A. Malašinskas ir „Motor“ klubas nepateko į Čempionų lygos ketvirtfinalį

Vyrų rankinio klubų Čempionų lygos aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse šeštadienį Zaporožės „Motor“ (Ukraina) komanda su Aidenu Malašinsku svečiuose 29:34 (12:17) nusileido Kelcų „PGE Vive“ (Lenkija) ekipai ir nepateko į ketvirtfinalį.

Aidenas Malašinskas nepateko į Čempionų lygos ketvirtfinalį.<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 30, 2019, 8:18 PM, atnaujinta Mar 30, 2019, 8:23 PM

Lietuvos rankininkas į vartus metė 9 kartus ir pelnė 5 įvarčius ir kartą buvo pašalintas 2 min.

7 kartus svečių gretose pasižymėjo Artiomas Kozakevyčius.

Lenkijos ekipai po 6 įvarčius pelnė Dovičebajevas Dujšebajevas ir Vladislavas Kulešas.

Pirmosios rungtynės Ukrainoje baigėsi lygiosiomis 33:33 (16:16).

Nors Ukrainos čempionai prieš kelionę į Lenkiją puoselėjo viltis pasiekti teigiamą rezultatą, varžovai buvo aiškiai pranašesni. „Vive“ įmetė du pirmuosius įvarčius, o paskui nė sykio neleido „Motor“ žaidėjams bent išlyginti rezultatą.

Skirtumas jau pirmajame kėlinyje tapo gana žymus, o po pertraukos Kielcų ekipa irgi kontroliavo dvikovos eigą. Svečiai tik vieną sykį sumažino skirtumą iki dviejų įvarčių, bet didžiąją antrojo kėlinio dalį komandas skyrė 3-4 įvarčiai.

Čempionų lygos aštuntfinalyje „Motor“ žaidė trečiąjį kartą. Du praėjusius kartus serijiniai Ukrainos čempionai irgi suklupo aštuntfinalyje.

2014 metais lemtingas buvo „Kiel“ barjeras, o 2016 metais Zaporižės komandą, kurioje tuo metu jau žaidė ir A.Malašinskas, sustabdė „Vesprem“ klubas.

Užpernai ir pernai „Motor“ pralaimėjo atkrintamųjų varžybų pirmajame etape.

A.Malašinskas šį sezoną per 16 rungtynių įmetė 71 įvartį. Čempionų lygos rezultatyviausių rankininkų sąraše lietuvis užima devintąją vietą.

O daugiausiai įvarčių yra įmetęs kitas „Motor“ puolimo lyderis baltarusis Barysas Puchovskis bei prancūzas Melvynas Richardsonas iš „Montpellier“ klubo. Jiedu pasižymėjo po 87 kartus.

Šeštadienį du Lietuvos rankininkai žaidė ir Iššūkio taurės turnyre, kuriame paaiškėjo pusfinalio dalyviai.

Peržengti ketvirtfinalio barjerą pavyko tik Atėnų AEK klubui, kuriam atstovauja Laurynas Palevičius. Tuo tarpu Helsinkio „Dicken“, kurio aprangą vilki Tadas Stankevičius, nesugebėjo atsirevanšuoti varžovams už pirmosiose rungtynėse patirtą nesėkmę.

Tiesa, prieš atsakomąsias rungtynes atrodė, jog geresnę galimybę turi „Dicken“.

Helsinkio klubas praėjusią savaitę išvykoje pralaimėjo Funšalio „Madeira“ komandai tik 27:28. AEK užduotis buvo sunkesnė, nes Atėnų rankininkai Stavropolio „Dinamo-Viktor“ aikštėje varžovams nusileido 21:25.

Tačiau šį šeštadienį daug geriau žaidė AEK, įtikinamai įveikęs svečius iš Rusijos 30:24 (14:9).

L.Palevičius įmetė 2 įvarčius ir 2 kartus buvo pašalintas 2 min.

„Dicken“ rankininkai antrąsias rungtynes baigė lygiosiomis 26:26 (10:12). T.Stankevičius pelnė 4 įvarčius.

Pusfinalyje AEK kovos su „Madeira“ komanda.