Lengvaatletis V. Ivaškevičius pagerino pasaulio rekordą ir tapo Europos kurčiųjų čempionu

Vokietijoje vykstančio dešimtojo Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionato rutulio stūmimo rungtyje įspūdingai triumfavo planetos rekordą pagerinęs Vytenis Ivaškevičius.

V. Ivaškevičius<br>LKSK nuotr.

Jul 26, 2019, 9:51 PM, atnaujinta Jul 26, 2019, 9:52 PM

Lietuvis rutulį sėkmingiausiu – penktuoju – bandymu nustūmė 17 m 41 cm ir net 47 cm pagerino nuo 1973 metų švedui Bo-Goranui Henrikssonui priklausiusį pasaulio rekordą. Rekordinis buvo ir trečiasis lietuvio bandymas, kurio rezultatas – 17 m 20 cm.

Sidabro medalį iškovojo kitas Lietuvos sportininkas Mindaugas Jurkša. Jo geriausias rezultatas – 16 m 80 cm.

Bronzos medalis atiteko lenkui Oskarui Kokoszweskiui (16 m 44 cm).

Penktąją vietą šiose varžybose užėmė Mažvydas Paurys (14 m 73 cm), o devintąją – Šarūnas Zdanavičius (12 m 71 cm). Šioje rungtyje varžėsi 12 lengvaatlečių.

Anksčiau šiame čempionate Mažvydas Paurys iškovojo sidabro medalį disko metimo rungtyje.