Utenoje paaiškėjo Lietuvos rankinio taurės finalo dalyviai

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės finalo ketverto varžybose Utenoje šeštadienį paaiškėjo finalo dalyvės. Moterų pusfinaliuose pergales šventė Vilniaus „Eglė–SM Tauras“ ir Kauno „ACME–Žalgiris“, o vyrų – Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas–Karys“.

Utenoje paaiškėjo LRF taurės finalo dalyviai.<br> LRF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 2, 2019, 9:27 PM, atnaujinta Mar 3, 2019, 12:26 PM

Varžybos Utenoje prasidėjo intriguojančia kova tarp Kauno rajono „Cascada–HC Garliavos SM“ merginų ir „Eglės–SM Tauro“.

Pirmojoje rungtynių dalyje geriau atrodė garliavietės, kurios pertraukos susikūrė trijų įvarčių pranašumą (15:12).

Antrajame kėlinyje vicečempionių ekipa iš Garliavos ilgą laiką pirmavo, bet palūžo mačo pabaigoje, kai solidžiai žaidusios „Eglės–SM Tauro“ merginos šventę pergalę rezultatu 36:31.

9 įvarčius nugalėtojoms pelnė Rita Repečkaitė, pralaimėjusiųjų gretose taip pat po 9 įvarčius įmetė Emilė Aglinskaitė ir Greta Rinkevičiūte.

Kitame pusfinalyje intrigos nebuvo. Lietuvos čempionės ir praėjusių metų taurės nugalėtojos „ACME–Žalgirio“ rankininkės nepaliko vilčių LRF I lygos lyderėms Klaipėdos „Dragūno–Viesulo“ merginoms.

Pirmąjį kėlinį kaunietės laimėjo 14:8, o per antrąją rungtynių pusę pranašumą dar labiau padidino ir šventė pergalę 28:15.

Nugalėtojoms 6 įvarčius pelnė Klaudija Šidlauskytė, o 5 – Viltė Lubytė.

Klaipėdos ekipoje 5 įvarčiais pasižymėjo Ugnė Kavalenkaitė.

Vyrų pirmajame pusfinalyje „Dragūnas“ nepaliko jokių šansų Kauno „Ąžuolo–KTU“ rankininkams. Nuo pirmųjų minučių dominavę šalies čempionai jau iki pertraukos atitrūko dviženkliu skirtumu (21:10).

Antroji rungtynių pusė buvo tik formalumas, kurį sutvarkę „Dragūno“ žaidėjai šventė pergalę 42:25.

7 įvarčius Klaipėdos klubui pelnė Karolis Bliuvas, o Kauno ekipoje tiek pat įvarčių įmušė Deividas Jovaišas.

Tikra drama užfiksuota antrajame pusfinalyje tarp „Granito–Kario“ ir HC „Vilniaus“ ekipų.

Rungtynes geriau pradėjęs sostinės klubas vis tik neišlaikė žaidimo gijų savo rankose iki pirmojo kėlinio pabaigos ir prieš pertrauką 2 įvarčiais jau pirmavo „Granitas–Karys“, kuris pernai laimėjo LRF taurę.

Antrajame kėlinyje visą laiką pirmavęs Kauno klubas, keliskart varžovams leido išlyginti rezultatą, tačiau išsiveržę į priekį sostinės rankininkai nebuvo.

Drausmingai mačo pabaigą sužaidęs „Granitas–Karys“ iškovojo sunkią pergalę 34:32.

Juos į priekį vedė Paulius Šarkauskas – 12 įvarčių. Vilniečiams po 7 įvarčius pelnė Martynas Žala ir Šarūnas Sakalauskas.

Sekmadienį Utenos arenoje 13.00 val. įvyks LRF moterų taurės finalas tarp „Eglės–SM Tauro“ ir „ACME–Žalgirio“ klubų, o 15.30 val. dėl šio trofėjaus susikaus ir pusfinaliuose laimėjusios Klaipėdos ir Kauno vyrų ekipos.