Pasaulio sporto savaitė: Suomijos ledo ritulio triumfas ir futbolo trofėjų dalybos

Suomijos ledo ritulininkai trečią kartą pasipuošė pasaulio pirmenybių aukso medaliais, geriausi planetos tenisininkai pradėjo kovas dėl Prancūzijos atvirojo čempionato prizų, Lewisas Hamiltonas pasiekė dar vieną pergalę „Formulės-1“ čempionato etape.

Suomija įveikė Kanadą ir tapo pasaulio čempione.<br>AFP/Scanpix nuotr.
F-1 Monako trasoje triumfavo L.Hamiltonas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Miuncheno komanda po trejų metų pertraukos laimėjo Vokietijos taurę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-05-27 11:18

Tuo tarpu dviratininkas iš Ekvadoro apsivilko „Giro d‘Italia“ lyderio marškinėlius, o keliose stipriausiose Europos futbolo valstybėse baigėsi nacionaliniai čempionatai arba buvo sužaistos taurės finalo rungtynes.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 20 d. Mirė triskart pasaulio „Formulės-1“ čempionas austras Niki Lauda (70).

Gegužės 22 d. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) paskelbė atsisakiusi ketinimų per 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą padidinti komandų skaičių nuo 32 iki 48. Tai bus padaryta per 2026 metų pasaulio čempionatą.

Gegužės 22 d. Pietų Amerikos futbolo supertaurės pirmosiose rungtynėse Kuritibos „Athletico Paranaense“ nugalėjo Buenos Airių „River Plate“ 1:0.

Gegužės 23 d. Slovakijoje vykusio pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo visos trys pernai medalius laimėjusios komandos: čempionės vardą gynusi Švedija – Suomijai 4:5 (po pratęsimo), vicečempionė Šveicarija – Kanadai 2:3 (po pratęsimo), trečioji prizininkė JAV – Rusijai 3:4.

Gegužės 24 d. Baigėsi Prancūzijos futbolo čempionatas. Čempionu aštuntąjį kartą tapo Paryžiaus PSG (91 taškas per 38 rungtynes), kitus du kelialapius į Čempionų lygą iškovojo Lilio „Olympique“ (75) ir Liono „Olympique“ (72), kelialapį į Europos lygą – „St.Etienne“ (66). Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 33 įvarčius įmušęs Kylianas Mbappe (PSG).

Gegužės 24 d. Afrikos futbolo Čempionų lygos finalo pirmosiose rungtynėse Kasablankos „Wydad“ ir Tuniso „Esperance“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Gegužės 25 d. Bratislavoje pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalyje Suomija nugalėjo Rusiją 1:0, Kanada – Čekiją 5:1.

Gegužės 25 d. Glazge Škotijos futbolo taurės finale Glazgo „Celtic“ nugalėjo Edinburgo „Heart“ 2:1. „Celtic“ šalies taurę iškovojo 39-ąjį kartą ir tapo pirmuoju klubu, kuris tris sezonus paeiliui laimėjo visus tris nacionalinius Škotijos futbolo prizus (tapo šalies čempionu, iškovojo taurę ir lygos taurę).

Gegužės 25 d. Berlyne Vokietijos futbolo taurės finale Miuncheno „Bayern“ nugalėjo „Leipzig“ 3:0. „Bayern“ šalies taurę iškovojo 19-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2016 m.), „Leipzig“ pirmą kartą žaidė finale.

Gegužės 25 d. Sevilijoje Ispanijos futbolo taurės finale „Valencia“ nugalėjo „Barcelona“ 2:1. „Valencia“ šalies taurę iškovojo 8-ąjį kartą, bet finale žaidė pirmą sykį nuo 2008 m. Turnyro rekordininkė „Barcelona“ (30 titulų) finale žaidė šeštąjį kartą iš eilės, o ketverius iš eilės praėjusius metus buvo laimėjusi šį prizą.

Gegužės 25 d. Oeireše Portugalijos futbolo taurės finale Lisabonos „Sporting“ nugalėjo „Porto“ 2:2 (baudiniai 5:4). „Sporting“ šalies taurę iškovojo 17-ąjį kartą.

Gegužės 26 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Monako etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Pirmą kartą šį sezoną „Mercedes“ nepavyko užimti abiejų pirmųjų vietų. Po šeštojo etapo pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (137 taškai), V.Bottasas (120) ir S.Vettelis (82).

Gegužės 26 d. Prasidėjo Prancūzijos atvirasis teniso čempionatas. Nugalėtojų vardus gina ispanas Rafaelis Nadalis ir rumunė Simona Halep.

Gegužės 26 d. Daugiadienėse dviračių lenktynėse „Giro d‘Italia“ po 15 etapų pirmauja ekvadorietis Richardas Carapazas („Movistar“). Nuo jo 7 sek. atsilieka slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), 1 min. 47 sek. – italas Vincenzo Nibali („Bahrain-Merida“).

Gegužės 26 d. Bratislavoje pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato finale Suomija nugalėjo Kanadą 3:1. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas kanadietis Markas Stone‘as, rezultatyviausiu žaidėju tapo švedas Williamas Nylanderis (5 įvarčiai ir 13 rezultatyvių perdavimų). Suomija pasaulio čempione tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 1995 ir 2011 m.).

Kanada tapo pirmąja komanda, medalius iškovojusia 50-ąjį kartą (26 aukso, 15 sidabro ir 9 bronzos).

Gegužės 26 d. Baigėsi Italijos futbolo čempionatas. Čempionu 35-ąjį kartą, tarp jų – aštuntąjį iš eilės, tapo Turino „Juventus“ (90 taškų per 38 rungt.). Kitus tris kelialapius į Čempionų lygą iškovojo „Napoli“ (79), Bergamo „Atalanta“ (69) ir Milano „Inter“ (69), du kelialapius į Europos lygą – „Milan“ (68) ir „Roma“ (66). „Atalanta“ į Čempionų lygą pateko pirmą kartą. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 26 įvarčius įmušęs Fabio Quagliarella (Genujos „Sampdoria“).

Gegužės 26 d. Baigėsi Turkijos futbolo čempionatas. Čempionu 22-ąjį kartą tapo titulą apgynęs Stambulo „Galatasaray“ (69 taškai per 34 rungt.). Kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Stambulo „Başakşehir“ (67), kelialapius į Europos lygą – Stambulo „Beşiktaş“ (65), „Trabzonspor“ (63) ir „Malatyaspor“ (47).

Gegužės 26 d. Baigėsi Rusijos futbolo čempionatas. Čempionu penktąjį kartą tapo Sankt Peterburgo „Zenit“ (64 taškai per 30 rungt.). Kitą kelialapį į Čempionų lygą iškovojo Maskvos „Lokomotiv“ (56), kelialapį į Čempionų lygos atranką – „Krasnodar“ (56), kelialapius į Europos lygą – Maskvos CSKA (51), Maskvos „Spartak“ (49) ir Tulos „Arsenal“ (46).

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?