Lietuvos sporto savaitė: R. Meilutytės sprendimas, įprastas LKL finalas ir R. Berankis nesėkmė

Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė paskelbė baigianti sportininkės karjerą, Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ iškovojo teisę žaisti Lietuvos krepšinio lygos finale, Marijampolės „Sūduva“ laimėjo futbolo A lygos lyderių dvikovą.

R.Meilutytė praėjusią savaitę paskelbė apie karjeros pabaigą.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Ričardas Berankis pralaimėjo Prancūzijos čempionato starte.<br> T.Bauro nuotr.
 Lyderių akistatoje triumfavo marijampoliečiai.<br>E.Žaldario nuotr.
A.Seja užėmė iškovojo bronzą.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 27, 2019, 10:13 AM

Tuo tarpu pirmoji Lietuvos teniso raketė Ričardas Berankis pratęsė nesėkimių seriją Didžiojo kirčio turnyruose, Robertas Tvorogalas pasiekė geriausią karjeros rezultatą gimnastikos pasaulio taurės varžybose, „Garliava“ susigrąžino stipriausios Lietuvos moterų rankinio komandos vardą, o Elektrėnų „Žaibas“ tapo Lietuvos vandensvydžio čempionu.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 21 d. Olimpinė plaukimo čempionė Rūta Meilutytė paskelbė, kad baigia sportininkės karjerą.

Gegužės 22 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finale „Garliava“ nugalėjo titulą gynusį Kauno „Žalgirį“ 3:2. „Garliava“ šalies čempione tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2012 ir 2017 m.).

Gegužės 22 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo dviejų baudinių neįmušusį Vilniaus „Žalgirį“ 1:0. Kauno komandų rungtynėse „Kauno Žalgiris“ atsiliko 0:3, bet nugalėjo „Stumbrą“ 4:3. Po 12 turų pirmauja „Sūduva“ (30 taškų), Vilniaus „Žalgiris“ (25) ir „Kauno Žalgiris“ (22).

Gegužės 23 d. Birštone įvyko Lietuvos rankinio pirmenybių uždarymas. Geriausiais sezono rankininkais išrinkti Gabrielius Virbauskas (Klaipėdos „Dragūnas“) ir Audinga Kniubaitė (Kauno „Žalgiris“).

Gegužės 23 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 2:0. „Žalgiris“ finale žais 26 metus iš eilės.

Gegužės 24 d. Ignatas Konovalovas (FDJ) pasitraukė iš „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių. Po 13-ojo etapo lenktynėse liko 151 iš 176 startavusių dviratininkų.

Gegužės 24 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje Vilniaus „Rytas“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 2:0. „Rytas“ finale žais 18-ąjį kartą.

Gegužės 25 d. Europos „Laser“ klasių buriavimo čempionate Porte vyrų „Standart“ klasės varžybose Martis Pajarskas užėėm 56-ąją vietą, Karolis Janulionis – 62-ąją, Domantas Juškevičius – 97-ąją (tarp 105 sportininkų). Moterų „Radial“ klasės varžybose Viktorija Andrulytė užėmė 37-ąją vietą (tarp 91 sportininkės).

Gegužės 25 d. Prahoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą. Kiti Lietuvos penkiakovininkai šiame etape nedalyvavo.

Gegužės 25 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Borakajuje (Filipinai; viena žvaigždutė) Karolė Virbickaitė ir Gerda Grudzinskaitė užėmė 5-ąją vietą. Jos kartu žaidė pirmą kartą. K.Virbickaitė apskritai debiutavo pasaulio turo etape, o G.Grudzinskaitė pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

Gegužės 25 d. Osijeke (Kroatija) gimnastikos pasaulio iššūkio taurės (pasaulio taurės antrosios pakopos) etape Robertas Tvorogalas laimėjo pratimų ant lygiagrečių varžybas. R.Tvorogalas iškovojo pirmąją pergalę pasaulio iššūkio taurės varžybose.

Gegužės 25 d. Poznanėje baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės pirmajame etape Artūras Seja užėmė trečiąją vietą 200 m lenktynėse vienviete baidare.

Gegužės 26 d. Gardine Baltijos moterų rankinio lygos finale Vilniaus „Eglė-Šviesa“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 32:28. Lietuvos čempionė „Garliava“ atsisakė žaisti finalo ketverte.

Gegužės 26 d. Sužaistos Lietuvos futbolo federacijos taurės šešioliktfinalio rungtynės. Šiame etape iš turnyro iškrito dvi A lygos komandos, pralaimėjusios kitoms A lygos komandoms. Vilniaus „Riteriai“ svečiuose pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“ 1:1 (baudiniai 3:4), Klaipėdos „Atlantas“ namie pralaimėjo Vilniaus „Žalgiriui“ 0:2.

Gegužės 26 d. Sankt Peterburge Europos septyniukių regbio Čempionų taurės finale „Baltrex-Šiauliai“ pralaimėjo Maskvos srities VVA 5:14. Turnyre dalyvavo 12 komandų.

Gegužės 26 d. Kasteljone (Ispanija) pasibaigusiame lengvosios atletikos Europos klubų čempionų taurės turnyre Vilniaus „Cosma“ užėmė ketvirtąją vietą. Rungčių nugalėtojais tapo Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį) ir Edis Matusevičius (ieties metimas).

Gegužės 26 d. Elektrėnuose baigėsi Lietuvos vandensvydžio čempionato baigiamasis turas. Lietuvos čempionu tapo Elektrėnų „Žaibas“, sidabro medalius iškovojo Vilniaus „Baltic Amadeus“, bronzos – Kauno plaukimo mokykla.

Gegužės 26 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo belgui Davidui Goffinui 0:6, 2:6, 2:6. R.Berankis šeštąjį kartą dalyvavo Prancūzijos čempionate ir visus šešis kartus iškrito pirmajame rate. Didžiojo kirčio turnyruose jis neiškovojo nė vienos pergalės nuo 2016 m. JAV atvirojo čempionato.