Pasaulio sporto savaitė: JAV plaukikų viešpatavimas ir Kolumbijos dviratininko triumfas

Eganas Bernalis tapo pirmuoju „Tour de France“ lenktynes laimėjusiu Kolumbijos dviratininku, JAV plaukikai Caelebas Dresselas ir Simone Manuel dažniausiai lipo ant garbės pakylos pasaulio vandens sporto šakų čempionate, „Formulės-1“ etape pirmą kartą šį sezoną tarp prizininkų nepateko nė vienas „Mercedes“ lenktynininkas, du boksininkai mirė dėl ringe patirtų žaizdų, o iš Rusijos parlamento nario buvo atimtas jau antras olimpinis aukso medalis.

Eganas Bernalis laimėjo „Tour de France“ lenktynes, JAV plaukikai Caelebas Dresselas ir Simone Manuel triumfavo pasaulio čempionate.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

Jul 29, 2019, 12:01 PM, atnaujinta Jul 29, 2019, 12:04 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 23 d. Pakartotinai patikrinus per 2012 m. Londono olimpines žaidynes paimtus dopingo mėginius, diskvalifikuotas laisvųjų imtynių varžybose aukso medalį laimėjęs uzbekistanietis Arturas Taimazovas. Jis tapo 60-uoju Londono žaidynėse dalyvavusiu sportininku, tarp jų – septintuoju aukso medalio laimėtoju, kurio dopingo mėginyje per pakartotinį patikrinimą rasta draudžiamų medžiagų. A.Taimazovas, kuris dabar yra Rusijos parlamento narys, buvo labiausiai tituluotas Uzbekistano olimpietis, bet dėl dopingo vartojimo neteko dviejų iš trijų per karjerą laimėtų olimpinių aukso medalių.

Liepos 23 d. Okson Hilo (Merilendas, JAV) ligoninėje mirė rusas boksininkas Maksimas Dadaševas (28), kuris prarado sąmonę po liepos 19 d. Okson Hile vykusio profesionalų bokso mačo.

Liepos 23 d. Budapešte baigėsi pasaulio fechtavimosi čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos).

Liepos 25 d. Buenos Airių ligoninėje mirė argentinietis boksininkas Hugo Santillanas (23), kuris prarado sąmonę po liepos 20 d. vykusio profesionalų bokso mačo.

Liepos 26 d. Alpių kalnuose vykęs „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių 19-asis etapas buvo nutrauktas iki finišo likus apie 30 km dėl sniego ir purvo nuošliaužų Iserano slėnyje. Nutraukiant etapą pirmavęs kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“) tapo bendrosios įskaitos lyderiu. Jis aplenkė 14 etapų lyderio marškinėlius vilkėjusį prancūzą Julianą Alaphilippe‘ą („QuickStep“). Tą pačią dieną dėl tų pačių priežasčių nuspręsta 20-ąjį etapą sutrumpinti nuo 130 km iki 59,5 km.

Liepos 27 d. Australijos žiniasklaida pranešė, kad australės plaukikės Shaynos Jack dopingo mėginyje, paimtame birželio 26 d., rasta draudžiamų medžiagų. 2017 m. pasaulio čempionate keturis medalius laimėjusi Sh.Jack prieš dvi savaites tvirtino praleidžianti šių metų pasaulio čempionatą „dėl asmeninių priežasčių“.

Liepos 27 d. Baku baigėsi Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (28 aukso, 17 sidabro ir 21 bronzos).

Liepos 27 d. Rifoje (Bahreinas) pasaulio vaikinų (iki 21 m.) tinklinio čempionato finale Iranas nugalėjo Italiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Brazilija. Iraniečiai pirmąjį kartą tapo šios amžiaus grupės čempionais.

Liepos 27 d. Jerevane Europos vaikinų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Portugaliją 2:0. Ispanai šios amžiaus grupės čempionais tapo 8-ąjį kartą per 18 turnyrų.

