Lietuvos sporto savaitė: R. Berankio blyksnis, beisbolininkų šansas ir A lygos atostogos

Lietuvos beisbolo rinktinė atsidūrė ant Europos čempionato slenksčio, tenisininkas Ričardas Berankis pirmą kartą nuo 2016 metų pateko į Didžiojo kirčio turnyro antrąjį ratą, plaukikė Kotryna Teterevkova iškovojo Europos jaunių čempionato sidabro medalį, jaunieji Lietuvos krepšininkai liko prie pat garbės pakylos pasaulio 19-mečių čempionate, Tadas Babelis ir Iveta Dapkutė tapo Lietuvos teniso čempionais, o Lietuvos futbolo A lygoje prasidėjo vasaros pertrauka, prieš kurią pirmojoje vietoje įsitvirtino čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“.

Ričardas Berankis sublizgėjo Vimbldono turnyre.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Mindaugas Girdžiūnas toliau žais Vilniaus "Ryte"<br>D.Umbraso nuotr.
Mantas Šernius tapo Prienų ekipos treneriu.<br>NKL nuotr.
Lietuvos jaunių (U19) vaikinų rinktinė užėmė ketvirtąją vietą.<br>fiba.com nuotr.
Lietuvos jaunių (U19) vaikinų rinktinė užėmė ketvirtąją vietą.<br>Fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2019-07-08 12:48

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 2 d. „Prienų“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su treneriu Mantu Šerniumi, kuris praėjusį sezoną Kauno „Žalgirio“ klube treniravo dublerių komandą.

Liepos 2 d. Ričardas Berankis teniso Vimbldono atvirojo čempionato pirmajame rate nugalėjo 27-ąją pasaulio raketę kanadietį Denisą Šapovalovą 7:6, 6:4, 6:3. R.Berankis praėjusią pergalę Didžiojo kirčio turnyruose iškovojo 2016 m., o nuo 2017 m. devyniuose iš eilės turnyruose iškrito atrankoje arba pirmajame rate.

Liepos 2-3 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pratęsė sutartis su Arnu Butkevičiumi bei Mindaugu Girdžiūnu ir pasirašė sutartį su Doviu Bičkauskiu, kuris praėjusius tris sezonus žaidė Utenos „Juventus“.

Liepos 3 d. Kotryna Teterevkova laimėjo Europos jaunių (vaikinų iki 18 m. ir merginų iki 16 m.) plaukimo čempionato sidabro medalį. Kazanėje vykusiose varžybose ji užėmė antrąją vietą plaukdama 50 m krūtine. Tai – vienintelis Lietuvos plaukikų medalis Europos čempionate. Lietuviai taip pat pateko į dar dviejų rungčių finalus, vykusius liepos 6-7 d. K.Teterevkova plaukdama 100 m krūtine ir Arijus Pavlidis plaukdamas 200 m nugara užėmė ketvirtąją vietą.

Liepos 4 d. Ričardas Berankis teniso Vimbldono atvirojo čempionato antrajame rate pralaimėjo prancūzui Joe Wilfriedui Tsongai 6:7, 3:6, 3:6. R.Berankis žaidė 25-ajame Didžiojo kirčio turnyre ir devintąjį kartą pateko į antrąjį ratą.

Liepos 5 d. Ostravoje Europos moterų softbolo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 21-ąją vietą (dalyvavo 23 komandos). Lietuvės laimėjo 2 iš 10 rungtynių (nugalėjo dvi paskutines vietas užėmusias Vengriją ir Turkiją).

Liepos 5 d. Lietuvos futbolo A lygoje sužaistos paskutinės rungtynės prieš vasaros pertrauką. Po 17 turo pirmauja čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ (42 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ (40), Vilniaus „Riteriai“ (28; žaidė 16 rungtynių) ir „Kauno Žalgiris“ (26). Paskutinę vietą užima „Palanga“ (10). Daugiausiai įvarčių įmušė Vilniaus „Žalgirio“ furtbolininkas Tomislavas Kišas (11). Kitos rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 3 d.

Liepos 5 d. Lozanoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo 800 m bėgime Eglė Balčiūnaitė iki finišo nenubėgo (ji buvo pakviesta diktuoti tempą pirmajame rate).

Liepos 6 d. Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalius. Liubline (Lenkija) vykusio turnyro finale Lietuvos vyrai pralaimėjo JAV 77:105, Lietuvos moterys pralaimėjo Graikijai 42:51.

Liepos 6 d. Cidune (Kinija) paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape (dvi žvaigždutės) Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius užėmė 5-ąją vietą. Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Liepos 6 d. Lietuvos beisbolo rinktinė tapo Europos čempionato B pakopos 1 grupės turnyro Trnavoje (Slovakija) nugalėtoja. Lietuviai grupėje laimėjo dvejas iš trejų rungtynių ir užėmė antrąją vietą, pusfinalyje nugalėjo Šveicariją 12:7, finale – Ukrainą 7:5. Lietuvos rinktinė iškovojo teisę žaisti atkrintamąjį mačą su kitos grupės nugalėtoju Izraeliu. Šio mačo, kuris vyks liepos 26-28 d., nugalėtojai iškovos kelialapį į Europos čempionatą.

Liepos 6-7 d. Neapolio universiadoje plaukikas Andrius Šidlauskas užėmė ketvirtąją vietą plaukdamas 100 m krūtine ir 200 m krūtine. Pirmąją universiados savaitę Lietuvos sportininkai medalių neiškovojo.

Liepos 7 d. Vilniuje Lietuvos teniso čempionato vyrų finale Tadas Babelis nugalėjo Aleksą Tverijoną 6:1, 6:3, moterų finale Iveta Dapkutė nugalėjo Patriciją Paulštytę 6:3, 6:4. Bronzos medalius laimėjo Julius Tverijonas ir Iveta Daujotaitė. Vyrų dvejetų čempionais tapo T.Babelis ir Feliksas Sakalauskas, moterų dvejetų – I.Dapkutė ir I.Daujotaitė.

Liepos 7 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė Heraklėjuje (Kreta, Graikija) pasibaigusiame pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Gedimino Petrausko treniruojami lietuviai ketvirtfinalyje nugalėjo Serbiją 92:85 (po pratęsimo), pusfinalyje pralaimėjo JAV 67:102, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Prancūzijai 68:73.

REPORTERIS: gaisras Vilniaus daugiabutyje