Lietuvos sporto savaitė: krepšinio rinktinės repeticijos ir paskutinį kvapą išleidęs „Stumbras“

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pateko į Europos lygos atrankos trečiąjį etapą, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, Kauno „Stumbro“ futbolo klubas buvo pašalintas iš A lygos, kitos šalies futbolo komandos grįžo į aikštes po vasaros pertraukos.

Lietuvos rinktinė pradėjo draugiškų rungtynių maratoną.<br>G.Šiupario nuotr.
„Stumbras“ pernai A lygoje užėmė 4-ąją vietą, bet šįmet visiškai subyrėjo.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 5, 2019, 1:19 PM

Tuo tarpu Danas Rapšys iškovojo dvi pergales plaukimo pasaulio taurės varžybose, Ričardas Berankis nepateko į Kanados atvirąjį teniso čempionatą, Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre užėmė antrąją vietą, o Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė pakilo į aukštesnę Europos čempionato pakopą.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 29 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 75-osios į 78-ąją vietą, Laurynas Grigelis nukrito iš 296-osios į 323-iąją vietą.

Liepos 29 d. Ričardas Berankis turnyro Vašingtone („ATP 250“) pirmajame rate pralaimėjo pietų afrikiečiui Lloydui Harrisui 6:4, 3:6, 1:6.

Liepos 29 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas sudarė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Žygimantu Janavičiumi.

Liepos 30 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Europos lygos atrankos antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie nugalėjo San Marino „Tre Penne“ 5:0 (pirmosios rungtynės 5:0) ir pateko į kitą etapą. Atrankos trečiajame etape „Sūduva“ žais su Tel Avivo „Maccabi“. Rungtynės vyks rugpjūčio 8 ir 15 d.

Liepos 30 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas pašalino Kauno „Stumbro“ klubą iš A lygos ir I lygos varžybų. A lygoje „Stumbras“ sužaidė 13 rungtynių, per kurias iškovojo 15 taškų (dar dvejose rungtynėse buvo įskaityti techniniai pralaimėjimai), ir užėmė šeštąją vietą.

Rugpjūčio 2 d. Tokijuje plaukimo pasaulio taurės pirmajame etape Danas Rapšys laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas. 100 m plaukimo krūtine varžybose Andrius Šidlauskas užėmė 6-ąją vietą, Giedrius Titenis – 7-ąją.

Rugpjūčio 2 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Mantas Kalnietis sudarė sutartį su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu, kuriame jau žaidė 2012-2015 m.

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Pamplonoje pralaimėjo Ispanijai 70:78. Tai buvo pirmosios Lietuvos rinktinės rungtynės šią vasarą.

Rugpjūčio 3 d. Prasidėjo Lietuvos-Latvijos regbio „Top“ lygos sezonas. Čempionate pirmą kartą dalyvauja šešios komandos: keturios iš Lietuvos, dvi – iš Latvijos. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Šiaulių „Vairas-Kalvis“ nugalėjo debiutantę „Garkalne-Livonia“ 26:0.

Rugpjūčio 3 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas sudarė sutartį su meksikiečiu Francisco Cruzu, kuris praėjusį sezoną žaidė „Fuenlabrada“ (Ispanija) komandoje.

Rugpjūčio 3 d. Gibraltare Europos vyrų žolės riedulio čempionato trečiosios pakopos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė 7-ąją vietą tarp 8 komandų ir išsaugojo vietą šioje pakopoje (į žemiausią ketvirtąją pakopą iškrito Malta). Skaičiuojant visas keturias pakopas, Lietuvos rinktinė užėmė 23-iąją vietą tarp 29 šiais metais žaidusių komandų.

Rugpjūčio 3 d. Lipovcuose (Slovėnija) Europos moterų žolės riedulio čempionato trečiosios pakopos turnyro finale Lietuvos rinktinė pralaimėjo Prancūzijai 3:4, bet iškovojo kelialapį į antrąją pakopą, iš kurios iškrito 2013 m. (čempionatai rengiami kas antrus metus). Skaičiuojant visas tris pakopas, Lietuvos rinktinė užėmė 18-ąją vietą tarp 23 šiais metais žaidusių komandų.

Rugpjūčio 3 d. Po vasaros pertraukos pratęstas Lietuvos futbolo A lygos čempionatas. Jame po 18-ojo turo pirmauja Marijampolės „Sūduva“ (45 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ (43) ir Vilniaus „Riteriai“ (34).

Rugpjūčio 3 d. Kuršių marių regatos nugalėtoja trečius metus iš eilės tapo jachta „Cool Water“ (kapitonas Raimondas Šiugždinis).

Rugpjūčio 4 d. Piteštyje (Rumunija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 m.) baidarių ir kanojų čempionate nė vienas Lietuvos sportininkas nepateko į finalą.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Suomiją 80:60.

Rugpjūčio 4 d. Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyro Malborke (Lenkija; 1 žvaigždutė) finale pralaimėjo lenkams Michalui Kadziolai ir Marcinui Ociepskiui 0:2. P.Stankevičiaus ir A.Knašo pora pirmą kartą dalyvavo pasaulio turo turnyre. Arturas Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius iš šio turnyro iškrito ketvirtfinalyje.

Rugpjūčio 4 d. Tokijuje plaukimo pasaulio taurės etape Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas. D.Rapšys šiame etape laimėjo dviejų rungčių varžybas.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionate Vole (Graikija) užėmė septintąją vietą. Lietuviai iš kovos dėl medalių pasitraukė ketvirtfinalyje pralaimėję Graikijai 66:70 (po pratęsimo).

Rugpjūčio 4 d. Monrealyje teniso Kanados atvirojo čempionato („ATP 1000“) atrankos antrajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo amerikiečiui Tommy Paului 6:4, 6:7, 3:6.