Rankinio Čempionų lygos finale susikaus Vengrijos ir Šiaurės Makedonijos klubai

Vyrų rankinio Čempionų lygos finale sekmadienį susirems Vespremo „Telekom“ ir Skopjės „Vardar“ klubai. Jie Kiolne (Vokietija) vykstančiame finalo ketverto turnyre šeštadienį laimėjo pusfinalio rungtynes.

„Vardar“ rankininkai eliminavo „Barcelona“ ekipą iš čempionų lygos finalo.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jun 1, 2019, 11:31 PM, atnaujinta Jun 1, 2019, 11:35 PM

Prieš kelias dienas Vengrijos čempiono vardą susigrąžinęs „Telekom“ nugalėjo Lenkijos čempioną Kielcų „Vive“ klubą 33:30 (13:13), o Pietryčių lygos ir Šiaurės Makedonijos čempionas „Vardar“ įveikė Ispanijos čempionę „Barcelona“ 29:27 (9:16).

„Vardar“ rankininkai šeštadienį atliko tikrą sporto žygdarbį. Jie pralaimėjo pirmąjį kėlinį 7 įvarčių skirtumu, o 50-ąją min. vis dar atsiliko 22:26, tačiau paskutinę mačo dalį žaidė vos ne idealiai.

Skopjės komanda privertė varžovus jaudintis bei klysti lygiose vietose ir įmetė 6 įvarčius paeiliui. „Barcelona“ taiklių metimų badą nutraukė tik paskutinėmis sekundėmis, kai keli tūkstančiai į Vokietiją atvykusių makedonų sirgalių jau neabejojo jų palaikomos komandos pergale.

Didžiausiu katalonų siaubu tapo 215 cm ūgio latvis Dainis Krištopanas. Šis „Vardar“ puolimo lyderis nuo antrojo kėlinio vidurio įmetė 6 įvarčius, o iš viso varžovų vartininkus nuginklavo 10 kartų.

„Telekom“ laimėjo lengviau. Vespremo komanda didžiąją rungtynių dalį žaidė daug geriau, o „Vive“ iniciatyvą buvo perėmusi tik pirmojo kėlinio viduryje.

Vespremo komanda į Čempionų lygos finalą pateko ketvirtą kartą. Trys praėjusieji „Telekom“ bandymai nebuvo sėkmingi. 2002 metais šis klubas finale pralaimėjo „Magdeburg“ klubui, 2015 metais – „Barcelona“ ekipai, 2016 metais – „Vive“ komandai.

„Vardar“ iki šiol tik kartą žaidė finale, bet 2017 metais tapo Čempionų lygos nugalėtoju. Tąkart Skopjės rankininkai lemiamoje dvikovoje įveikė Paryžiaus PSG klubą.

Pernai Čempionų lygos nugalėtoju tapo „Montpellier“ klubas, kuriam triumfuoti padėjo lietuvis Jonas Truchanovičius.

Pusfinalis

Vespremo „Telekom“ – Kielcų „Vive“ 33:30 (13:13). Nenadičius 12, Gajičius 5, Lekai 4, Štrlekas 4/ A.Duišebajevas 6, Cindričius 5, Karaliokas 5, Jancas 4.

Skopjės „Vardar“ – „Barcelona“ 29:27 (9:16). Krištopanas 10, Karačičius 5, Ferreira 4/ Gomezas 9, Arino 3, Memas 3.