JAV plaukikas C. Dresselis per vakarą iškovojo tris pasaulio čempionato aukso medalius

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate šeštadienį ryškiausiai spindėjo amerikiečio Caelebo Dresselio žvaigždė. Jis per vakarą iškovojo tris aukso medalius.

Caelebas Dresselis per vakarą iškovojo tris pasaulio čempionato aukso medalius. <br> Sputnik/Scanpix nuotr.

Jul 27, 2019, 6:01 PM, atnaujinta Jul 27, 2019, 6:02 PM

Pirmiausia jis triumfavo vyrų 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale (21,04 sek.). Šioje rungtyje sidabro medaliai atiteko vienodą rezultatą užfiksavusiems brazilui Bruno Fratusui ir Kristianui Gkolemejevui iš Graikijos (21,45 sek.).

Praėjus vos pusvalandžiui, C.Dresselis buvo nepralenkiamas 100 metrų plaukimo peteliške finale (49,66 sek.). Antras finišavo rusas Andrejus Minakovas (50,83 sek.), trečias buvo Chadas le Closas (51,16 sek.) iš Pietų Afrikos (PAR).

Dar vieną aukso medalį C.Dresselis pelnė su komandos draugais mišrioje estafetėje 4x100 metrų laisvuoju stiliumi. Amerikiečiai C.Dresselas, Zachas Apple‘as, Mallory Comerford ir Simone Manuel finale finišavo per 3 min. 19,40 sek. ir pagerino pasaulio rekordą.

Antrąją vietą užėmė Okeanijos rekordą pagerinę australai (3.19,97), trečiąją – prancūzai (3.22,11).

C.Dresselis iš viso šiame čempionate yra iškovojęs net šešis aukso medalius.

Moterų 200 metrų plaukimo nugara rungtyje planetos čempione tapo 17-metė amerikietė Regan Smith (2.03,69), o moterų 800 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finalą laimėjo amerikietė Katie Ledecky (8.13,58).