Intriguojantis startas: suomiai parbloškė tituluotą Kanados rinktinę, o Rusija lengvai įveikė norvegus

Penktadienį Slovakijoje prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono kovos. Jau pirmose A grupės rungtynėse ledo ritulio fanų laukė desertas – Kanados ir Suomijos rinktinių akistata. Lažybininkų prie favoričių priskiriama Kanados rinktinė šį kartą nepateisino savo statuso ir 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) pralaimėjo eksperimentinę sudėtį atsiuntusiems ir vos 2 NHL žaidėjus turintiems suomiams.

Prasideda pasaulio ledo ritulio čempionatas<br> reuters/scanpix nuotr.
 Prasideda pasaulio ledo ritulio čempionatas<br>lrytas.lt montažas
Daugiau nuotraukų (6)

May 10, 2019, 4:25 PM, atnaujinta May 10, 2019, 11:01 PM

Suomijos rinktinė pirmoji greitoje atakoje sugebėjo pelnyti įvartį į Kanados rinktinės vartus. Pasižymėjo Kaapo Kakko (6:47 min.).

Tiesa, jau po minutės kanadiečiai sugebėjo pasinaudoti kiekybine persvara ir išlygino rezultatą. Galingą smūgį atliko Jonathanas Marchessaultas (8:03 min.).

Antrajame kėlinyje abi rinktinės pasižymėti nesugebėjo, tačiau prasidėjus trečiajam, suomiai įsiveržė į priekį 2:1. Daugumoje buvę suomiai nuginklavo Kanados rinktinės vartų sargą, o šį kartą pasižymėjo Arttu‘as Ilomaki.

Kanada dar bandė kovoti dėl pergalės, tačiau galutinį tašką padėjo į tuščius vartus pataikęs suomis K.Kakko – 3:1.

Pirmose B grupės rungtynėse pagrindinė čempionato favoritė Rusija 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) nugalėjo Norvegijos rinktinę.

Rusijos ledo ritulininkai nuo pirmųjų minučių užgulė norvegų vartus. Sužaidus 8 minutes Norvegijos ledo ritulininkai užsidirbo pražangą ir rusai įgijo pranašumą.

Prabėgus vos 12 sekundžių pirmąjį įvartį pelnė Jevgenijus Dadonovas (8:39 min.). Jau po kelių minučių norvegai galėjo atsakyti tuo pačiu, tačiau neišnaudojo puikios progos, kuomet rusas Dimitrijus Orlovas sedėjo ant nubaustųjų suolo.

Negana to, Artiomas Anisimovas 14 minutę padvigubino rusų pranašumą – 2:0.

Antrajame kėlinyje įvykiai aikštėje klostėsi panašiai, o rusai toliau demonstravo jėgą. Po Nikitos Kučerovo (28:13 min.) ir dar vieno J.Dadonovo įvarčio rezultatas tapo nepadorus – 4:0.

Tiesa, trečiajame kėlinyje norvegams pavyko sumažinti deficitą ir jie pelnė du gražius įvarčius, tačiau to pergalei nepakako – 2:5.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas

A grupė: Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Slovakija, Didžioji Britanija, Kanada, JAV.

B grupė: Čekija, Italija, Latvija, Norvegija, Rusija, Švedija, Šveicarija, Austrija.