D. Rapšys antrosios pergalės pasaulio taurės varžybose link – pateko į 200 metrų rungties finalą

Tokijuje (Japonija) vykstančio pasaulio plaukimo taurės pirmojo etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties atrankoje sekmadienį 24-erių metų lietuvis Danas Rapšys pateko į finalą. Mūsų šalies atstovas nuotolį įveikė per 1 min. 48,31 sek. ir pasiekė antrąjį rezultatą.

Danas Rapšys pateko į 200 metrų plaukimo rungties finalą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Aug 4, 2019, 7:08 AM, atnaujinta Aug 4, 2019, 7:26 AM

Greičiausias atrankoje buvo japonas Katsuhiro Matsumoto (1:48,28), o trečiąją vietą užėmė belgas Alexandre'as Marcourt'as (1:48,32), nuo mūsiškio atslikęs vos 0,01 sek.

Iš viso atrankoje dalyvavo 44 plaukikai, o finale varžysis 8 sportininkai.

Finalas sekmadienį vyks 13.30 val. Lietuvos laiku.

8. Fuyu Yoshida (Japonija) – 1:49,08.

100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje šeštadienį D.Rapšys užėmė aštuntąją vietą (49,04 sek.).

D.Rapšys praėjusį penktadienį pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą ir laimėjo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį (3 min. 45,57 sek.).

A. Šidlauskas ir G. Titenis buvo per grybšnį nuo finalo

Kiti du Lietuvos atstovai Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis sekmadienį dalyvavo 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje ir liko per žingsnį nuo finalo.

A.Šidlauskas distanciją nuplaukė per 2 min. 12,29 sek. ir užėmė 11-ąją vietą, o G.Titenio rezultatas buvo 12-as (2:12,38).

A.Šidlauskui iki finalo pritrūko 0,44 sek. o G.Titeniui – 0,53 sek.

Greičiausias šios rungties antrankoje buvo japonas Syoma Satou (2:10,43).

Atrankoje dalyvavo 26 sportininkai.

T. Duškinas atrankos varžybose liko 17-as

Tadas Duškinas sekmadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje liko 17-as ir į finalą neiškopė. Lietuvos plaukikas distancijoje sugaišo 24,13 sek. T.Duškiną nuo finalo skyrė 0,20 sek.

Atrankos nugalėtoju tapo vengras Szebasztianas Szabo (23,38 sek.).

Iš viso atrankoje kovoje 26 plaukikai.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai.

Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą.

Visi etapai vyks 50 metrų baseine, o plaukikai varžybų metu turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.