JAV ledo ritulininkui pergalė prieš britus įsimins ilgam, Šveicarija iškovojo ketvirtąją pergalę

Tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas. A grupės kovoje JAV įveikė Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus 6:3 (1:1, 3:1, 2:1).

JAV šventė pergalę prieš britus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 15, 2019, 8:11 PM, atnaujinta May 15, 2019, 8:15 PM

Amerikietis Patrickas Kane'as tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės žaidėju pasaulio čempionatuose.

JAV ledo ritulininkai nuo pirmųjų minučių demonstravo didesnį tempą, tačiau pirmajame kėlinyje rezultatas vis dar buvo lygus.

Antroje rungtynių dalyje britai pavargo, o tuo puikiai pasinaudojo NHL žaidžiantys amerikiečiai, kurie pradėjo mušti įvarčius.

Pirmąjį rungtynių įvartį mušė Jamesas van Riemsdykas (12:17 min.). Britų rinktinėje pasižymėjo Mike'as Hammodas (15:08). Vėliau sekė Claytono Kellerio (29:07), Chriso Kreiderio (31:20) ir Alexo DeBrincato (37:54) įvarčiai.

Visgi, paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis nedidelę britų viltį atgaivino Brettas Perlini (39:54). Trečiajame kėlinyje P.Kane‘as (41:00) įmušė savo įvartį. Kiek vėliau Derekas Ryanas (49:10) dar labiau padidino amerikiečių pranašumą. Rungtynes užbaigė taiklus B.Davieso įvartis (56:28).

B grupės rungtynėse nepalankią pergalę latviams iškovojo šveicarai. Pasaulio vicečempionai 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) nugalėjo norvegus ir toliau neprisileidžia latvių arčiau savęs bei taip komplikuoja jų galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Po įvartį įmušė Andresas Ambuhlis (5:30 min.), Nico Hischieris (20:34), Gregory Hofmannas (49:01) ir Joelis Genazzi (56:02). Paguodos įvartį norvegams pelnė Tobiasas Lindstromas (58:04).