[[ge:lrytas:lrytas:9998493]][[ge:lrytas:lrytas:10011920]][[ge:lrytas:lrytas:9957679]]

Lietuviai pranoko estus.<br> Hockey Lietuva nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 18, 2019, 11:02 AM

Pirmąjį puolimo trejetą su Arnoldu Bosu sudarė Emilijus Krakauskas ir Mauras Baltrukonis, o kituose penketukuose puolime išvydome vienas kitą puikiai pažįstančius žaidėjus. Antrasis puolimo trejetas buvo toks pats kaip ir pasaulio čempionate Kaune (Povilas Verenis, Tadas Kumeliauskas ir Danielius Bogdziulis), o trečiajame penketuke buvo kartu Norvegijoje rungtyniaujantis trejetas (Paulius Gintautas, Ugnius Čižas ir Ilja Četvertakas).

Gynyboje pirmą duetą sudarė Edgaras Protčenko ir Nerijus Ališauskas, o antrajame duete greta Artūro Katulio buvo įsitaisęs Tomašas Krukovskis. Tuo tarpu trečiasis duetas buvo sudarytas iš debiutantų: Dominyko Motiejūno bei Arvido Domeikos, o septintuoju gynėju išbandytas Vytautas Jagelavičius.

Kelis kartus kiekybine persvara nepasinaudojusi Lietuvos rinktinė pirmojo kėlinio pabaigoje įsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Tadas Kumeliauskas (15:36, rez. perd. Danielius Bogdziulis, Nerijus Ališauskas), bet netrukus savo atsaką turėjo ir estai, nepraėjus nė minutei išlyginę rezultatą po Marko Viitaneno smūgio (16:19).

Antrojo kėlinio pradžioje estų išpuolius sėkmingai atrėmė Laurynas Lubys, o T. Kumeliauskas buvo labai arti dublio, pataikydamas į vartų virpstą. Galiausiai savo žaidybinį pranašumą lietuviai pavertė įvarčiais. Paulius Gintautas (29:19, rez. perd. Ugnius Čižas ir 35:48, rez. perd. Ilja Četvertakas, Tomašas Krukovskis) du kartus nuginklavo varžovų vartininką ir padėjo savo rinktinei įgyti apčiuopiamą pranašumą. Kėlinį apkartino tik nemaloni situacija, kai ritulys pataikė į Arvido Domeikos veidą.

Įsismaginę lietuviai įpusėjus kėliniui pelnė ir šeštąjį įvartį, iš toli galingu metimu pasižymėjus ir daugumą realizavus Arnoldui Bosui (50:54, rez. perd. N. Ališauskas, U. Čižas), bet mačo pabaigoje estams pavyko pagrąžinti mačo rezultatą. Dukart tiksliai smūgiavę varžovai galiausiai buvo priversti pripažinti lietuvių pranašumą trijų įvarčių skirtumu. Estijos rinktinėje pasižymėjo Artemi Aleksandrovas (51:42) ir Robertas Rooba (57:51, rez. perd. Mortenas Jurgensas)

Lietuvos rinktinės vartus visą mačą gynė Laurynas Lubys atrėmęs 26 iš 29 varžovų metimų į jo vartus.