Pasaulio sporto savaitė: jubiliejinė R. Federerio pergalė, futbolininkų kovos ir nauja teniso lyderė

Australė Ashleigh Barty pirmą kartą tapo pasaulio moterų teniso reitingo lydere, šveicaras Rogeris Ferdereris dešimtąjį kartą nugalėjo Halėje rengiamame turnyre, britas Lewisas Hamiltonas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapą, kylanti dviračių sporto žvaigždė kolumbietis Eganas Bernalis triumfavo antrose daugiadienėse dviračių lenktynėse, Egipte prasidėjo Afrikos futbolo čempionatas, o geriausios moterų futbolo komandos baigė pasaulio čempionato grupių etapą ir pradėjo atkrintamąsias varžybas.

Roger Federeris laimėjo turnyrą Halėje.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
L.Hamiltonas laimėjo dar vieną „Formulės 1“ etapą<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Michelis Platini paleistas iš policijos nuovados<br>Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jun 24, 2019, 10:47 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 18 d. Prancūzijos korupcijos bylų tyrėjai sulaikė ir apklausė buvusį Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) prezidentą Michelį Platini. Jis apklaustas tiriant 2022 m. pasaulio čempionato šeimininko teisių suteikimo Katarui aplinkybes.

Birželio 20 d. Prancūzijoje vykstančiame pasaulio moterų futbolo čempionate baigėsi grupių etapas. Per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo Prancūzija, Vokietija, Anglija, Nyderlandai ir JAV. Visas trejas rungtynes pralaimėjo Korėja, Pietų Afrika, Jamaika, Naujoji Zelandija ir Tailandas.

Birželio 20 d. Į varžybas grįžo buvęs pasaulio teniso reitingo lyderis britas Andy Murray, kuriam 2019 m. sausį buvo atlikta pakartotinė šlaunies operacija. 32-ejų A.Murray pirmąjį po traumos mačą žaidė Karalienės klubo čempionato (Londonas) dvejetų varžybose.

Birželio 21 d. Minske prasidėjo antrosios Europos žaidynės.

Birželio 21 d. Egipte prasidėjo 32-asis Afrikos futbolo čempionatas. Turnyras turėjo vykti Kamerūne, bet iš šios šalies šeimininkės teisės buvo atimtos dėl vėlavusių pasirengimo darbų. Čempionate pirmą kartą dalyvauja 24 komandos, o nugalėtojo vardą gina Kamerūnas. Atidarymo rungtynėse Kaire Egiptas nugalėjo Zimbabvę 1:0.

Birželio 22 d. Diuseldorfe baigėsi Europos fechtavimosi čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (4 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos).

Birželio 22 d. Rosarijuje (Argentina) pasaulio vaikinų (iki 20 m.) regbio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Australiją 24:23. Bronzos medalius laimėjo Pietų Afrika. Prancūzai antrus metus iš eilės tapo šios amžiaus grupės čempionais.

Birželio 23 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Suisse“ nugalėtoju tapo kolumbietis Eganas Bernalis („Sky“). 22-ejų E.Bernalis šį sezoną laimėjo antrąsias savaitės trukmės daugiadienes lenktynes. UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Birželio 23 d. Kastele (Prancūzija) „Formulės-1“ pasaulio čempionato aštuntojo etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclercas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis ir šį sezoną šešis iš aštuonių etapų laimėjęs L.Hamiltonas (187 taškai), V.Bottasas (151) ir vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“, 111).

Birželio 23 d. Prahoje pasaulio vyrų softbolo čempionato finale Argentina nugalėjo Japoniją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Argentina pirmą kartą iškovojo medalius. Pasaulio čempionatas pirmą kartą vyko Europoje.

Birželio 23 d. Amsterdame trijulių krepšinio pasaulio čempionato vyrų finale JAV nugalėjo Latviją 18:14, moterų finale Kinija nugalėjo Vengriją 19:13. Bronzos medalius laimėjo Lenkijos vyrai ir Prancūzijos moterys. Ir amerikiečiai, ir kinės čempionais tapo pirmą kartą.

Birželio 23 d. Teniso turnyro Birmingeme (Didžioji Britanija; „WTA Premier“) finale australė Ashleigh Barty nugalėjo vokietę Julią Gorges 6:3, 7:5. A.Barty iškovojo šeštąjį titulą karjeroje ir birželio 24 d. paskelbtame WTA reitinge pirmą kartą karjeroje pakilo į pirmąją vietą. 23 metų A.Barty tapo šeštąją tenisininke, kuri per pastaruosius tris sezonus (nuo 2017 m.) pirmą kartą karjeroje tapo WTA reitingo lydere. Nė viena Australijos tenisininkė nebuvo WTA reitingo lyderė nuo 1976 m.

Birželio 23 d. Halės atvirojo teniso čempionato (Vokietija; „ATP 500“) finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo belgą Davidą Goffiną 7:6, 6:1. 37-erių R.Federeris dešimtąjį kartą nugalėjo Halės turnyre ir iškovojo 102-ąjį titulą karjeroje. Londone Karalienės klubo čempionato („ATP 500“) finale ispanas Feliciano Lopezas nugalėjo prancūzą Giles‘į Simoną 6:2, 6:7, 7:6. 37-erių F.Lopezas iškovojo septintąjį titulą karjeroje.