Liepos 27 d. Kvandžu pasaulio vandens sporto šakų čempionato vyrų vandensvydžio turnyro finale Italija nugalėjo Ispaniją 10:5. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą gynusi Kroatija. Italai pasaulio čempionais tapo ketvirtąjį kartą per 18 turnyrų.

Liepos 28 d. Hokenhaime „Formulės-1“ pasaulio čempionato Vokietijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – rusas Danijilas Kviatas („Toro Rosso“). Pirmą kartą šį sezoną taškų neiškovojo „Mercedes“ lenktynininkai britas Lewisas Hamiltonas (užėmė 11-ąją vietą) ir suomis Valtteri Bottasas (nefinišavo), kurie 9 iš 10 praėjusių etapų užėmė prizines vietas. Bendrojoje įskaitoje po 11 etapų pirmauja čempiono vardą ginantis Lewisas Hamiltonas (223 taškai), V.Bottasas (184) ir M.Verstappenas (162).

Liepos 28 d. Tunise Afrikos vyrų tinklinio čempionato finale Tunisas nugalėjo Kamerūną 3:2. Bronzos medalius laimėjo Alžyras. Titulą apgynę tunisiečiai žemyno čempionais tapo 10-ąjį kartą per 22 turnyrus. Pirmąjį kartą nuo 2001 m. medalių nelaimėjo aštuoniskart Afrikos čempionas Egiptas.

Liepos 28 d. Vige (Ispanija) pasaulio vaikinų (iki 21 m.) rankinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Kroatiją 28:23. Bronzos medalius laimėjo Egiptas. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2015 m.).

Liepos 28 d. Bankoke pasaulio merginų (iki 19 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Australiją 74:70 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Amerikietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo 7-ąjį kartą per pastaruosius 8 turnyrus.

Liepos 28 d. Peislyje (Škotija) Europos merginų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Vokietiją 2:1. Abi finalininkės bei pusfinalyje pralaimėjusios Ispanija ir Nyderlandai iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą.

Liepos 28 d. Hamburge teniso Vokietijos atvirojo čempionato (ATP-500) finale gruzinas Nikolozas Basilašvilis nugalėjo rusą Andrejų Rubliovą 7:5, 4:6, 6:3. 27-erių N.Basilašvilis iškovojo trečiąjį titulą karjeroje, tarp jų – antrąjį Hamburge.

Liepos 28 d. Kvandžu (Korėja) baigėsi pasaulio vandens sporto šakų čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Kinija (16 aukso, 11 sidabro ir 3 bronzos), JAV (15 aukso, 11 sidabro ir 10 bronzos) ir Rusija (12 aukso, 11 sidabro ir 7 bronzos). Plaukimo varžybų medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė JAV (14 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos), Australija (5 aukso, 9 sidabro ir 5 bronzos) ir Vengrija (4 aukso). Amerikietis Caelebas Dresselas iškovojo 6 aukso ir 2 sidabro medalius, amerikietė Simone Manuel – 4 aukso ir 3 sidabro medalius. Po tris kartus čempionais tapo britas Adamas Peaty, australė Emma McKeon ir amerikietė Lilly King. Plaukikai pagerino devynių rungčių pasaulio rekordus.

Liepos 28 d. Paryžiuje baigėsi 106-osios „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo kolumbietis E.Bernalis („Ineos“), antrąją vietą užėmė čempiono vardą gynęs velsietis Geraintas Thomasas („ineos“), trečiąją – olandas Stevenas Kruijswijkas („Jumbo-Visma“). Tik antrąjį kartą karjeroje didžiosiose daugiadienėse lenktynėse dalyvavęs 22-ejų E.Bernalis tapo pirmuoju Kolumbijos dviratininku, nugalėjusiu „Tour de France“. „Ineos“ (buv. „Sky“) komandos dviratininkai čempionais tapo septintąjį kartą per pastarąsias aštuonerias lenktynes.