Europos jaunių ir jaunučių čempionate – ilgai lauktas medalis

Baltarusijos Gardino mieste baigėsi tris dienas trukęs Europos jaunių, jaunučių orientavimosi sporto čempionatas, kuriame varžėsi kiek daugiau nei 400 jaunųjų orientacininkų iš 32 šalių.

Lietuvos jaunieji orientacininkai Europos pirmenybėse iškovojo medalį komandinėje rungtyje<br> orientavimosi sporto federacijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jul 1, 2019, 3:59 PM, atnaujinta Jul 1, 2019, 4:00 PM

Šeštadienį čempionate vykusiose estafečių varžybose Tadas Dementavičius, Adomas Časas ir Andojas Lapinskas iškovojo bronzos medalius. Vaikinų iki 16 metų grupėje lietuviai 2 min. 55 sek. nusileido nugalėjusiems Čekijos orientacininkams. Antroje vietoje liko Rusijos komanda, čekams pralaimėjusi 18 sek.

Paskutinį kartą lietuviai medalius iškovojo 2011 metais, kuomet Europos jaunių, jaunučių čempionatas vyko Čekijoje.

Vaikinų iki 18 metų grupėje puikiai pasirodė Rokas Barauskas, Augusts Velde ir Dovydas Kaušakys, iškovoję 6-ąją vietą. Nugalėjo Suomijos trejetas, nuo kurio lietuviai atsiliko kiek daugiau nei 10 min. Sidabro medaliai atiteko jauniesiems orientacininkams iš Vengrijos, o bronzos – Švedijos komandai.

Šešiolikmečių merginų grupėje Beatričė Karlonaitė, Aistė Dementavičiūtė ir Ugnė Skučaitė finišavo 12-oje vietoje. Lietuvės nuo nugalėjusios Suomijos komandos atsiliko 23 min. 4 sek. Antrąją vietą užėmė Rusijos, o trečiąją – Šveicarijos komandos.

Aštuoniolikmečių merginų grupėje startavusios Gabrielė Tirlikaitė, Justė Skaisgirytė ir Ugnė Liegutė, kaip ir jaunesnės komandos draugės, finišo liniją kirto 12-oje pozicijoje. Lietuvaitės 18 min. 3 sek. nusileido čempionėmis tapusioms suomėms. Sidabro apdovanojimus iškovojo vengrės, o bronzos – šveicarės.

Sekmadienį Gardino centre vykusiose sprinto varžybose per žingsnį nuo medalio liko Tadas Dementavičius, kuris vaikinų iki 16 metų grupėje tik 3 sekundes nusileido šveicarui Pascaliui Schaereriui ir rusui Stepanui Aleksandrovui, pasidalinusiems antrąją vietą. Nugalėjo Konstantinas Kunckelis iš Vokietijos, lietuvį aplenkęs 12 sekundžių.

Vaikinų iki 18 metų grupėje Rokas Barauskas su dar dviem sportininkais pasidalino 11-ą vietą.

Pirmąją čempionato dieną, penktadienį net du lietuviai pateko į pirmąjį dešimtuką. Ilgos trasos varžybose Andojas Lapinskas iškovojo 8-ą, o Tadas Dementavičius – 10-ą vietą vaikinų iki 16 metų grupėje.

„Labai džiaugiamės pasirodymu čempionate. Pagaliau pavyko suburti labai stiprią, draugišką komandą. Kai komanda tokia, galima buvo tikėtis ir gerų rezultatų.

Po 8 metų pertraukos estafečių varžybose vėl pavyko iškovoti medalius. Ilgoje trasoje net du sportininkai pateko į pirmąjį dešimtuką, o šiandien – sprinte – vėl iškovojome itin aukštą vietą. Šie pasiekimai suteikia daug vilčių ateinantiems metams.

Pamatėme, kad galime pasiekti gerų rezultatų, reikia tik daugiau tuo tikėti ir pasitikėti savimi. Per ateinančius metus „užaugsime“, dar daugiau treniruosimės ir po dviejų metų Lietuvoje vyksiančiame čempionate sieksime dar geresnių rezultatų“, – čempionato įspūdžiais dalinosi Lietuvos komandos vadovė Aušra Bartkevičienė.