Kovingieji suomiai parodė Kanadai, kas yra stipriausi pasaulio ledo ritulyje

Slovakijoje sekmadienio vėlų vakarą baigėsi ledo ritulio pasaulio čempionatas. Planetos pirmenybių nugalėtoja tapo Suomija, įveikusi Kanadą rezultatu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).

Suomija įveikė Kanadą ir tapo pasaulio čempione.<br> Reuters/Sputnik/Scanpix nuotr.
Suomija įveikė Kanadą ir tapo pasaulio čempione.
Daugiau nuotraukų (43)

May 26, 2019, 11:29 PM, atnaujinta May 27, 2019, 4:44 PM

Planetos čempione Suomija tapo trečiąjį kartą. Anksčiau ji stipriausia pasaulyje tapo 1995 ir 2011 metais.

Suomiams du įvarčius pelnė atkrintamųjų varžybų atradimas Marko Anttila (23-iąją ir 43-iąją min.), o vieną įmušė Harri Pesonenas (56-ąją min.).

Beje, 6-ąją min. suomis Oliweris Kaski dar nerealizavo baudinio (bulito).

Kanadiečiai, kuriems nepavyko iškovoti 27-ojo titulo, pirmavo po Shea Theodore'o įspūdingo reido vartų link (11-ąją min.). Kanada pasaulio čempione yra tapusi net 26 sykius.

Pusfinalyje suomiai nugalėjo Rusiją 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), o Kanada įveikė čekus 5:1 (1:0, 2:0, 2:1).

Pirmąjį tarpusavio mačą turnyre 3:1 taip pat laimėjo Suomija.

Prieš tai suomiai grupėje nugalėjo Slovakiją 4:2, Daniją 3:1, Didžiąją Britaniją 5:0 ir ketvirtfinalyje Švediją 5:4, bet pirmajame etape pralaimėjo JAV 2:3 ir Vokietijai 2:4.

Kanada įveikė britus 8:1, slovakus 6:5, prancūzus 5:2, vokiečius 8:1, danus 5:0 ir amerikiečius 3:0, o ketvirtfinalyje eliminavo šveicarus 3:2.

Rezultatas:

Kanada – Suomija 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Shea Theodore (10:02)/Marko Anttila (22:35, 42:35), Harri Pesonen (55:54).

Oliwer Kaski (Suomija, 05:28) – nerealizavo baudinio.

Trečiąją vietą čempionate užėmė Rusijos rinktinė. Ji mažajame finale po baudinių serijos 3:2 įveikė Čekijos ekipą.