Lietuvos sporto savaitė. Nenutrūkstanti „Žalgirio“ serija, greiti D. Rapšio grybšniai ir irkluotojų atsitraukimas

Kauno „Žalgiris“ nesunkiai apgynė stipriausios Lietuvos krepšinio komandos vardą, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai laimėjo dvikovą dėl LKL bronzos, Danas Rapšys iškovojo dar du apdovanojimus plaukimo Čempionų serijoje, Artūras Seja tapo prizininku baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape, o Lietuvos irkluotojai pirmą kartą šį dešimtmetį nepateko ant Europos pirmenybių garbės pakylos.

Danas Rapšys<br>Zuma Press/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys<br>IS nuotr.
„Žalgiris“ ir vėl triumfavo LKL čempionate<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina gerai kovoja Kinijoje<br>FIVB nuotr.
V.Kariniauskas <br>K.Kavolėlio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 3, 2019, 2:03 PM, atnaujinta Jun 3, 2019, 2:09 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 28 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 79:64.

Gegužės 29 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape Ostravoje (Čekija; 4 žvaigždutės) abi Lietuvos poros nepateko į pagrindinį turnyrą. Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis iškrito atrankos antrajame rate, Robertas Juchnevičius ir Artūras Vasiljevas – atrankos pirmajame rate.

Gegužės 29 d. Kauno apygardos prokuratūra paskelbė nutraukusi tyrimą dėl galimo buvusio Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininko Vaido Kariniausko dalyvavimo neteisėtose lažybose.

Gegužės 30 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 85:67.

Gegužės 31 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape Nantune (Kinija; 2 žvaigždutės) Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina užėmė 19-ąją vietą.

Gegužės 31 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) serijoje dėl trečiosios vietos Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 3:0. „Neptūnas“ antrus metus iš eilės LKL užėmė antrąją vietą.

Gegužės 31–birželio 1 d. Indianapolyje plaukimo Čempionų serijos paskutiniame trečiajame etape Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas, užėmė antrąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi ir ketvirtąją vietą plaukdamas 200 m nugara. Per tris Čempionų serijos etapus D.Rapšys laimėjo trijų rungčių varžybas (dukart – 200 m laisvuoju stiliumi ir kartą – 400 m laisvuoju stiliumi) ir dukart užėmė antrąją vietą.

Birželio 1 d. Duisburge baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Artūras Seja užėmė trečiąją vietą vienviečių baidarių 200 m lenktynėse.

Birželio 1 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo trečiosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 92:54. „Žalgiris“ laimėjo finalo seriją 3:0 ir 21-ąjį kartą tapo LKL čempionu. Lietuvos čempionu „Žalgiris“ tapo 32-ąjį kartą.

Birželio 2 d. Lietuvos futbolo A lygoje sužaistos paskutinės rungtynės prieš rinktinių varžyboms skirtą pertrauką. Po 13 turų pirmauja čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ (33 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ (28), „Kauno Žalgiris“ ir Vilniaus „Riteriai“ (po 22). Rezultatyviausiai žaidžia 11 įvarčių įmušęs kroatas Tomislavas Kišas (Vilniaus „Žalgiris“).

Birželio 2 d. Liucernoje pasibaigusiame Europos irklavimo čempionate Lietuvos sportininkai medalių neiškovojo. Į finalą pateko tik Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, kurios porinių dviviečių valčių lenktynėse užėmė penktąją vietą. Lietuvos irkluotojai Europos čempionate be medalių liko pirmą kartą nuo 2010 metų.