Pasaulio sporto savaitė. Anglų futbolo ir regbio šventė bei neįveikiamas N. Džokovičius

Svarbiausi savaitės įvykiai

Novakas Džokovičius tapo teniso turnyro Madride nugalėtoju.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Londono futbolininkai prasibrovė į UEFA Čempionų lygos finalą.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
 Londono futbolininkai prasibrovė į UEFA Čempionų lygos finalą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Sputnik/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

May 13, 2019, 12:52 PM, atnaujinta May 13, 2019, 1:22 PM

Gegužės 6 d. Šefilde pasaulio snukerio čempionato finale anglas Juddas Trumpas nugalėjo škotą Johną Higginsą 18:9. 29-erių J.Trumpas pasaulio čempionu tapo pirmą kartą.

Gegužės 7 d. „Liverpool“ futbolo klubas pateko į Čempionų lygos finalą. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo „Barcelona“ 4:0 (pirmosios rungtynės 0:3). „Liverpool“ finale žais devintąjį kartą. Šis klubas penkis kartus (1977, 1978, 1981, 1984 ir 2005 m.) tapo Čempionų lygos nugalėtoju, o pernai finale pralaimėjo Madrido „Real“ klubui.

Gegužės 8 d. Londono „Tottenham Hotspur“ futbolo klubas pirmą kartą pateko į Čempionų lygos finalą. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Hotspur“ svečiuose nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 3:2 (pirmosios rungtynės 0:1). Finalas vyks birželio 1 d. Madride. Du Anglijos klubai finale susitiks antrą kartą istorijoje (pirmasis buvo 2008 m., kai „Manchester United“ nugalėjo Londono „Chelsea“).

Gegužės 8 d. Maskvos teismas už chuliganizmą skyrė laisvės atėmimo bausmes buvusiems Rusijos rinktinės futbolininkams Aleksandrui Kokorinui (18 mėnesių) ir Pavelui Mamajevui (17 mėnesių). 2018 m. spalio 8 d. jie ir du jų draugai per du atskirus epizodus sumušė du žmones.

Gegužės 9 d. Į futbolo Europos lygos finalą pateko Londono „Arsenal“ ir Londono „Chelsea“. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Arsenal“ svečiuose nugalėjo „Valencia“ 4:2 (pirmosios rungtynės 3:1), „Chelsea“ namie sužaidė lygiosiomis su Frankfurto „Eintracht“ 1:1 (pirmosios rungtynės 1:1; baudiniai 4:3). Iki šiol abu klubai po vieną kartą žaidė Europos lygos finale (2013 m. „Chelsea“ iškovojo taurę, 2000 m. „Arsenal“ patyrė pralaimėjimą). Finalas vyks gegužės 29 d. Baku.

Gegužės 10 d. Bratislavoje ir Košicuose (Slovakija) prasidėjo 83-iasis pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame dalyvauja 16 komandų. Pirmajame ture čempionės vardą ginanti Švedija pralaimėjo Čekijai 2:5, šeimininkė Slovakija nugalėjo JAV 4:1.

Gegužės 10 d. Niukastle regbio Europos Iššūkio taurės (antrojo pagal rangą žemyno turnyro) finale „Clermont“ nugalėjo „La Rochelle“ 36:16. Pirmą kartą nuo 2012 m. finale žaidė du Prancūzijos klubai, „Clermont“ šio turnyro nugalėtoju tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 1999 ir 2007 m.).

Gegužės 11 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Leipzig“. Po 33 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Bayern“ (75 taškai), Dortmundo „Borussia“ (73), „Leipzig“ (66), Mionchengladbacho „Borussia“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 55). Iki čempionato pabaigos liko vienas turas.

Gegužės 11 d. Numėjoje (Naujoji Kaledonija) Okeanijos futbolo Čempionų lygos finale „Hinghene“ nugalėjo „Magenta“ 1:0 (abi komandos – iš Naujosios Kaledonijos). Iki šių metų nė viena Naujosios Kaledonijos komanda nebuvo patekusi į Čempionų lygos finalą. Pirmą kartą šiuolaikiniu turnyro laikotarpiu į finalą nepateko nė viena Naujosios Zelandijos komanda (abi pralaimėjo pusfinalyje).

Gegužės 11 d. Niukastle regbio Europos Čempionų taurės finale Londono „Saracens“ nugalėjo titulą gynusį Dublino „Leinster“ 20:10. „Saracens“ turnyro nugalėtoju tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2016 ir 2017 m.). Daugiau kartų čempionais tapo tik „Leinster“ ir „Toulouse“ (po keturis).

