Lietuvos sporto savaitė: dėsninga LKL ketvirtfinalio pabaiga ir pratęsta „Dragūno“ rankininkų serija

Keturi favoritai pateko į Lietuvos krepšinio lygos pusfinalį, Živilė Vaiciukevičiūtė iškovojo aukso medalį Alytuje vykusiame Europos ėjimo taurės turnyre, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai vėl iškovojo Lietuvos pirmenybių aukso medalius, teniso profesionalų reitinge į viršų šovęs Ričardas Berankis nesėkme pradėjo grunto sezoną, penki Lietuvos boksininkai tapo A.Šociko taurės turnyro nugalėtojais, o Lietuvos porinės dvivietės įgula laimėjo Europos jaunių irklavimo čempionato aukso medalius.

R. Berankis trumpam grįžo į Lietuvą.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos čempionato finale triumfavo Klaipėdos „Dragūnas“<br>Lietuvos rankinio federacijos nuotr.
„Žalgiris“ laimėjo LKL ketvirtfinalį prieš „Dzūkiją“<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Neptūnas“ susitvarkė su „Skycop“<br>G.Šiupario nuotr.
Brigita Virbalytė<br>A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 20, 2019, 12:54 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 13 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 95-osios į 70-ąją vietą – aukščiausią nuo 2016 m. liepos mėnesio. Laurynas Grigelis nukrito iš 281-osios į 283-iąją vietą. R.Berankis taip pat paskelbė, kad dėl peties traumos nedalyvaus gegužės 13 d. prasidėjusiame „ATP Challenger“ serijos turnyre Kvandžu mieste (Korėja).

Gegužės 15 d. Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“) tapo Izraelio futbolo taurės laimėtoju. „Bnei Yehuda“ finale per baudinių seriją nugalėjo Netanijos „Maccabi“ klubą 5:4 (pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1), o vartininkas E.Zubas per baudinių seriją atrėmė paskutinį varžovo smūgį.

Gegužės 15 d. Lietuvos vyrų rankinio čempionu devintą kartą per pastaruosius 10 metų tapo Klaipėdos „Dragūnas“, kuris finalo serijoje nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo Alytaus „Varsa“.

Gegužės 16 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ 2:0, Panevėžio „Lietkabelis“ – Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 2:0.

Gegužės 17 d. Kaune baigėsi 23-iasis A.Šociko bokso taurės turnyras. Penkių svorio kategorijų nugalėtojais tapo Lietuvos boksininkai: Marius Vyšniauskas (iki 52 kg), Edgaras Skurdelis (iki 60 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg) ir Robertas Jokulys (iki 91 kg). Techniškiausio boksininko prizu apdovanotas E.Skurdelis. Turnyre dalyvavo boksininkai iš 12 šalių.

Gegužės 17 d. Chichone (Ispanija) Europos sambo imtynių čempionate bronzos medalį iškovojo Mindaugas Veržbickas (kovinio sambo svorio kategorija iki 74 kg).

Gegužės 18 d. Penktose iš eilės rungtynėse taškus prarado sezono pradžioje Lietuvos futbolo A lygoje pirmavęs Kauno „Stumbras“. Jis svečiuose pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“ 0:2. Po 11 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Sūduva“ (27), Vilniaus „Žalgiris“ (25), „Kauno Žalgiris“ (19), Vilniaus „Riteriai“ (18) ir „Stumbras“ (15).

Gegužės 18 d. Ričardas Berankis teniso Ženevos atvirojo čempionato („ATP 250“) atrankos pirmajame rate pralaimėjo japonui Kaichiui Uchidai 4:6, 4:6. Tai buvo pirmas šį sezoną R.Berankio mačas ant grunto dangos.

Gegužės 18 d. Vitorijoje vykusiame krepšinio Eurolygos jaunimo turnyro baigiamojoje dalyje Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ pralaimėjo visas trejas rungtynes. Abi Lietuvos komandos grupėse užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Gegužės 18 d. Aidine (Turkija) paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre (dvi žvaigždutės) Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius užėmė 5-ąją vietą (iškrito ketvirtfinalyje). Abi Lietuvos moterų poros iškrito atrankos etape.

Gegužės 18 d. Julius Tverijonas teniso turnyro Kampaloje (Uganda; „ITF Futures“) finale pralaimėjo rusui Ivanui Nedelko 1:6, 4:6. 24 metų J.Tverijonas pirmą kartą karjeroje pateko į „ITF Futures“ turnyro vienetų finalą.

Gegužės 19 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo Prienų „Skycop“ 2:1, Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“ 2:1.

Gegužės 19 d. Alytuje įvyko Europos ėjimo taurės turnyras, kuriame moterų 20 km ėjimo varžybas laimėjo Živilė Vaiciukevičiūtė. Ji tapo pirmąja Lietuvos sportininke, nugalėjusia šiame turnyre.

Moterų 20 km varžybose 15-ąją vietą užėmė Brigita Virbalytė-Dimšienė, 20-ąją – Monika Vaiciukevičiūtė, 42-ąją Greta Vainaitė.

Vyrų 20 km varžybose 15-ąją vietą užėmė Marius Žiūkas, 38-ąją – Genadijus Kozlovskis, 42-ąją – Darius Jezepčikas. Vyrų 50 km varžybose 10-ąją vietą užėmė Arturas Mastianica.

Gegužės 19 d. Esene (Vokietija) Europos jaunių (iki 18 m.) irklavimo čempionato aukso medalius porinių dviviečių valčių varžybose laimėjo Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė.