aukso bei 4 sidabro medalius ir pagal čempiono titulų skaičių pavijo rekordininką austrą Toni Sailerį.

Vasario 17 d. Švedijos ralio (pasaulio ralio čempionato antrojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Jis tapo ir pasaulio čempionato bendrosios įskaitos lyderiu.

Vasario 17 d. Teniso Roterdamo atvirojo čempionato („ATP 500“) finale prancūzas Gaelis Monfilsas nugalėjo šveicarą Stanislasą Wawrinką 6:3, 1:6, 6:2. 32 metų G.Monfilsas iškovojo aštuntąjį ATP titulą. Buvęs trečioji pasaulio raketė S.Wawrinka finale žaidė pirmą kartą nuo 2017 m. birželio.

Vasario 17 d. Šarlotėje Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) Žvaigždžių rungtynėse LeBrono komanda (Vakarai) nugalėjo Giannio komandą (Rytai) 178:164. Naudingiausiu žaidėju išrinktas „Golden State Warriors“ puolėjas Kevinas Durantas iš LeBrono komandos.

Vasario 17 d. Šiuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 22-ojo etapo (paskutinio prieš pasaulio čempionatą) pirmauja japonas Ryoyu Kobayashi. Slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 22-ojo etapo (paskutinio prieš pasaulio čempionatą) pirmauja norvegai Johannesas Hosflotas Klabo ir Ingvild Flugstad Ostberg.

Vasario 17 d. Gondomare (Portugalija) pirmojo Europos moterų salės futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Portugaliją 4:0. Bronzos medalius laimėjo Rusija.

Vasario 17 d. Ispanijos futbolo lygos rungtynėse Madrido „Real“ namie pralaimėjo „Girona“ 1:2. Po 24 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Barcelona“ (54 taškai), į antrąją vietą vėl pakilęs Madrido „Atletico“ (47), „Real“ (45), „Sevilla“ (37), „Getafe“ (36) ir Vitorijos „Alaves“ (36).