Gegužės 11 d. Bolonijoje prasidėjo 102-osios daugiadienės dviračių lenktynės „Giro d‘Italia“. Praėjusių metų nugalėtojas britas Chrisas Froome‘as („Sky“) nusprendė neginti titulo. Pirmąjį etapą laimėjo ir bendrosios įskaitos lyderiu tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Vista“).

Gegužės 11 d. Madrido atvirojo teniso čempionato („WTA Premier Mandatory“) finale olandė Kiki Bertens nugalėjo rumunę Simoną Halep 6:4, 6:4. 27 metų K.Bertens iškovojo pirmąjį titulą „Premier Mandatory“ lygio turnyruose ir devintąjį titulą karjeroje.

Gegužės 12 d. Čilės ralio (pasaulio ralio čempionato šeštojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Čilės ralis pirmą kartą įtrauktas į pasaulio čempionato tvarkaraštį. Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“; 122 taškai), O.Tanakas (112) ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“; 110), kuris Čilėje nenuvažiavo iki finišo ir prarado pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje.

Gegužės 12 d. Barselonoje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Ispanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Visuose penkiuose šio sezono etapuose dvi pirmąsias vietas užėmė „Mercedes“ lenktynininkai. Bendrojoje įskaitoje pirmauja L.Hamiltonas (112 taškų), V.Bottasas (105) ir M.Verstappenas (66).

Gegužės 12 d. Madrido atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:3, 6:4. Pirmoji pasaulio raketė 31-erių N.Džokovičius trečiąjį kartą tapo Madrido čempionu, iškovojo 33-iąjį „ATP 1000“ rango turnyrų titulą ir 74-ąjį titulą per visą profesionalo karjerą. 20-metis S.Tsitsipas antrą kartą žaidė „ATP 1000“ turnyro finale. Per šį turnyrą profesionalo karjerą baigė 37 metų ispanas Davidas Fereris. Jis antrajame rate pralaimėjo vokiečiui Alexanderiui Zverevui.

Gegužės 12 d. Budapešte moterų rankinio Čempionių lygos finale Djoro „Audi“ (Vengrija) nugalėjo „Rostov-Don“ (Rusija) 25:24. „Audi“ penktąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės, tapo Čempionių lygos nugalėtoja.

Gegužės 12 d. Italijos futbolo čempiono vardą užsitikrinęs Turino „Juventus“ svečiuose pralaimėjo „Roma“ 0:2 ir trečiose iš eilės rungtynėse prarado taškus. Po 36 turų pirmauja „Juventus“ (89), „Napoli“ (76) ir Bergamo „Atalanta“ (65).

Gegužės 12 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado abi Madrido komandos: „Atletico“ namie sužaidė lygiosiomis su „Sevilla“ 1:1, „Real“ svečiuose pralaimėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 1:3. Po 37 turų pirmauja čempionės vardą užsitikrinusi „Barcelona“ (86), kelialapius į Čempionų lygą užsitikrinę Madrido „Atletico“ (75) ir Madrido „Real“ (68) bei dėl ketvirtojo kelialapio į Čempionų lygą kovojantys „Valencia“, „Getafe“ (po 58) ir „Sevilla“ (56). Iki čempionato pabaigos liko vienas turas.

Gegužės 12 d. Nyderlandų futbolo lygoje taškus prarado dėl čempiono vardo kovojantis „Eindhoven“, svečiuose pralaimėjęs Alkmaro AZ 0:1. Po 33 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (83 taškai), „Eindhoven“ (80), Roterdamo „Feyenoord“ (62) ir AZ (58). Iki čempionato pabaigos liko vienas turas.

Gegužės 12 d. Belgijos futbolo lygos lyderis „Genk“ svečiuose pralaimėjo „Club Brugge“. Po antrojo etapo 8 turo pirmauja „Genk“ (50), „Club Brugge“ (47) ir „Antwerpen“ (39). Iki čempionato pabaigos liko du turai.

Gegužės 12 d. Baigėsi Anglijos futbolo čempionatas, kurio nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo „Manchester City“, paskutiniajame ture išvykoje įveikęs „Brighton & Hove Albion“ 4:1. „Manchester City“ per 38 rungtynes surinko 98 taškus. Kitus tris kelialapius į Čempionų lygą iškovojo „Liverpool“ (97), Londono „Chelsea“ (72) ir Londono „Tottenham Hotspur“ (71), kelialapius į Europos lygą – Londono „Arsenal“ (70) ir „Manchester United“ (66). „Manchester City“ šiais metais taip pat laimėjo Anglijos lygos taurę, o šalies čempionu tapo šeštąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį kartą šį dešimtmetį.