Lietuvos dviratininkus pasaulio BMX čempionate sustabdė griūtys

Hesdene-Zolderyje (Belgija) surengtas pasaulio mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionatas buvo nesėkmingas abiems Lietuvos atstovams: tiek Gabrielius Pabijanskas, tiek Gvidas Usevičius per kvalifikacijos varžybas griuvo. Gabrielius vyrų elito grupėje tarp 78 dalyvių iš 32 šalių klasifikuotas 70-as, o Gvidas jaunių vaikinų grupėje (29 šalys) liko paskutinis, 62-as.

Gabrielius Pabijanskas<br> facebook.com
Vyrų elito grupės prizininkai Lukas Karalius, Gabrielius Pabijanskas ir Titas Girdvilis<br>T.Gaubio nuotr.

Jul 28, 2019, 3:18 PM

21 metų G. Pabijanskas septintoje kvalifikacijos varžybų grupėje, pranokęs Čilės atstovą, užėmė septintą vietą. Gabrielius pirmajame ir antrajame važiavimuose griuvo ir liko paskutinis, aštuntas, o trečiajame važiavime finišavo šeštas.

Iš šios grupės į aštuntfinalį pateko šių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas olandas Dave van der Burg, 2018 metų Europos čempionas britas Kyle Evans, šveicaras Renaud Blancas ir rusas Jevgenijus Komarovas.

Pasaulio čempionu tapo 27 metų olandas Twanas van Gendtas. Sidabro medalį pelnė kitas olandas – 2015 metų pasaulio čempionas, pasaulio reitingo lyderis Niekas Kimmannas, o bronzos – nugalėtojo titulą gynęs prancūzas Sylvainas Andre.

18-metis G. Usevičius šeštoje kvalifikacijos grupėje liko paskutinis, aštuntas. Gvidas jau pirmajame važiavime griuvo ir dėl patirtų rankos bei klubo sužalojimų kituose dviejuose važiavimuose nebedalyvavo.

Pasaulio jaunių čempionu tapo Prancūzijos atstovas Tatyanas Lui Hin Tsanas. Ant prizininkų pakylos dar užkopė australas Oliveris Moranas ir kitas Prancūzijos dviratininkas Nathanaelis Dieuaide.