Lietuvos sporto savaitė: D. Rapšio nelaimė, lengvaatlečių rekordai ir galinga „Sūduva“

Visus varžovus aplenkęs plaukikas Danas Rapšys dėl starto klaidos neiškovojo pasaulio pirmenybių medalio, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai triuškinamai laimėjo pirmąsias Europos lygos atrankos rungtynes, ieties metikas Edis Matusevičius ir kūjo metikė Agnė Lukoševičiūtė pagerino Lietuvos lengvosios atletikos rekordus.

Danas Rapšys neteko aukso medalio, Edis Matusevičius pasiekė Lietuvos rekordą, „Sūduva“ sutriuškino varžovus.<br> AFP/LLAF/fksuduva.lt nuotr.

Jul 29, 2019, 12:20 PM, atnaujinta Jul 29, 2019, 12:26 PM

Mūsų šalies tenisininkas Vilius Gaubas iškovojo vienintelį Lietuvos sportininkų medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje, Lietuvos beisbolo rinktinė pralaimėjo lemiamą mūšį dėl kelialapio į Europos čempionatą, o Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo ruoštis paskutinę vasaros dieną prasidėsiančiam pasaulio čempionatui ir sužinojo varžovus 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyre.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 22 d. Prasidėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovykla.

Liepos 22 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas pasirašė sutartį su Pirėjo „Olympiakos“. Praėjusius pusantro sezono M.Kuzminskas žaidė Milano „Olimpia“.

Liepos 22 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Prahoje („ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo čekui Adamui Pavlasekui 2:6, 0:6.

Liepos 22 d. Ištraukti 2021 m. Europos krepšinio čempionatų atrankos turnyrų burtai. Lietuvos vyrų rinktinė pateko į vieną grupę su Čekija, Belgija ir preliminaraus atrankos etapo nugalėtojais (į baigiamąjį turnyrą pateks trys komandos), Lietuvos moterų rinktinė – su Serbija, Turkija ir Albanija (į baigiamąjį turnyrą pateks viena arba dvi komandos).

Liepos 22 d. Kvandžu (Korėja) pasaulio vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Danas Rapšys užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą.

Liepos 23 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Europos lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo San Marino „Tre Penne“ 5:0. Atsakomosios rungtynės vyks liepos 30 d.

Liepos 23 d. Pasaulio vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Danas Rapšys atplaukė pirmas, bet buvo diskvalifikuotas dėl starto klaidos (čempionu tapo kinas Sunis Yang‘as).

Liepos 24 d. Sakaiminate (Japonija) buriavimo „Laser Radial“ jachtų klasės pasaulio čempionato moterų varžybose Viktorija Andrulytė užėmė 28-ąją vietą.

Liepos 25 d. Pasaulio vandens sporto šakų čempionate 200 m plaukimo nugara pusfinalyje Danas Rapšys užėmė 15-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Liepos 26 d. Lietuvos plaukimo federacija gavo Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) pranešimą, kad olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei dėl antidopingo taisyklių pažeidimų (antidopingo kontrolieriai tris kartus per 12 mėnesių nerado jos deklaruotoje vietoje) skirta dvejų metų diskvalifikacija, kuri įsigaliojo liepos 21 d. Gegužę R.Meilutytė paskelbė baigianti sportininkės karjerą.

Liepos 26 d. Pasaulio vandens sporto šakų čempionate 100 m plaukimo peteliške atrankoje Deividas Margevičius pagerino Lietuvos rekordą (52,55 sek.), kuris nuo 2009 m. priklausė Vytautui Janušaičiui. D.Margevičius užėmė 18-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį.

Liepos 26-27 d. Utenoje Europos beisbolo čempionato atrankos atkrintamajame mače Lietuvos rinktinė dukart pralaimėjo Izraeliui 2:12 ir 0:15. Lietuviai nepateko į baigiamąjį turnyrą, kuris rugsėjo mėnesį vyks Vokietijoje.

Liepos 27 d. Palangoje pasibaigusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate buvo pagerinti du šalies rekordai. Edis Matusevičius ietį numetė 89,17 m (tai – trečias pasaulio sezono rezultatas), Agnė Lukoševičiūtė kūjį numetė 60,48 m. Osvaldas Gedrimas tapo pirmuoju šiame amžiuje šuolininku su kartimi, peršokusiu 5,00 m. Geriausius Lietuvos sezono rezultatus taip pat pasiekė Adrijus Glebauskas (aukštis), Šarūnas Banevičius (rutulys), Andrius Gudžius (diskas), Ieva Zarankaitė (diskas), Simas Bertašius (5000 m), Rapolas Saulius (400 m su barjerais), Paulius Svarauskas (trišuolis), Eglė Balčiūnaitė (800 m) ir Evelina Miltenė (3000 m su kliūtimis). Komandų įskaitoje nugalėjo Kaunas (pirmoji miestų grupė), Klaipėda (antroji miestų grupė) ir Švenčionių rajonas (rajonų grupė).

Liepos 27 d. Sarasotoje (Florida, JAV) pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionato sidabro medalius pavienių dviviečių valčių lenktynėse laimėjo Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius.

Liepos 27 d. Tenisininkas Vilius Gaubas iškovojo Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabro medalį. Baku vykusiose varžybose V.Gaubas vaikinų vienetų finale pralaimėjo ispanui Danieliui Meridai 2:6, 0:6. 14-metis V.Gaubas buvo vienintelis Europos jaunimo olimpinio festivalio apdovanojimą iškovojęs Lietuvos sportininkas.

Liepos 28 d. Pasaulio vandens sporto šakų čempionato paskutinę dieną Lietuvos vyrų rinktinė kompleksinės estafetės 4x100 m atrankoje užėmė 11-ąją vietą ir nepateko į finalą. Lietuvos plaukikai (šeši vyrai ir dvi moterys) per pasaulio čempionatą pagerino vieną šalies rekordą (Deividas Margevičius), pateko į dviejų rungčių finalą (abukart Danas Rapšys) ir dar dviejų rungčių pusfinalį (D.Rapšys ir Andrius Šidlauskas), bet neiškovojo nė vieno medalio. Taškų įskaitoje Lietuva užėmė 33-iąją vietą.

Lietuvių vietos pasaulio čempionate (sportininkas, rungtis, atranka, pusfinalis, finalas, dalyvių):

D.Rapšys (200 m nugara 14 15 – 42);

A.Šidlauskas (200 m kompleks. 30 – – 51).

Moterys

U.Mažutaitytė (200 m nugara 29 – – 42);

K.Teterevkova (50 m krūtine 20 – – 56);

K.Teterevkova (100 m krūtine 22 – – 55);

K.Teterevkova (200 m krūtine 22 – – 34).

Estafetės

Vyrų rinktinė (4x100 m kompl. 11 x – 27);

Mišri rinktinė (4x100 m kompl. 18 x – 40).

(Pastabos: LR – pasiekė Lietuvos rekordą; Dkv. – diskvalifikuotas; Atr. – atranka, PF – pusfinalis, F – finalas).