Pasaulio taurės etapas: D. Rapšys taikosi į pirmąją vietą, dar du lietuviai pateko į finalą

Tokijuje (Japonija) penktadienį prasidėjo pirmasis Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) pasaulio taurės varžybų etapas. Jame startavo ir keturi Lietuvos plaukikai.

Danas Rapšys<br>ltuswimming.com nuotr.
Danas Rapšys<br>IS nuotr.

Aug 2, 2019, 8:18 AM, atnaujinta Aug 2, 2019, 11:48 AM

Danas Rapšys pirmasis iš keturių lietuvių išbandė Tokijo baseiną. 24-erių atletas startavo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje.

Lietuvis kvalifikacijoje plaukė per 3 min. 53,85 sek., ir užėmė antrąją vietą tarp 34 plaukikų. Geriausią rezultatą pademonstravo Naujosios Zelandijos atstovas Zacui Reidui, kuris lietuvį aplenkė 1,85 sek.

Šios rungties finalas vyks penktadienį, 12.14 val. Lietuvos laiku.

Tokijuje nedalyvauja nė vienas iš praėjusią savaitę Pietų Korėjoje pasibaigusio pasaulio čempionato šios rungties prizininkų. Pietų Korėjoje D. Rapšys 400 m distancijoje liko ketvirtas, todėl Japonijoje yra laikomas šios rungties favoritu.

Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis taip pat sėkmingai pradėjo savo plaukimus. Abu sportininkai pateko į 100 m plaukimo krūtine finalą. A.Šidlauskas nuotolį įveikė per 1 min. 0,21 sek. ir užėmė penktą vietą, o G.Titenis nuotolį įveikė per 1 min. 0,32 sek. ir finišavo septintas.

Greičiausias tarp 56 sportininkų buvo baltarusis Ilja Šymanovičius 59,41 sek.

Finalas vyks penktadienį, 13.05 val.

Tadas Duškinas 100 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje liko 24-as (53,88 sek.).

Šiame pasaulio taurės sezone plaukikai varžosi olimpiniame 50 m ilgio baseine, kadangi kartu vyks atranka į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Pasaulio taurės varžybas sudarys septyni etapai, bendras jų prizų fondas – 2,5 mln. JAV dolerių.