Nepavykęs finalas: pasaulio čempionės M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė – tik penktos Europoje

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė liko be medalio Europos irklavimo čempionate Liucernoje (Šveicarija). Moterų porinių dviviečių valčių finale sekmadienį lietuvės aplenkė tik vieną įgulą ir liko penktos.

M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė.
 M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė<br>T.Bauro nuotr.

2019-06-02 15:07, atnaujinta 2019-06-02 16:25

Jos 2000 m nuotolį įveikė per 6 min. 56,95 sek.

Auksą iškovojo vokietės Leonie Menzel ir Carlotta Nwajide (6 min. 49,23 sek.). Antros buvo rumunes Nicoleta-Ancuta Bodnar ir Simona Geanina Radis (6 min. 50,56 sek.), trečios - italės italės Stefania Buttignon ir Stefania Gobbi (6 min. 51,38 sek.).

Lietuvės po pirmųjų 500 m buvo ketvirtos ir varžėsi su baltarusėmis, tačiau paskui Italijos įgula nustūmė šias komandas viena vieta žemyn.

Likus 500 m iki finišo lietuvės dar pabandė padidinti savo tempą, bet greit išsikvėpė ir nepretendavo į medalius, nors atrankos varžybose atrodė galingai ir vienintelės iš Lietuvos delegacijos pateko į finalą.

25 metų M.Valčiukaitė ir metais jaunesnė I.Adomavičiūtė pusfinalyje šeštadienį užėmė antrąją vietą. Jos 2000 m nuotolį įveikė per 6 min. 55,55 sek. ir nusileido tik Vokietijos duetui (6 min. 54,52 sek.).

Atrankos trečiajame plaukime lietuvės užėmė pirmąją vietą, distanciją įveikusios per 7 min. 9,46 sek.

Pernai M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė tapo pasaulio čempionėmis.