R. Berankis Pietų Korėjoje laimėjo trečiąjį ATP „Challenger“ serijos turnyrą šį sezoną

Pietų Korėjoje vykusio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Busan Open“ vienetų varžybų finale sekmadienį pirmoji turnyro raketė 28-erių metų lietuvis Ričardas Berankis, kuris pasaulio reitinge užima 95-ąją vietą (ATP-95), žaidė su 25-erių metų australu Andrew Harrisu (ATP-276) ir įveikė varžovą rezultatu 7:6 (7:5), 6:2.

Ričardas Berankis kovoja Busano teniso turnyro finale.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

May 12, 2019, 6:45 AM, atnaujinta May 12, 2019, 9:35 AM

Dviejų setų mačas truko 1 val. ir 29 min. Finalo dvikova vėlavo 40 min.

Pirmajame sete vyko atkaklus ir permainingas mūšis, kai abu varžovai laimėjo visas savo padavimų serijas (6:6). Jiems teko žaisti vadinamąjį pratęsimą – „tie-break'ą“.

Jame R.Berankis greitai perėmė iniciatyvą (0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2). Netrukus mūsiškis pasinaudojo A.Harriso dviguba klaida („doublefault“) ir ėmė diktuoti savo sąlygas (4:2, 4:3, 5:3, 6:3).

Australas dar bandė gelbėtis (4:6, 5:6), bet svarbiu momentu lietuvis neklydo (7:5).

Antrajame sete R.Berankis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas (penktajame ir septintajame geimuose) ir dvikovos nugalėtojas tapo aiškus. Lietuvos atstovas šventė galutinę pergalę 7:6 (7:5), 6:2.

Tai buvo tik pirmoji šių tenisininkų tarpusavio akistata.

Pusfinalyje šeštadienį mūsiškis 6:2, 7:5 nugalėjo 26-erių metų japoną Yasutaką Uchiyamą (ATP-213).

Rezultatas:

1-Ričardas Berankis (Lietuva, ATP-95) – Andrew Harris (Australija, ATP-276) – 7:6 (7:5), 6:2.

R.Berankis per savo karjerą jau yra laimėjęs 13 ATP „Challenger“ serijos turnyrų, o dar 12 finalų jis pralaimėjo.

Šį sezoną lietuvis prieš tai jau laimėjo du tokio rango turnyrus Rene (Rennes, Prancūzija) ir Drumondvilyje (Drummondville, Kanada).

Dabar R.Berankis pagerino savo karjeros rekordą, nes nugalėjo trijuose ATP „Challenger“ serijos varžybose per metus.

2019 metų sezone R.Berankis iš viso yra iškovojęs 30 pergalių ir patyręs 10 pralaimėjimų.

Už pergalę Busano turnyro finale R.Berankis užsitikrino 125 ATP reitingo taškus ir uždirbo 21 600 JAV dolerių premiją.

Turnyro prizų fondą sudaro 162,48 tūkst. JAV dolerių.

Pietų Korėjoje R.Berankis dar žais turnyre Gvangju mieste. Jo prizinis fondas sieks 50 tūkstančių JAV dolerių.