Pasaulio sporto savaitė. Ypatingas Vimbldono finalas ir pakartota Rusijos tinklininkų pergalė

Serbas Novakas Džokovičius ir rumunė Simona Halep priėmė karščiausius sveikinimus Vimbldono teniso aikštyne, Rusijos tinklininkai buvo stipriausi Tautų lygos baigiamajame turnyre, Senegalo ir Alžyro futbolininkai iškopė į Afrikos pirmenybių finalą, Annemiek van Vleuten pratęsė olandžių viešpatavimą svarbiausiose moterų dviračių sporto daugiadienėse lenktynėse, britas Lewisas Hamiltonas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ čempionato etapą, o pasaulio kriketo pirmenybėse pirmą kartą triumfavo Anglijos rinktinė.

Vimbldono finalas: R.Federeris prieš N.Džokovičių
106-ųjų daugiadienės „Tour de France“ dviračių lenktynės<br>Reuters/Scanpix nuotr.
106-ųjų daugiadienės „Tour de France“ dviračių lenktynės<br>AFP/Reuters/ Scanpix nuotr.
„Formulės 1“ lenktynės<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Antoine'o Griezmanno persikėlimas į katalonų klubą sukėlė aistras.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vimbldono čempione tapo, Simona Halep, įveikusi Sereną Williams.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 15, 2019, 11:50 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 8 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje pralaimėjo pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty, kurią nugalėjo amerikietė Alison Riske.

Liepos 12 d. „Barcelona“ futbolo klubas paskelbė, kad pasirašė sutartį su prancūzu Antoine‘u Griezmannu, už kurį Madrido „Atletico“ klubui sumokėjo 120 mln. eurų. Tai šešta pagal dydį suma, sumokėta už futbolininko perėjimą.

Liepos 12 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato pusfinalyje šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 7:6, 1:6, 6:3, 6:4, serbas Novakas Džokovičius nugalėjo ispaną Roberto Bautistą-Agutą 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Liepos 12 d. Monake lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape olandė Sifan Hassan pasiekė 1 mylios bėgimo pasaulio rekordą (4 min. 12,33 sek.). Geriausius sezono pasaulio rezultatus pasiekė botsvanietis Nijelas Amosas (800 m), marokietis Soufiane‘as El Bakkali (3000 m su kliūtimis), lenkas Piotras Lisekas (kartis) ir amerikietė Sydney McLaughlin (400 m su barjerais).

Liepos 13 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale rumunė Simona Halep nugalėjo amerikietę Sereną Williams 6:2, 6:2 (mačas truko 56 min.). 27-erių S.Halep laimėjo antrąjį Didžiojo kirčio titulą (pirmąją pergalė iškovojo 2018 m. Prancūzijos čempionate). 23 Didžiojo kirčio turnyrų čempionė 37-erių S.Williams finale pralaimėjo 9 kartą, bet po motinystės atostogų Didžiojo kirčio turnyruose nelaimėjo nė vieno iš trijų finalų.

Liepos 14 d. Neapolyje baigėsi 30-oji vasaros universiada. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Japonija (33 aukso, 21 sidabro ir 28 bronzos).

Liepos 14 d. Udinėje pasibaigusių daugiadienių moterų dviračių lenktynių „Giro Rosa“ nugalėtoja antrus metus iš eilės tapo olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton-Scott“). Nyderlandų dviratininkės šį dešimtmetį laimėjo septynerias iš devynerių „Giro Rosa“ lenktynių (triskart nugalėjota buvo Marianne Vos, dukart – Anna van der Breggen, kuri šiais metais užėmė antrąją vietą).

Liepos 14 d.Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po 9 etapų pirmauja prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“). Jis 23 sek. lenkia italą Giulio Cicconę („Trek-Segafredo“) ir 53 sek. – prancūzą Thibaut Pinot (FDJ).

Liepos 14 d. Jėvlėje (Švedija) baigėsi Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (9 aukso, 6 sidabro ir 6 bronzos).

Liepos 14 d. Čikagoje vyrų tinklinio Tautų lygos baigiamojo turnyro finale Rusija nugalėjo JAV 3:1. Bronzos medalius laimėjo Lenkija. Rusija antrus metus iš eilės tapo Tautų lygos nugalėtoja.

Liepos 14 d. Barselonoje pasaulio riedučių riedulio čempionato vyrų finale Portugalija nugalėjo Argentiną 0:0 (baudiniai 2:1), moterų finale Ispanija nugalėjo Argentiną 8:5. Bronzos medalius laimėjo Ispanijos vyrai ir Čilės moterys.

Liepos 14 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo šveicarą Rogerį Federerį 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12 (7:3). Pirmą kartą Vimbldono turnyro finalo lemiamame sete buvo žaidžiamas pratęsimas. Mačas truko 4 val. 57 min. ir buvo ilgiausias Vimbldono finalų istorijoje. 32-ejų N.Džokovičius penktąjį kartą tapo Vimbldono čempionu (praėjusius kartus – 2011, 2015, 2015 ir 2018 m.) ir iškovojo 16-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Daugiau kartų Vimbldono čempionu tapo tik R.Federeris (8), britas Williamas Renshaw ir amerikietis Pete‘as Samprasas (po 7), daugiau Didžiojo kirčio turnyrų laimėjo tik R.Federeris (20) ir ispanas Rafaelis Nadalis (18).

Liepos 14 d. Kaire Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje Senegalas nugalėjo Tunisą 1:0 (po pratęsimo), Alžyras nugalėjo Nigeriją 2:1. Alžyras į finalą pateko trečiąjį kartą (1990 m. tapo žemyno čempionu), Senegalas – antrąjį (dar nė karto nebuvo čempionas). Finalas vyks liepos 19 d. Kaire.

Liepos 14 d. Londone 12-ojo pasaulio kriketo čempionato (vienos dienos mačų) finale Anglija nugalėjo Naująją Zelandiją. Anglija pirmą kartą tapo pasaulio čempione. Finale pirmą kartą buvo žaidžiamas pratęsimas.

Liepos 14 d. Silverstone „Formulės-1“ pasaulio čempionato Britanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclercas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje po 10 etapų pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (223 taškai), V.Bottasas (184) ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“; 136).