Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė turi kelialapį į 2020 metų Tokijo žaidynes

Japonijos sostinėje Tokijuje penktadienį baigėsi 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalas, kuriame sportininkai kovojo dėl pirmųjų kelialapių į 2020 metų olimpines žaidynes.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes.<br> UIPM nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes<br> UIPM nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes<br>A.Pliadžio nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes<br>AFP/Scanpix nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes<br>D.Umbraso nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo kelialapį į Tokijo žaidynes<br> Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jun 28, 2019, 12:18 PM, atnaujinta Jun 28, 2019, 5:42 PM

Teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse pelnė tik pasaulio taurės laimėtojai, o  moterų varžybose titulas atiteko būtent lietuvei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei. Laimėjusi varžybas mūsų šalies atstovė jau užsitikrino teisę ketvirtą kartą startuoti olimpiadoje. 2012 metais Laura tapo olimpine čempione.

Lietuvė prieš savo stipriausią bėgimo ir šaudymo rungtį bendroje įskaitoje užėmė trečią vietą bei turėjo 9 sek. deficitą nuo prancūzės Clouvel Elodie ir antrosios buvusios Marie Oteizos.

Galingai bėgusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė greitai pavijo varžoves ir išsiveržė į priekį. Taikliai šaudydama ji pergalingai finišavo paskutinėje rungtyje ir užsitikrino kelialapį į kitų metų olimpiadą.

„Puikiai pavyko viskas ir esu patenkinta savo finišu. Geros emocijos, džiugu laimėti čia. Ar esu pasiruošusi olimpinėms žaidynėms? Dabar galiu pasakyti, kad tikrai taip. Bus smagu po metų grįžti į Japoniją“, – iškart po varžybų kalbėjo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Plaukimo rungtyje penktadienį 2012 metų olimpinė čempionė lietuvė surinko 296 taškus ir užėmė 26-ąją vietą.

Papildomame fechtavimo etape L. Asadauskaitė pralaimėjo vienintelę kovą prancūzei Elodie Clouvel ir papildomo taško nepelnė.

Jojimo rungtyje mūsiškė surinko 293 taškus ir pasidalino 9-14 vietas. Bėgimo ir šaudymo rungtyje (570 tšk.) jai atiteko septinta vieta.

Pasaulio taurę L. Asadauskaitė iškovojo trečiąjį kartą. Anksčiau ji šias varžybas laimėjo 2012 ir 2015 metais.

Sidabro medalį pelnė prancūzė E. Clouvel (1383 tšk.), bronzos – vokietė Annika Schleu (1366 tšk.).

Finalinės varžybos prasidėjo ketvirtadienį su pagrindiniu fechtavimo etapu. Jame L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė (262 tšk.) buvo pirma.

Kita mūsų šalies atstovė Gintarė Venčkauskaitė taurės finale liko ketvirta, nors lemiamą etapą pradėjo tik iš 18-os vietos.

Vyrai kovas dėl titulo ir bilietų į olimpines žaidynes pratęs šeštadienį. Pasaulio taurės finalas Tokijuje sekmadienį baigsis mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus G. Venčkauskaitė-Juškienė ir J. Kinderis.

35-erių metų L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei praėjusią vasarą buvo atlikta kairės kojos Achilo sausgyslės operacija.

Gyvai: G. Landsbergio ir Europos Tarybos generalinės sekretorės komentarai