Krauju nudažytame mače sukandusi dantis Suomija sugebėjo palaužti šeimininkę Slovakiją

Šeštadienį vakaro A grupės rungtynėse susitiko dvi jau pergalių skonį patyrusios ekipos: šeimininkė Slovakija ir Suomija. Šios rinktinės prieš tai iškovojo po 3 taškus: suomiai įveikė Kanadą, o slovakai netikėtai susitvarkė su JAV. Šįkart sėkmė lydėjo suomius, kurie įveikė šeimininkus 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Kitame vakaro B grupės mače Čekija sutriuškino antrąją nesėkmę patyrusią Norvegiją 7:2 (3:1, 2:0, 2:1) ir tapo grupės lydere.

Slovakija rimtai kibo į atlapus Čekijai<br> Scanpix. com nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

May 11, 2019, 11:44 PM, atnaujinta May 11, 2019, 11:45 PM

Šeimininkai slovakai per pirmąją varžybų dieną sukūrė savotišką stebuklą, nugalėję favoritais laikytus Amerikos ledo ritulininkus 4:1.

Akistatoje su čekais 10 min. Erikas Černakas išvedė Slovakiją į priekį, tačiau 14 min. Petteri Lindbohmas ir 16-ąją – Kaapo Kakko išvedė Suomiją į priekį 2:1. Baigiantis antrajam kėliniui, iki sirenos likus 40 sek, išlyginamąjį įvartį pelnė Martinas Marcinas.

Šiame kėlinyje nepasisekė slovakui Marekui Dalogai, nes suomiams smūgiuojant ritulys pataikė jam į veidą ir mačas kuriam laikui buvo sustabdytas, o ledas nusidažė krauju. Taip pat slovakai ir suomiai antrame kėlinyje pasimosavo kumščiais, tačiau teisėjai labai greitai agresiją apramino.

Trečiame kėlinyje teisėjai pristabdė kovą dėl stiklinės apsaugos problemų – žaidėjams teko laukti apie 7 minutes, kol bus sutvarkyti apsaugos rėmai, išėję iš savo vietų. Vis dėlto, įpusėjus kėliniui – 50 minutę – K. Kakko apgavo gynėjus ir įrideno savo antrąjį įvartį į slovakų vartus, o Suomija pirmavo 3:2.

Jis pelnė ir savo trečiąjį įvartį mače, kai Slovakija, likus kovoti 30 sek., pakeitė vartininką šeštuoju žaidėju.

Kitose vakaro rungtynėse antrąją pergalę laimėjo Čekija, susitvarkiusi su Norvegija 7:2. Po du įvarčius pelnė Michaelis Frolekas ir Filipas Hronekas. Norvegams įvartį pirmame kėlinyje pelnė Tobiasas Lindstromas, o trečiame Sondre Oldenas.