Fidžis tapo pasaulio regbio-7 serijos lyderiu

Prestižinės pasaulio regbio-7 serijos finiše – neįtikėtina atomazga. Fidžio regbininkai savaitgalį triumfavo priešpaskutiniame etape Londone (Didžioji Britanija) ir tapo varžybų lyderiais. Likus paskutiniam etapui, Fidžis vos 2 taškais lenkia JAV komandą.

Fidžio regbininkai savaitgalį triumfavo priešpaskutiniame etape Londone (Didžioji Britanija) ir tapo varžybų lyderiais.<br>Organizatorių nuotr.

May 28, 2019, 8:17 AM

Londone šios dvi komandos susitiko pusfinalyje. Amerikiečių pergalė būtų gerokai sustiprinusi jų pozicijas prieš lemiamą etapą, tačiau Fidžis griebėsi paskutinio šiaudo ir iškovojo pergalę 17:10 (7:5). Kitame pusfinalyje australai 31:24 nugalėjo prancūzus.

Finale Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių nugalėtojas Fidžis pademonstravo čempionišką žaidimą ir 43:7 (24:0) sutriuškino Australijos ekipą.

„Akivaizdu, kad pradžioje buvo sunku ir pirmąsias keletą minučių Australai buvo gerai pasiruošę. Žinojome, kad varžovai yra stiprūs ir jei neįgysime pranašumo pirmoje pusėje, turėsime problemų. Stengėmės įgyti kuo didesnį pranašumą ir tą padaryti mums pavyko“, – sakė Fidžio rinktinės treneris Garethas Baberas.

Mažajame finale JAV rinktinė užtikrintai 31:14 pranoko prancūzus.

Rungtynėse dėl penktosios vietos Naujosios Zelandijos komanda 35:14 nugalėjo Airijos regbininkus.

Bendroje pasaulio serijos įskaitoje Fidžis turi 164 taškus, o JAV – 162. Būtent tarp šių komandų spręs šių metų čempionai. Trečioje vietoje yra Naujoji Zelandija (143 tšk.).

Pasaulio regbio-7 seriją sudaro 10 etapų. Paskutinis – dešimtasis – vyks birželio 1-2 dienomis Paryžiuje (Prancūzija).