Lietuvos vandensvydininkai pirmą kartą žais Europos tautų taurės pusfinalyje

Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė pirmą kartą istorijoje pateko į Brno (Čekija) vykstančio Europos tautų taurės turnyro pusfinalį.

Vandensvydis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2019-06-22 08:34

Ketvirtosiose B grupės rungtynėse mūsiškiai penktadienį 8:6 (1:1, 2:1, 1:2, 4:2) nugalėjo Šveicarijos ekipą ir šventė ketvirtąją pergalę. Po šio laimėjimo lietuviai užsitikrino vietą pusfinalyje.

Lietuvos rinktinei keturis įvarčius pelnė Marius Jakimčikas, po du – Julius Goštautas bei Janas Bakulo.

Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai 4:17 (0:6, 1:4, 2:4, 2:3) nusileido pirmąją vietą užėmusiai JAV komandai. Po du kartus Lietuvos komandos gretose pasižymėjo J. Goštautas bei J. Bakulo.

Antrąją vietą B grupėje užėmę lietuviai pusfinalyje žais su A grupės nugalėtoja Portugalijos rinktine. Kitame pusfinalyje amerikiečiai žais su belgais.

Europos vandensvydžio tautų taurės turnyre dalyvauja 12 komandų. Praėjusiais metais Lietuvos rinktinė šiose varžybose užėmė penktąją vietą ir tai buvo geriausias mūsiškių pasirodymą šio turnyro istorijoje.